Kik vagyunk?

A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány küldetése a Magyarországon élő gyerekek jogainak érvényesítése és támogatása. Célunk, hogy a felnőtt társadalom minél szélesebb körben vállaljon felelősséget és tegyen a gyerekek kiegyensúlyozott fejlődéséért.
Hintalovon Alapítvány csapata 2023-ban

Hintalovon

A Hintalovon Alapítványban 2015 óta azért dolgozunk, hogy felhívjuk a figyelmet a gyerekek jogaira. Azt szeretnénk elérni, hogy a felnőtt-társadalom az élet minden területén vegye figyelembe a gyerekek érdekeit és szempontjait. Az a célunk, hogy Magyarország jobb hely legyen a gyerekek számára, és hogy jó legyen itt gyereknek lenni. Szeretnénk, ha a családok, az iskolák, a sportegyesületek, a kórházak, a tanárok, a döntéshozók, a politikusok és az egész társadalom odafigyelne a gyerekekre. Ha mind megértenénk, hogy mennyire fontos a jó gyerekkor – és hogy minden gyerek számít. 

Hiszünk abban, hogy a gyermekjogok egy szebb jövő záloga, amiben a gyerekek vigyáznak egymásra és magukra, a felnőttek pedig jobban oda tudnak figyelni a gyerekek szükségleteire.

Miért dolgozunk?

A gyerekjogokért! Arra törekszünk, hogy a gyerekeket megvédjék az erőszakról, hogy tanulhassanak, hogy figyelembe vegyék az érdeküket, véleményüket. Hogy azzá válhassanak, akik lenni szeretnének.

Az Alapítványt dr. Gyurkó Szilvia hozta létre 2015-ben. Az Alapítvány programjai: a jogi segítségnyújtással foglalkozó Gyermekjogi Központ; a Yelon a gyerekek egészséges fejlődéséért; a gyerekekkel foglalkozó intézmények gyermekjogi ismereteit fejlesztő és hatékony részvételét támogató Gyerekrészvétel Program; valamint az intézményi bántalmazás megelőzését szolgáló NEMECSEK Program. Az Alapítvány minden évben kiadja a Gyermekjogi jelentést, amelyben bemutatja a gyermekjogok aktuális, magyarországi helyzetét.

A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány küldetése a Magyarországon élő gyerekek jogainak érvényesítése és támogatása. Célunk, hogy a felnőtt társadalom minél szélesebb körben vállaljon felelősséget és tegyen a gyerekek kiegyensúlyozott fejlődéséért. Munkánkat olyan szakemberek segítik, akik hosszú évek óta dolgoznak gyerekekkel, és sikeresen alkalmazzák az Alapítvány által képviselt gyermekjogi megközelítést.

Munkánk kiemelt területei

  • a gyerekek erőszaktól való védelme
  • a gyerekek joga az oktatáshoz
  • a gyerekek joga a részvételhez minden őket érintő, rájuk vonatkozó ügyben (gyerekrészvétel)

Csapatunkat fantasztikus szakemberek alkotják munkatársként, megbízottként és önkéntesként. 2015-ben, az induláskor hatan voltunk az Alapítványban, és mindannyian önkéntesként dolgoztunk. Később kialakult a hétfős alapcsapatunk, aminek a munkáját számos önkéntes segíti a kezdetektől: 2017 végére összesen 89-en lettünk mi, a hintalovasok. 2020-ban tízfős csapatunk mellett 110 önkéntesre számíthattunk. Van köztünk jogász, ügyvéd, közgazdász, pszichológus, újságíró, szociális munkás, tanár, nyugdíjas, jógaoktató, és itt vannak velünk fiatal tanácsadóink, a középiskolás Gyerekjogi Követek is. Sokfélék vagyunk, de egy közös bennünk: mind azt gondoljuk, hogy a gyerekjog világnézet! Ha szeretnéd jobban megismerni a munkánkat, csatlakozz hozzánk, iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Facebookon.

