Segédanyag gyerekeknek az ENSZ jelentéstételhez

Új segédanyagot készített az ENSZ gyerekeknek arról, hogyan mondhatják el a véleményüket a Gyermekjogi Bizottságnak a jogaik érvényesüléséről az országukban.
gyerekjogi segédanyag

Hintalovon

2020.07.15.

Új segédanyagot készített az ENSZ gyerekeknek arról, hogyan mondhatják el a véleményüket a Gyermekjogi Bizottságnak a jogaik érvényesüléséről az országukban. 

“My Pocket Guide” nevet viselő gyerekbarát kiadvány megismerteti a gyerekeket az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának munkájával, a kormányok, civilek jelentésével, és ötleteket ad nekik, hogyan tudnak bekapcsolódni ebbe, és hogyan tudnak önálló kutatást vagy kampányt indítani. Segítséget nyújt nekik abban, hogy megtervezzék és kivitelezzék azt, de a jelentés elkészítésén túl annak személyes képviseletéhez is tanácsokkal látja el a gyerekeket, segítve a felkészülésüket. A gyerekbarát kiadvány egyelőre angolspanyol és francia nyelveken érhető el.

A kiadvány számos nemzetközi példát is bemutat arról, hogy hogyan vettek részt a gyerekek a jelentéstételben a korábbi években. A jó gyakorlatok között szerepel a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány által szervezett “Te hogy látod?” kampány is, mely 2019-ben elsőként vonta be a magyarországi gyerekeket az ötévente esedékes jelentéstételbe.  

A frissített gyerekbarát kiadvány és a 2011-ben kiadott esettanulmányok a gyerekek részvételét segítő szakemberek számára is fontos segédanyagként szolgálnak. A számukra készült Together with children – for children” című kiadvány frissítése jelenleg folyamatban van.

További tartalmak a témában

Kezeljük úgy a médiát, a mobilt meg az internetet, mint a gyereknevelés egyéb területeit. A gyerekeknek szükségük van szabályokra, korlátokra, és persze odafigyelésre, a szülők vigyázó tekintetére is.
A digitális eszközök az élet rengeteg területén segíthetnek a családoknak, ezért érdemes a családok legidősebb tagjait is támogatni a kütyük használatának az elsajátításában – így kezdhettek hozzá!
Ha észrevesszük, hogy a környezetünkben valakit bántanak, minden esetben muszáj közbelépni – akár a komfortzónánk elhagyása árán is. Akinek hangja van, felelős azokért, akiknek nincs, vagy a címzettek számára nem hallható .
Gyermekjogi Követeink kíváncsiak voltak, hogy különbözik-e a diákok véleménye az erőszakról, ha a társaik előtt kérdezik meg őket vagy ha Instán titkosan tudnak válaszolni? Ismerjétek meg Botos Viktória és Sarang Nikoletta Gyermekjogi Követeink felmérésének eredményeit.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Biztonságos, egyszerűen hozzáférhető és könnyen használható – mi az? Az óvszer

Miért a biztonságos szex a jó szex? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le kiadványunkat, mely jó kiindulási alap lehet a biztonságos szexről szóló beszélgetéseknek.

Szexedukáció szülőknek -10 napos e-mail kurzus

Felvilágosítás – szexedukáció szülőknek – 10 napos e-mail-kurzus

Ha kiváncsi vagy e-mail-kurzusunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és jelentkezz még ma!

gyerekek a jogi eljárásokban

Gyerekbarát anyagok jogi eljárásokhoz

A felnőttek felelőssége, hogy a gyerekeket tájékoztassák a jogaikról a jogi eljárásokban. A gyerekbarát anyagok érhetőbbé teszi a gyerekeknek mi fog velük történni egy jogi eljárás során.

Cikkajánló

×
×

Cart