Iskolás gyerekeket érintő kérdések COVID-19 idején

Szülőként számos kérdés felmerülhet benned az iskolákban ebben az időszakban érvényes szabályok kapcsán - igyekeztünk egy helyen, érthető formában összegyűjteni a legfontosabb kérdéseket és válaszokat.

Hintalovon

2020.11.15.

Összefoglalónkból kiderül: milyen szabályok vonatkoznak a maszkviselésre az iskolákban, hol kötelező a tantermen kívüli oktatási rend, és mi az EMMI által kiadott intézkedési terv? Rendben van-e adatvédelmi szempontból a kötelező hőmérőzés? A szülők bekísérhetik-e gyermeküket az iskolába?

Szakmai összefoglalónkkal szeretnénk segíteni azokat a családokat, akik ebben a megváltozott helyzetben szeretnének könnyen érthető információhoz jutni.

Maszkviselés, kötelező hőmérőzés és tantermen kívüli oktatás

A leggyakrabban felmerülő kérdésekre válaszoló, letölthető anyagunk érinti a kötelező maszkhasználat jogszabályi és intézményi hátterét, az intézkedési tervhez kapcsolódó eljárásrendet, az abban megjelenő kritériumokat (milyen esetekben tekintendő valaki covid-19 gyanúsnak), az iskolába való visszatérés feltételeit, és a mindezekhez kapcsolódóan felmerülő esetleges adatvédelmi, illetve kommunikációs bizonytalanságokat.

Az iskolák a 484/2020. (XI.10) Kormányrendelet szigorító intézkedései, és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) által kiadott határozata, és intézkedési terve alapján határozza meg mindennapi működését a jelenlegi veszélyhelyzetben.

Összefoglalónkat a legfrissebb jogszabályi rendelkezések, intézkedési terv ajánlásai, gyermekjogi szempontok és a Nemzeti Adatvédelmi Hatóság (NAIH) állásfoglalása alapján állítottunk össze.

Adatkezelési sarokpontok

Rendkívül nehéz feladat elé állította a jelenlegi helyzet a digitális távoktatás valamennyi szereplőjét, így köztük a diákokat, szülőket és pedagógusokat is. Ezért szedtük össze röviden azokat a legfontosabb előírásokat, javaslatokat és jó gyakorlatokat, amik segíthetnek eligazodni a digitális oktatás adatvédelmi szabályainak útvesztőjében. Összefoglalónkat a Nemzeti Adatvédelmi Hatóság (NAIH) 2020/7127. sz. Tájékoztatója alapján állítottuk össze.

A tantermen kívüli oktatás számonkérési módjaival kapcsolatos további szakmai anyagainkat itt találja.

[woo_product_slider id=”4796″]

Kiemelt kép innen.

További tartalmak a témában

A Hintalovon Alapítvány, mint az ECPAT magyarországi képviselője is támogatja az Európai Bizottság a gyermekek szexuális zaklatásának megelőzéséről és leküzdéséről szóló rendelettervezetét.
Milyen előírások vonatkoznak az iskolai járványkezelésre? Milyen hatáskörben és miről dönthet az iskola vezetése?
Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? Ki tudhatná ezt jobban, mint maguk a gyerekek. Az ő véleményükre kíváncsi az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága, ezért 2018 őszén kampány indult ennek megismerésére “Te hogy látod?” címmel. Diákönkénteseink, a Gyermekjogi Követek részvételével elkészült jelentés 5300 gyerek véleményét mutatta be az ENSZ számára.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

8 kérdés, amit érdemes tudnod az iskolai bántalmazásról – plakát

Összeszedtük a 8 legfontosabb kérdést az iskolai bántalmazással kapcsolatban. Mit jelent a bullying? Hogyan ismerhető fel? Kihez érdemes segítségért fordulni? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le pdf-ben a válaszainkat!

20 segítő mondat szülőknek, hogy a gyereknek igazi öröm lehessen a sport – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

Hézagok és a falak a gyermekvédelemben és az iskolákban

Hézagok és falak: – a gyermekvédelemben és az iskolában

Töltsd le  a Hézagok és falak című, szakmai lektorálásunkkal készült kiadványt, melynek szerzője 10 év nevelőszülői és napközis nevelői tapasztalait és történeit osztja meg!

Cikkajánló

×
×

Cart