Gyerekjogi Követek – Közös munkánk 2020-ban

közös munka

Hintalovon

2021.02.08.

Gyerekjogi követeink 2020-ban

Az Alapítvány gyermekjogi követei a 14–17 éves önkéntes munkatársaink. Januárban még azzal az 5 fős követcsapattal dolgoztunk együtt, akik 2018 nyarán csatlakoztak. Célunk volt, hogy 2020-ban az Alapítvány minél több területén bevonjuk a gyerekeket is a munkába, illetve a projektek sokasága miatt is szükségesnek éreztünk egy bővítést. 2019 decemberében meghirdettünk egy új követ-felhívást, hogy kinyissuk a programot újabb gyerekek előtt. A januári interjúk és egy workshop után 10 új taggal bővült a csapatunk. Azóta történtek változások, így az év második felében 11 követ dolgozott az Alapítványnál. Részletesebben itt lehet olvasni arról, hogy hogyan alakult a követcsapat az évek során. 2020 nyarán alkalmilag is dolgoztunk együtt gyerek önkéntesekkel, akik előre meghatározott időre és feladatokra kapcsolódtak be az Alapítvány életébe.

Milyen projektekben vettek részt gyerekek 2020-ban?

A gyerek önkénteseink nagyon sokszínű munkát végeznek, hiszen egyszerre véleményeznek gyerekeknek szóló anyagokat, mondják el a gondolataikat különféle témákról, vesznek részt kutatásokban, adnak elő konferenciákon, válaszolnak újságírói kérdésekre, hívják fel a figyelmet az aktuális problémákra, nehézségekre, és adnak tanácsot a felnőtteknek.

Hogyan dolgoztunk a követekkel?

A követcsapatnak kéthetente vannak közös találkozói, ahol a fókusz a csapatépítésen és az ismeretátadáson van. 2020-ban 18 közös találkozót tartottunk (online és offline). Ezenkívül projektalapon dolgozunk a gyerekekkel. Minden projekt egy felhívással indul, amire a követek jelentkezhetnek. A fent felsorolt projektek mindegyikében részt vettek gyerekek. Itt a projektcsapat külön dolgozik, külön találkozókat tart. 2020-ban körülbelül 50 megbeszélésünk volt a gyerekekkel.

A követcsapattal és a gyerek önkéntesekkel közvetlenül a mentorok dolgoznak együtt. 2020-ban három, szeptembertől két mentor támogatta a gyerekek munkáját. A mentorok tervezik meg a közös találkozók célját, menetét, programját, törekedve arra, hogy a cél minél inkább a követek szándékaira, érdeklődésére épüljön. Ők felelnek a gyerekek jóllétéért, biztonságos környezetéért, támogatásáért. Az Alapítvány többi felnőtt munkatársa egy-egy projekt kapcsán dolgozik közösen a gyerekekkel, vagy ismeretátadás céljából van jelen egy találkozón. A gyerekekkel való munkánkat az Alapítványi Gyerekvédelmi irányelv szerint végezzük, különösen odafigyelve a gyerekek biztonságára.

A Gyermekjogi Követ Program teljes 2020. évi szakmai beszámolója itt olvasható.

Kiemelt kép innen.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A svéd Raoul Wallenberg Akadémia által alapított nemzetközi Young Courage Award (Fiatal Kurázsi-díj) egyik idei díjazottja Szonja, az alapítvány Kiskorú Kollégája. Ez a nemzetközi díj olyan 13 és 20 év közötti fiatalokat ismer el, akik önzetlen kiállásukkal embertársaik életét szeretnék jobbá tenni. Az alábbiakban Szonja beszámolóját olvashatjátok a történetéről és a svédországi díjátadóról.
A Hintalovon Alapítvány koordinálásával megalakult a Gyermekjogi Civil Koalíció Gyermekrészvételi munkacsoportja.
Hogyan biztosítható a gyerek legjobb érdeke, ha a szülők válnak, vagy ha felmerül a gyerek nevelésbe vétele? Mitől érzik úgy a gyerekek a vonatkozó jogi eljárások során, hogy tisztelik őket, és az ő érdeküket tartják szem előtt?
Minden szülő úgy gondolja, hogy az ő gyereke a legszebb, legügyesebb, legaranyosabb. Büszkének lenni és szuperlatívuszokban beszélni „a család szeme fényéről” egy teljesen természetes, viszont nagyban szubjektív szülői tulajdonság. Viszont mi történik akkor, amikor már nem elég a rokonok és a barátok elismerő szavai? Ha az anyuka vagy apuka be akarja bizonyítani, hogy az ő gyereke a legszebb az egész országban, kontinensen, világon?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Fesztiválszezon: Tanácsok szülőknek

Mire érdemes odafigyelnünk, ha bulizni indul a gyerekünk? Ha kíváncsi vagy leghasznosabb tippjeinkre, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le még ma kiadványunk!

What should we pay attention to when organising a fresher’s camp

Mire figyeljünk gólyatábor szervezésekor?

Hogyan lehet olyan gólyatábort és más beavatási szertartást szervezni, amelynek során minden szereplő biztonságban és jól érzi magát?

Hogyan beszélj a gyerekeknek a gyerekjogokról?

Mik azok a gyerekjogok és hogyan beszélgess róluk gyerekeddel? Az alábbi pontok ebben nyújtanak segítséget.

Cikkajánló

×
×

Cart