Gyerekrészvétel

Semmit róluk nélkülük!

Számít, hogy egy gyerek mit gondol! A gyerekek részt vehetnek az őket érintő kérdésekben. Kifejezhetik a véleményüket, és azt figyelembe is kell venni a róluk szóló döntésekben. A gyerekek bevonása és a véleményükre való odafigyelés akkor is fontos, ha egyetlen gyerekről van szó, például válásnál.

Ugyanígy akkor is, ha egy csapat gyerek áll ki a véleménye mellett, pl. diáktüntetéseken, vagy egy osztályközösségben. A gyerekrészvétel jogát törvények mondják ki, de tudjuk, hogy ezeket nem mindig könnyű végrehajtani.  A gyerekrészvétel programunk azon dolgozik, hogy az Alapítvány munkájában a lehető legtöbb területen megjelenjen a mai gyerekek hangja, véleménye. További célkitűzése pedig, hogy minél több emberhez eljuttassuk, megmutassuk a gyerekrészvételben rejlő erőt, szakmailag támogassuk a részvételi kezdeményezéseket.

Kiskorú Kollégáink

A Kiskorú Kollégáink (KiKo-k) az Alapítvány 13-17 éves önkéntes csapata. Tanácsadóként,  kutatóként, aktivistaként dolgoznak velük, szakmai rendezvényeken és a médiában is kiállnak a gyerekek jogaiért. Segítik a gyerekek szempontjainak megjelenését saját munkánkban, hazai és nemzetközi programokon, emellett önálló projekteken is dolgoznak. Céljuk, hogy a gyerekek megismerjék a jogaikat, a felnőttek pedig jobban figyelembe vegyék a véleményüket.

Eredmények

Hangot kell adni a gyerekeknek, hogy elmondhassák a véleményüket. De ez még csak a kezdet. Biztosítani kell azt is, hogy a gyerekek gondolatai eljuthassanak azokhoz, akikhez szólnak, és ők odafigyeljenek azokra. A legfontosabb eredményeink ezt a célt szolgálják.

gyerekkel dolgoztunk már együtt
0 +
projekt, amiben gyerekek is részt vettek
0 +
szakmai anyag a gyerekrészvételről
0 +

Munkatársaink

Boukydis Anna

mentor

Glatz Anna

szakmai munkatárs

Anna fél évig Németországból segítette az alapítvány munkáját önkéntesként, majd hazatérte után csatlakozott a Gyermekjogi Központunkhoz és a Gyerekrészvétel Programhoz koordinátorként. Nemzetközi tanulmányok szakon végzett, jelenleg pedig jogásznak tanul, így tudása és tapasztalata nélkül nem lenne igazi a csapatunk.

Sall Zsófia

Gyerekrészvételi szakértő

Szofi szintén önkéntesként csatlakozott hozzánk először, 2023 őszétől viszont már a Kiskorú Kollégák egyik koordinátoraként tesz azért nap, mint nap, hogy a gyerekek részvétele a munkánk minden területen érvényesüljön. Nagyon nem szeret unatkozni, a munka mellett jelenleg a doktori kutatását csinálja, ahol a gyermekrészvétel és a demokrácia kapcsolatát kutatja.

Zsigmond Iringo

mentor

Partnereink

Rólunk mondták

Olvasd további gyerekrészvétellel kapcsolatos cikkeinket!

Többet szeretnél tudni? Nézz körül Tudástárunkban!

Segítség, válunk! Hogy van a gyerek? 1.

Egy válás mindenki számára nehéz és megterhelő, tele kétségekkel és bizonytalansággal. Ahhoz, hogy a gyerekek jól és biztonságban lehessenek a válás során, minden apró lépés számít – a szereteted, a figyelmed, és az, hogy szeretnél fejlődni, tanulni, elég jól csinálni. 3 órás, egyéni ütemben elvégezhető e-learning képzésünk ehhez ad segítséget, megerősítést.

Gyerekrészvételről érthetően- 6 napos e-mail-kurzus

Tarts velünk 6 napos e-mail-kurzusunkon, amelynek célja, hogy sorra vegyük a gyerekrészvétellel kapcsolatban felmerülő legfontosabb témákat és fogalmakat. Válassz az alábbi adományösszegek közül és kezdd el még ma e-mail-kurzusnkat!

Mitől lesz gyerekbarát egy anyag?

Mitől lesz egy anyag gyerekbarát?

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes figyelned egy gyerekeknek szóló anyag készítése kapcsán, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Vigyázz magadra! – Miért és hogyan vonjuk be a gyerekeket az erőszak elleni védelembe?

Szeretnénk, hogy a gyerekek szólnának, ha bántják őket vagy másokat, lépjenek fel az erőszak ellen. De hogyan érjük ezt el? Ha kíváncsi vagy válaszainkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Online konzultáció gyerekekkel

Milyen szempontokt érdemes figyelembevenni, ha egy gyerekekkel, virtuálisan, online tartunk megbeszélést? Ajánlás szakembereknek.

gyerekek a jogi eljárásokban

Gyerekbarát anyagok jogi eljárásokhoz

A felnőttek felelőssége, hogy a gyerekeket tájékoztassák a jogaikról a jogi eljárásokban. A gyerekbarát anyagok érhetőbbé teszi a gyerekeknek mi fog velük történni egy jogi eljárás során.