Kuratórium

Hintalovon Alapítvnáy kuratóriuma 2023-ban

Felügyelő bizottság

Munkatársaink

A Hintalovon csapata 2023-ban
A Hintalovon csapata 2023-ban
dr. Gyurkó Szilvi – gyermekjogi tanácsadó
Rohrböck Kinga – ügyvezető igazgató
Ndr. Bárdossy-Sánta Nóra – szakmai vezető
Németh Barbara – gyerekrészvétel
Buday-Palotay Lilla – gyerekrészvétel
Vásárhelyi-Kiss Barbara – kommunikációs- és projektvezető
Stáhly Kata – NEMECSEK Program
Vaskuti Gergő – NEMECSEK Program
dr. Rácz Dominika – jogász
Rosta Judit – közösségi média
Gulyás-Balázs Zsófia – adományszervezés
Rácz Era – irodavezető

A csapatunkról készített csodás képeket köszönjük Chripkó Lilinek.

Kiskorú Kollégáink

Kiskorú Kollégák
A Hintalovon Alapítvány Kiskorú Kollégái 2023-ban

A Kiskorú Kollégáink (KiKo) az alapítvány 13-17 éves önkéntes csapata. Tanácsadóként, aktivistaként, kutatóként dolgoznak velük, szakmai rendezvényeken és a médiában is kiállnak a gyerekek jogaiért. Segítik a gyerekek szempontjainak megjelenését saját munkánkban, hazai és nemzetközi programokon, emellett önálló projekteken is dolgoznak. Céljuk, hogy a gyerekek megismerjék jogaikat, a felnőttek pedig jobban figyelembe vegyék a gyerekek véleményét.

Önkénteseink

Az alapítvány alakulásakor 6 ember törte a fejét azon, hogyan lehetne tenni azért, hogy jobb legyen Magyarországon gyereknek lenni. Azóta több, mint 100 önkéntes csatlakozott hozzánk és segíti nap, mint nap a munkánkat. Minden programunkban dolgozunk önkéntesekkel, minden korosztály és számos szakterület képviselteti magát, van, aki jogász, fordító, van, aki a postázással segít, van, webszerkesztő, borítékot hoz nekünk, segíti a gyerekek munkáját, támogatnak pedagógusok, pszichológusok, van nyugdíjas önkéntesünk és itt vannak velünk középiskolás fiatal tanácsadóink. Sokfélék vagyunk, sokféle háttérrel, a különbözőségeink az erősségünk és az a közös tulajdonság, hogy mind azt gondoljuk: a gyerekjog világnézet!

Aktuális önkéntes lehetőségeinket megtalálod honlapunkon és a facebookon.

További tartalmak a témában

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mi az a grooming és hogyan ismerheted fel?

Plakátunkban összefoglaltuk neked a grooming jeleit és találhatsz pár hasznos tanácsot is, hogy hogyan lehetsz az online térben biztonságban. Válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Családi Szerződés

Bejön kopogás nélkül a szobádba? Türelmetlenek vagytok egymással? Zavarjátok egymást tanulás, munka közben? Itt egy kis segítség a békés családi élethez!

Tanárként a digitális osztályteremben

A digitális oktatásra való átálláshoz kapcsolódó megnövekedett munkamennyiség, a bizonytalanság, a teljesen más tanítási felület sok feszültséget eredményezhet az amúgy is szorongással teli légkörben. Ami most történik, az egy életmódváltás az oktatásban részt vevő mindhárom szereplőnek: diáknak, tanárnak, szülőnek egyaránt. Nem fogjuk tudni azt folytatni, amit eddig csináltunk. Nem csak az osztályterem változott meg ezekben a napokban. A reális cél most nem az, hogy digitálisan leképezzük az iskolai viszonyokat, hanem hogy új alapokra helyezzük azokat. Az interaktív felületek többségét partneri viszonyokon és bizalmon alapuló kommunikációra tervezték – a tanítás mellett –  most a közösségélmény biztosítása, a források megosztása, a tanulás és a tudás áramlásának a rendszerezése, átcsoportosítása, priorizálása, az értékeléseknek pedig a számonkérés helyett a fejlesztő, megerősítő funkciója lehet kiemelt feladat. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány  összeállított  egy segítő anyagot a tanároknak, melyben az aktuális helyzettől a digitális gyerekeken át a konkrét praktikákig, technikákig, valamint a magunkról való gondoskodásig számos, hasznos információt gyűjtöttek össze.

Cikkajánló

×
×

Cart