Mi a gyerekvédelem? – Sokszor halljuk, de miről is beszélünk pontosan?

Olvasd el a NEMECSEK Program szakmai vezetőjénrk, Stáhly Katalinnak legújabb, wmn.hu-n megjelent cikkét.

Hintalovon

2025.03.31.

A gyermekvédelem nem csak a szakemberek vagy az állam dolga – hanem mindannyiunké. Ezt a gondolatot bontja ki Stáhly Katalin, a Hintalovon Alapítvány pszichológusa és NEMECSEK Program szakmai vezetője a WMN friss cikkében.

Közösségi gyermekvédelem – elsőre talán hivatalosan hangzik, de valójában nagyon is emberi és hétköznapi dologról van szó. Arról, hogy a gyerekek biztonsága nem egyetlen intézmény felelőssége, hanem mindazoké, akik a gyerek körül élnek: a tanáré, a szomszéd nénié, a buszsofőré, vagy akár a boltban dolgozó eladóé is.

Minden felnőtt szerepet játszhat abban, hogy egy gyerek jól legyen – már azzal is, ha meghallgatja, ha figyel, ha kérdez. Ha nem néz félre. Mert a gyermekvédelem nemcsak akkor fontos, amikor már baj van – hanem épp a baj megelőzése a lényege.

A cikk segít abban, hogy felismerjük: igenis van közünk a gyerekekhez – még ha nem is a sajátjainkról van szó. És hogy együtt, közösségként sokkal nagyobb hatásunk lehet, mint hinnénk.

Ott van viszont a közösség, a „falu”. Ott vagyunk mi magunk. Sajnos azonban ez a falu, ez a közösség sok esetben szunnyad: nem tudják az emberek, hogy ők is tehetnek a gyerekek biztonsága és jólléte érdekében.

📖 Olvasd el a teljes cikket itt: wmn.hu

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A gyerekjogok világnapja egy lehetőség arra, hogy jobban odafigyeljünk a gyerekekre. Mi is Kiskorú Kollégáinkhoz fordultunk, és arról kérdeztük őket hogy mely ügyek, gyerekjogok fontosak különösen a számukra.
A jogalkotás terén régóta várt változások történnek. Üdvözöljük, hogy a tavaly júliusi ígéretek – melyek szerint szigorító törvényjavaslatot fognak hozni – már körvonalazódnak. Fontos előrelépés ez, hiszen így nagyobb hangsúly helyeződik a gyerekek jóllétének biztosítására.
A csendtől a szóig – Pannonhalma a csend megtörését választotta, kiállva ezzel a gyerekek biztonsága mellett, és példát mutatva minden más, gyerekekkel foglalkozó szervezetnek.
A svéd Raoul Wallenberg Akadémia által alapított nemzetközi Young Courage Award (Fiatal Kurázsi-díj) egyik idei díjazottja Szonja, az alapítvány Kiskorú Kollégája. Ez a nemzetközi díj olyan 13 és 20 év közötti fiatalokat ismer el, akik önzetlen kiállásukkal embertársaik életét szeretnék jobbá tenni. Az alábbiakban Szonja beszámolóját olvashatjátok a történetéről és a svédországi díjátadóról.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Tüntetni készül a gyereked?

A gyerekeknek is joga van tüntetésen kifejezni a véleményét. 15 pontban összegyűjtöttük, diákként mit kell tudnia a tüntetésekről.

Ajánlás iskolaőröknek, intézményvezetőknek

Hogyan tudnak partneri viszonyt kialakítani és együttműködni az iskolaőrök és intézményvezetők a gyerekek és a felnőttek biztonsága érdekében? Ha kiváncsi vagy ajánlásunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le még ma kiadványunk!

Gyerekek rendezvényeken, konferenciákon

Gyerekek rendezvényeken, konferenciákon

Ha kíváncsi vagy, hogy mit érdemes végiggondolnod, ha a gyerekek is aktív résztvevői az általad szervezett rendezvénynek, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart