Kapcsolattartás az őszi szünetben

A Gyermekjogi Központunkhoz az elmúlt napokban több esetben érkezett kérdés elvált szülők gyermekükkel történő kapcsolattartásának az újonnan elmaradt őszi szünetet érintő megvalósulásának lehetőségeiről, és hogy hogyan tudnak azok a szülők e kérdésben a gyerekeik érdekében eljárni, akik között egyébként is kifejezetten és hosszú ideje megromlott a kommunikáció és a kapcsolat.

A Gyermekjogi Központunkhoz az elmúlt napokban több esetben érkezett kérdés elvált szülők gyermekükkel történő kapcsolattartásának az újonnan elmaradt őszi szünetet érintő megvalósulásának lehetőségeiről, és hogy hogyan tudnak azok a szülők e kérdésben a gyerekeik érdekében eljárni, akik között egyébként is kifejezetten és hosszú ideje megromlott a kommunikáció és a kapcsolat.

Idén ősszel született egy olyan jogszabályváltozás, melynek eredményeképpen elrendelték, hogy őszi szünet a 2022/2023. tanévben nem adható ki az iskolákban. Az új rendelkezés azonban nem minden oktatási intézményre nézve bizonyult egységes szabályozási iránynak, és több iskola eltérő módon állt a kérdéshez. Ennek következményeként az iskolák egy része ugyanúgy megtartja az előre meghatározott időpontban az őszi szünetet idén, míg másik részük vagy tanítási órák alól mentesíti a gyerekeket, vagy iskolai projektnapokat hirdetett néhány napban az őszi szünet időtartamában. És végül természetesen vannak olyan intézmények is, ahol teljes mértékben eleget tesznek a jelenlegi előírásnak, és meghirdették, hogy az őszi szünet idén egy az egyben elmarad.

A fent említett nem egységes intézményi hozzáállásnak köszönhetően Gyermekjogi Központunkhoz az elmúlt napokban több esetben érkezett kérdés elvált szülők gyermekükkel történő kapcsolattartásának az elmaradt őszi szünetet érintő megvalósulásának lehetőségeiről, és hogy hogyan tudnak azok a szülők e kérdésben a gyerekeik érdekében eljárni, akik között egyébként is kifejezetten és hosszú ideje megromlott a kommunikáció és a kapcsolat.

A megkereséseknek köszönhetően Alapítványunk a köznevelési kérdésekben jelenleg illetékes Belügyminisztériumhoz fordult hivatalos állásfoglalásukat kérve ebben a helyzetben. Levelünkben kérdeztük a Minisztériumot többek között arról, hogy egyáltalán dönthetnek-e az új szabályozással ellentétesen az őszi szünet megtartásáról az oktatási intézmények; hogy a korábban kijelölt őszi szünet időtartama a kapcsolattartások vonatkozásában szünetként értelmezhető-e vagy sem; illetve hogy tekinthető-e a kapcsolattartások hivatalos iskolai szünetekre vonatkozó rendelkezései irányadónak azokban az esetekben, ahol az iskolák hivatalos őszi szünetet nem rendeltek ugyan el de valamilyen más elnevezéssel mégis tanítási szünet van a gyerekek számára érvényben az eredeti őszi szünet időtartamában.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Sokat lehet tenni a pandémia szülte gyerekeket érintő traumatikus helyzetek megelőzése és kezelése terén: állami és intézményi szinten egyaránt – Nagy-Britannia jó gyakorlatai.
Gyermekeket szexuálisan bántalmaznak azokon a helyeken, ahol a támadások elől menedéket kapnak, továbbá arról is, hogy a gyerekek szemtanúivá válnak a gondviselőik és más civilek elleni szexuális vagy egyéb erőszakos cselekményeknek. Ennek következtében a gyerekek, akik már amúgy is szenvednek a háború hatásaitól további fizikai és pszichológiai sérüléseknek vannak kitéve. 
Milyen hatással lesz az Alaptörvény 15. módosítása a gyermekjogokra? Tudj meg többet összefoglaló cikkünkből!
Mit tehet a szülő, ha a tantermen kívüli oktatásban a pedagógus rendszeresen arra kötelezi a diákokat, hogy webkamerájuk folyamatosan legyen bekapcsolva? A NAIH állásfoglalását kértük.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Amit felelős felnőttként a groomingról tudni érdemes

Ha kíváncsi vagy mit is jelent a grooming, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le az erről szóló kiadványunkat!

28 pozitív mondat – Plakát

Összegyűjtöttünk ehhez 28 mondatot, amivel bátoríthatod a gyerekedet és kifejezheted mennyire szereted őt.

Gyerekrészvételről érthetően- 6 napos e-mail-kurzus

Tarts velünk 6 napos e-mail-kurzusunkon, amelynek célja, hogy sorra vegyük a gyerekrészvétellel kapcsolatban felmerülő legfontosabb témákat és fogalmakat. Válassz az alábbi adományösszegek közül és kezdd el még ma e-mail-kurzusnkat!

Cikkajánló

×
×

Cart