Milyen gyereknek lenni Magyarországon?

A Te hogy látod? kutatásból megismerheted a gyerekek véleményét arról, milyen ma gyereknek lenni Magyarországon.
te hogy látod?

Hintalovon

2020.06.03.

Ki tudhatná ezt jobban, mint maguk a gyerekek. Az ő véleményükre kíváncsi az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága, ezért 2018 őszén kampány indult ennek megismerésére “Te hogy látod?” címmel. Diákönkénteseink, a Gyermekjogi Követek részvételével elkészült jelentés 5300 gyerek véleményét mutatta be az ENSZ számára.

Magyarországon 2019-ben először készült önálló, független jelentés arról, mit gondolnak a gyerekek saját helyzetükről, jogaik teljesüléséről. A kormány és a civil szervezetek mellett ők is benyújtottak egy jelentést az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága számára, aki a magyarországi gyerekek helyzetét ötévente felülvizsgálja.

Felkészít a suli a jövőre? Írtál már dogát büntetésből? Hogy bánnak veled a többiek? Komolyan vesznek a felnőttek? Milyennek látod a jövőd? Csak néhány olyan kérdés, ami a gyerekek hétköznapjait meghatározza, mégis alapvető jogaikat érintik.

A “Te hogy látod?” kampány célja az volt, hogy a Bizottság hiteles képet kapjon a gyerekek helyzetéről, és megismerjük a gyerekek véleményét. A gyerekek egy online kérdőív segítségével, 2018. november 20. és 2019 március 31. között mondhatták el tapasztalataikat, és fókuszcsoportos beszélgetés zajlott olyan gyerekekkel, akik másként nem tudták volna elmondani a véleményüket.

A kampányt a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány kezdeményezte és koordinálta, a szakmai munkában közel 20 csatlakozó civil szervezet vett részt. A projekt megvalósításában központi szerep jutott a Gyermekjogi Követeknek.

Mit tehetsz?

Ismerd meg a gyerekek véleményét! Olvasd el a teljes jelentést, és nézd meg a letölthető anyagokat, videókat, infografikákat! Kövesd a kampány hivatalos Facebook-oldalát, és legyél naprakész a legfrissebb hírekkel! Ha többet szeretnél tudni a kampány elméleti és módszertani hátteréről, olvasd el a kampány szakmai leírását! Tájékozódj, hogyan vettek részt a Gyermekjogi Követek a kampányban!
Nézd meg, milyen kampányanyagok segítették összegyűjteni a gyerekek véleményét! A csatolmányok között is találsz párat! Ismerd meg a kampány gyermekrészvételi alapelveit, azaz azokat a szabályokat, amelyek kijelölték, hogyan dolgozunk a gyerekekkel! Ha a nemzetközi közönséghez szólsz, mutasd meg nekik az angol nyelvű jelentést és anyagokat! Keresd a “Te hogy látod?” címkét az honlapunkon, és olvasd át a kapcsolódó tartalmainkat.

Érdekelnek a részletek?

A felmerülő kérdésekre, kérésekre szívesen válaszolunk e-mailben vagy a kampány Facebook-oldalán.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A gyerekeket érintő döntésekből nem kihagyhatók a gyerekek, a gyerek-részvételi kutatások pedig egy izgalmas és hasznos eszközt nyújtanak a gyerekek véleményének megismerésére.
A Eurochild felkérésére, Kiskorú Kollégánk, Mór moderált egy kerekasztal-beszélgetést Brüsszelben. Négy szakembert kérdezett a munkájukról, jó gyakorlatokról, és a gyerekrészvétel lehetőségeiről.
A Hintalovon Alapítvány koordinálásával megalakult a Gyermekjogi Civil Koalíció Gyermekrészvételi munkacsoportja.
Miért vonjuk be a gyerekeket abba, hogy biztonságos környezetet alakítsunk ki számukra? Mit tehetünk szervezetként, hogy a gyerekek véleménye is érvényesüljön abban, hogy milyen szabályokat hozunk ennek érdekében? Tudj meg többet!

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Hol a határ a durvaság és bántalmazás között? – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le Hol a határ durvaság és bántalmazás között?  plakátot!

Miért tilos a verés? – Beszéljünk a fenyítés káros hatásairól

Miért ártalmas a pofon, a fenékre csapás vagy a tasli ? Milyen más nevelési technikákat tudunk alkalmazni helyette? Segítünk!

Mire figyeljünk, ha megjelenik a fejtetvesség egy gyerekközösségben? – 3 +1 tipp felelős felnőtteknek

Ha kíváncsi vagy, hogy felelős felnőttként mit tehetsz, ha egy gyermekközösségben megjelenik a fejtetvesség, akkor töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart