Te hogy látod? – ENSZ Gyermekjelentés

Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? Ki tudhatná ezt jobban, mint maguk a gyerekek. Az ő véleményükre kíváncsi az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága, ezért 2018 őszén kampány indult ennek megismerésére “Te hogy látod?” címmel. Diákönkénteseink, a Gyermekjogi Követek részvételével elkészült jelentés 5300 gyerek véleményét mutatta be az ENSZ számára.

Hintalovon

2019.02.05.

Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? Ki tudhatná ezt jobban, mint maguk a gyerekek. Az ő véleményükre kíváncsi az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága, ezért 2018 őszén kampány indult ennek megismerésére “Te hogy látod?” címmel. Diákönkénteseink, a Gyermekjogi Követek részvételével elkészült jelentés 5300 gyerek véleményét mutatta be az ENSZ számára.

Magyarországon 2019-ben először készült önálló, független jelentés arról, mit gondolnak a gyerekek saját helyzetükről, jogaik teljesüléséről. A kormány és a civil szervezetek mellett ők is benyújtottak egy jelentést az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága számára, aki a magyarországi gyerekek helyzetét ötévente felülvizsgálja. 

Felkészít a suli a jövőre? Írtál már dogát büntetésből? Hogy bánnak veled a többiek? Komolyan vesznek a felnőttek? Milyennek látod a jövőd? Csak néhány olyan kérdés, ami a gyerekek hétköznapjait meghatározza, mégis alapvető jogaikat érintik.

A “Te hogy látod?” kampány célja az volt, hogy a Bizottság hiteles képet kapjon a gyerekek helyzetéről, és megismerjük a gyerekek véleményét. 

A gyerekek egy online kérdőív segítségével, 2018. november 20. és 2019 március 31. között mondhatták el tapasztalataikat, és fókuszcsoportos beszélgetés zajlott olyan gyerekekkel, akik másként nem tudták volna elmondani a véleményüket. 

A kampányt a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány kezdeményezte és koordinálta, a szakmai munkában közel 20 csatlakozó civil szervezet vett részt. A projekt megvalósításában központi szerep jutott a Gyermekjogi Követeknek. 

Mit tehetsz?

Kérdésed van?

A felmerülő kérdésekre, kérésekre szívesen válaszolunk e-mailben a tehogylatod@hintalovon.hu címen, vagy a kampány Facebook-oldalán.

Csatolmányok:

Te hogy látod?-teljes jelentés
Szakmai háttéranyag
Gyermekrészvételi alapelvek
Segédanyag pedagógusoknak, felnőtt segítőknek
Gyakori kérdések gyerekeknek
Plakátok
Jelentés az ENSZ-nek-kiadvány gyerekeknek
Hogyan csatlakozhatsz a "Te hogy látod?" kampányhoz-kiadvány gyerekeknek

További tartalmak a témában

Egy gyerek felneveléséhez egy egész falu kell. Sokszor mondjuk ezt, de mit is jelent ez pontosan és mit takar a közösségi gyerekvédelem?
A Eurochild által kezdeményezett koalíciós kampány legfőbb célja, hogy minél több európai parlamenti jelölt csatlakozzon, és legyen az EU törvényhozó testületében a gyermekjogok legfőbb védelmezője („Child Rights Champion”). Európa-szerte már több mint száz politikus csatlakozott ehhez a frakciófüggetlen kezdeményezéshez, ami magyarországi képviselőinknek is kiváló alkalmat biztosít a gyerekeket érintő ügyek támogatására.
A háborúról a gyerekek is beszélnek Összeszedtük, hogy tanárként hogyan tudsz jól segíteni, hogy ne maradjanak egyedül a kérdéseikkel,

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? – Iskolai segédanyag az ENSZ gyerekjelentéshez

Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? Ki tudhatná ezt jobban, mint maguk a gyerekek. Mi megkérdeztük a véleményüket! Töltsd le most az iskolai anyagot!

Tanárként a digitális osztályteremben

Összeállítottunk egy segítő anyagot a tanároknak, melyben az aktuális helyzettől a digitális gyerekeken át a konkrét praktikákig, technikákig, valamint a magunkról való gondoskodásig számos, hasznos információt gyűjtöttek össze.  Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd összefoglalónkat!

Médiaszereplés alapelvei gyerekeknek

Hogyan bánhat a gyerekkel egy riporter? Mire érdemes figyelni, ha gyereked médiaszereplésre készül? Töltsd le gyerekeknek szóló anyagunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart