Hogyan dolgozz gyerekkel?

Mert a gyerekekről gondolkodni csak Velük együtt érdemes - tudd meg, mi hogyan, és miért állunk ki a gyerekrészvétel mellett!
Hogyan dolgozz gyerekkel?

Hintalovon

Gyerekrészvétel Programunk segítséget nyújt ahhoz, hogy a gyerekeket érdemben bevonják az őket érintő kérdésekbe. Kiadványainkkal, módszertani anyagainkkal és szolgáltatásainkkal szeretnénk elősegíteni, hogy a gyermekrészvétel valódi legyen, és a gyerekek ne csak díszletként, eszközként vehessenek részt kampányokban, kutatásokban, projektekben, eseményeken.

A gyerekek tisztelete ott kezdődik, hogy meghallgatjuk és figyelembe vesszük a véleményüket, legyen szó családi, iskolai, vagy akár közéleti kérdésekről.

Mit gondolj végig, ha gyerekkel dolgozol?

Módszertani és tematikus tájékoztató kiadványaink segítséget nyújtanak ahhoz, hogy ha kíváncsi vagy a gyerekekre, miket gondolj végig a biztonságos és mindenki számára hasznos együttműködés érdekében.

Mit gondolnak a kérdésedről vagy a nekik szóló termékedről a gyerekek? Hogyan építsd be a gyerekek véleményét a munkádba? Hogyan dolgozz együtt kamaszokkal, diákokkal? Ha szeretnéd kihozni a legtöbbet a gyerekekkel való találkozásokból, de fontosnak tartod a biztonságukat, jogaikat is, akkor gyermekrészvétel kiadványaink neked szólnak.

Tanácsadást nyújtunk

Támogatást nyújtunk azoknak, akik gyerekekkel dolgoznak, vagy céljaik eléréséhez fontosnak tartják a gyerekek véleményét. A hozzánk forduló hazai és nemzetközi partnereket abban segítjük, hogy a gyerekek szerepvállalása és felnőttekkel való együttműködése eredményes, biztonságos és etikus legyen. Célunk, hogy az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága által megfogalmazott 9 alapelv érvényesülését támogassuk a gyerekek részvétele során.

Miért dolgozz együtt gyerekekkel?

Ha kikéred a gyerekek véleményét a róluk szóló döntésekben, az nagy mértékben erősíti a szervezet gyermekközpontú hírnevét, a szervezetedről tudni fogják, egy olyan, hely, ahol fontosnak tartják és komolyan veszik a gyerekek véleményét.

A gyerekek véleményének beépítésével hatékonyabb és fenntarthatóbb döntések, megoldások születnek, hitelesebben képviselhető a gyerekeknek vagy gyerekekről szóló üzenetek és termékek, erősíti a gyerekekkel való kapcsolatot, építi a bizalmat. A gyerekekkel való együttműködés motiváló a munkatársak számára, átgondolásra késztet, növeli a gyerekek biztonságérzetét, önbizalmát, fejleszti készségeit.

A gyermekjogi, etikai szempontok beépítésével elkerülhető, hogy a gyerekek csupán díszletek vagy eszközök legyenek, sérülékeny helyzetbe kerüljenek, és visszaéljenek személyiségi vagy magánélethez való jogaikkal. A gyermekrészvétel átgondolása azért is fontos, hogy ne fordulhasson elő, hogy visszaéljenek a gyerekek könnyű elérhetőségével vagy olcsó munkaerejével, és hátrány érje őket életkora, neme, származása vagy más jellemzője miatt. Megelőzhetővé válik, hogy a gyerekekkel rosszul bánjanak, vagy az esetleges jogsértésekre ad hoc válaszok szülessenek.

Kinek fontos a gyerekek részvételével kapcsolatban tájékozódni?

  • Újságíróknak, a média munkatársainak, akik kapcsolatba kerülnek gyerekekkel
  • Reklámszakma képviselőinek, akik gyerekszereplőkkel is dolgoznak
  • Diákokat foglalkoztató szervezeteknek (pl. iskolai közösségi szolgálat vagy diákmunka)
  • Rendezvényszervezőknek, akik gyerekek részvételét is tervezik
  • Kutatóknak, döntéshozóknak, akik gyerekek megkérdezését vagy bevonását tervezik
  • Gyerekek helyzetét vagy érdekérvényesítését segítő szervezeteknek
  • Döntéshozóknak és politikusoknak
  • Kortárs segítőket alkalmazó szervezeteknek
  • Mindazoknak, akik gyerekeknek szóló terméket készítenek

Hogyan dolgozz gyerekkel?

Hogyan dolgozunk mi a gyerekekkel?

Minden programunkban kikérjük a gyerekek véleményét, így sok tapasztalatunk van arról, hogyan érdemes gyerekekkel együtt dolgozni úgy, hogy a részvételük valós, az együttműködés átlátható és biztonságos legyen. Leírásainkban megismerhető, hogyan vettek részt a gyerekek egy-egy kiemelt projektünkben.

  • Ez már szexuális zaklatás? – Gyerekek részvétele a Lanzarote Egyezmény gyerekbarát változatának elkészítésében
  • Te hogy látod? – Gyerekek részvétele az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának szóló jelentéstételben
  • ChiLLS projekt – Gyerekek részvétele egy gyerekbarát igazságszolgáltatásról szóló nemzetközi projektben
    • A ChiLLS projektben lévő gyerekrészvétel módszertana angolul itt olvasható.
  • Include projekt – Gyerekek részvétele egy nemzetközi jogellenes elvitellel kapcsolatos kutatásban és nemzetközi projektben
  • A Gyermekjogi Követ Program 2020-as beszámolója, tanulságai
  • Itt olvasható, hogy hogyan dolgozott a Hintalovon Alapítvány a gyerekekkel 2021-ben
  • A Gyerekrészvétel Program 2022-es beszámolója itt található

További tartalmak a témában

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Számítanak a szavaid! -Megerősítő mondatok az iskolában

Összegyűjtöttünk pár ötletet, hogyan reagálhat pozitívan egy tanár a mindennapi helyzetekre. Próbáld ki ezeket a mondatokat!

Vedd észre mások értékeit!- Plakát

Vedd észre mások értékeit – Plakát

Mi a közös a sarkantyús teknősben, a dongóban és az afrikai elefántban? Hogy nind rendelkeznek értékes tulajdonságokkal. Ha kíváncsi vagy állati jó, beszélgetésindító plakátjainkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le kiadványunkat!

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Cikkajánló

×
×

Cart