A Hintalovon Alapítvány az Európa Tanács hivatalos partnere lett

2021 őszén az Európa Tanács tanácsadói együttműködést kötött a Hintalovon Alapítvánnyal a gyerekek véleményének megismerése érdekében. A strasbourgi székhelyű szervezet a gyerekek legfőbb érdekének érvényesülését támogató eszközöket dolgoz ki a szülők különválásával és a gondozásba vétellel kapcsolatban, amelyekhez a gyerekek véleményét is figyelembe veszik. A Hintalovont ennek feltérképezésével, módszertanának kidolgozásával, és a gyerekkonzultációk támogatásával bízta meg a Tanács. A 2022 végéig tartó projektben a Gyermekrészvétel és a Gyermekjogi Központ munkatársai a téma elismert nemzetközi szakértőivel dolgozhatnak együtt.

Szülők válása esetén vagy amikor egy gyermek állami gondozásba kerül, az eljárási folyamat, illetve a meghozott döntések különösen nagy hatást gyakorolhatnak a gyerekekre. Ilyenkor különösen fontos, hogy ezek a döntések a gyerekek legfőbb érdekét figyelembe véve szülessenek meg. Ebben kíván segítséget nyújtani az Európa Tanács, akik szakértők és gyerekek bevonásával gyakorlati útmutatókat és háttérdokumentumokat készítenek a témában a szakembereknek.

A projekt alapját képezi az a két tanulmány, amelyet az Európa Tanács a szülők különválásával, valamint a gondozásba vételi eljárásokkal kapcsolatban készített a gyerekek legfőbb érdekének figyelembevételéről. 

Konzultáció gyerekekkel

Az Európa Tanács elkötelezett abban, hogy munkájukhoz a gyerekek véleményét is figyelembe vegyék. Gyermekjogi Osztályuk korábban is rendszeresen bevonta a gyerekeket a munkájába, például a jogaikkal kapcsolatos figyelemfelhívásba, a tagállamok kötelezettségvállalásainak nyomonkövetésébe és az együttműködések fejlesztésébe. A mostani projekt során ezért nem csak a korábbi, gyerekek körében végzett kutatásokat veszik alapul, hanem közvetlenül is bevonják a gyerekeket – gyermekkonzultációkat szerveznek több országban.

A Hintalovon Alapítvány feladata, hogy módszertani ajánlást dolgozzon ki a gyerekek bevonásáról, és segítse a többi országban zajló gyermekkonzultációkat. Emellett az Európa Tanács tagállamaiban feltérképezi a korábbi gyermekek körében végzett kutatásokat és szakirodalmat, áttekintve ezzel, hogy mit tartanak a gyerekek fontosnak a szülők válása vagy a gondozásba vétel esetén. A projektben Gyermekjogi Központunk és a Gyerekrészvétel programunk munkatársai közösen dolgoznak. 

További információk az Európa Tanács weboldalán érhetők el.

Kiemelt kép innen.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Mit tehet a szülő, ha a tantermen kívüli oktatásban a pedagógus rendszeresen arra kötelezi a diákokat, hogy webkamerájuk folyamatosan legyen bekapcsolva? A NAIH állásfoglalását kértük.
Ha végzős vagy és szükséged van még pár óra munkára, hogy az érettségid előtt teljesítsd az 50 órás közösségi szolgálatot, a Hintalovon Alapítványnál online is megteheted.
A Eurochild 2020 novemberében megjelent jelentése a járvány gyerekekre gyakorolt hatását vizsgálta, az Európa 25 országából gyűjtött adatok alapján pedig ajánlásokat fogalmaztak meg a családok támogatása érdekében.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Szempontrendszer

Szempontrendszer – a véleményükért kiálló gyerekek támogatásához

Virrasztást, sztrájkot, petíciót vagy más akciót szerveznek a suliban? Miket fontos átgondolni előtte?  Ha kíváncsi válaszainkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le kiadványunkat!

A bántalmazás jelei – plakát – magyar és angol verzió

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le A bántalmazás jelei plakátot!

Gyerekek és a szexualitás

Felvilágosítás – Mikor és mit mondjunk a gyerekeknek a szexualitásról?

Mikor kezdjünk el beszélni a gyerekeknek a szexualitásról? Mikor és milyen információkat, hogyan osszunk meg a gyerekekkel? A felvilágosítás egy folyamat.

Cikkajánló

×
×

Cart