Gyermekjogi Központ – hogyan segítünk?

Hintalovon

2021.12.01.

A Gyermekjogi Központunkat azért hoztuk létre, hogy gyermekjogi tanácsadással tudjuk segíteni a gyerekek legfőbb érdekének és jogainak érvényesülését.  Az elmúlt 5 évben több, mint 1500 ügyben adtunk jogi tanácsot. Alapítványunk minden esetben gyermekjogi szempontú megközelítést alkalmaz, ami azt jelenti, hogy függetlenül a kérdező személyétől szakmai szempontjaink és ajánlásaink mindig az ügyben érintett gyerek legfőbb érdekét tartják szem előtt.

Tanácsadásunk ingyenes és bárki számára elérhető. A gyerekektől érkező jogi segítségkérést soron kívül előrevesszük.

2022-ben átlagosan napi egy új ügy érkezik be hozzánk, ezért igyekszünk többféle módon segíteni. A beérkezett ügyeket nem időrendben, hanem azok sürgőssége alapján kezeljük, leterheltségünk miatt pedig sokszor elfordul, hogy nem tudunk azonnal válaszolni.  A gyerekjogi ügyek azonban sokszor nem várhatnak, emiatt többféle lehetőséget igyekszünk kínálni ahhoz, hogy elérhető gyerekjogi  információkat biztosítsunk.

  1. Ha sürgős gyermekjogi kérdése van, használja chatbotunkat, ami a hintalovon.hu weboldalunk jobb alsó sarkában található, ahol a  leggyakoribb gyermekjogi kérdésekre tudunk válaszolni.
  1. Egyedi megkeresést a Kapcsolatfelvételi űrlap kitöltésével tudunk fogadni kizárólag ezekben az ügyekben:
  • oktatást (bölcsőde, óvoda, iskola, sportszervezetek) érintő gyermekjogi ügyek
  • szülők közötti konfliktus (válás, kapcsolattartás) okozta gyermekjogi sérelmek
  • gyerekeket érintő bántalmazási ügyek
  • online biztonsággal kapcsolatos gyermekjogi kérdések

Fontos: személyes illetve telefonos kapcsolatfelvételre a személyes adatok  és információk  érzékenysége és biztonságos kezelése miatt nincs lehetőség.

Nem tudunk vállalni olyan ügyet ami szakellátásban élő gyerekeket érint.  Ha ilyen,  gyermekvédelmi döntéssel vagy ellátással vagy kapcsolatos ügyben van szüksége aktív jogi közreműködésre, itt talál jogsegélyszolgálatokat: https://hintalovon.hu/2021/02/05/jogsegely-szolgalatok/

Korábbi ügyeink tapasztalatait  feldolgozzuk, ezek is segíthetik a tájékozódást.

  1. Az elmúlt 5 év leggyakoribb gyermekjogi kérdései és válaszai: https://hintalovon.hu/gyakori-kerdesek-felnotteknek/
  1. A leggyakoribb ügyeinkből készült esettanulmányaink: https://hintalovon.hu/esettanulmanyok/ 

További tartalmak a témában

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Teljen és ne múljon a nyár!

Összegyűjtöttünk pár ötletet, hogy  a nyári  szünet ne csak logisztika, szervezés és drága mulatság legyen, hanem pihenés, közös élményekkel teli feltöltődés az egész család számára.

Mit mondj ahelyett, hogy elveszem a telefonod!

Mit lehet tenni a kémkedés helyett, mi a jó megoldás ahhoz, hogy megtudjuk mit csinál a gyerek amikor online van? Tippek szülőknek.

Tanárként a digitális osztályteremben

A digitális oktatásra való átálláshoz kapcsolódó megnövekedett munkamennyiség, a bizonytalanság, a teljesen más tanítási felület sok feszültséget eredményezhet az amúgy is szorongással teli légkörben. Ami most történik, az egy életmódváltás az oktatásban részt vevő mindhárom szereplőnek: diáknak, tanárnak, szülőnek egyaránt. Nem fogjuk tudni azt folytatni, amit eddig csináltunk. Nem csak az osztályterem változott meg ezekben a napokban. A reális cél most nem az, hogy digitálisan leképezzük az iskolai viszonyokat, hanem hogy új alapokra helyezzük azokat. Az interaktív felületek többségét partneri viszonyokon és bizalmon alapuló kommunikációra tervezték – a tanítás mellett –  most a közösségélmény biztosítása, a források megosztása, a tanulás és a tudás áramlásának a rendszerezése, átcsoportosítása, priorizálása, az értékeléseknek pedig a számonkérés helyett a fejlesztő, megerősítő funkciója lehet kiemelt feladat. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány  összeállított  egy segítő anyagot a tanároknak, melyben az aktuális helyzettől a digitális gyerekeken át a konkrét praktikákig, technikákig, valamint a magunkról való gondoskodásig számos, hasznos információt gyűjtöttek össze.

Cikkajánló

×
×

Cart