Gyermekjogi Követünk a gyermekjogi munkacsoportban

Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésekben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni; a Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport munkájában 2020-ban már 2 gyerek is részt vesz.

Hintalovon

2019.12.13.

A Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport a kormány hivatalos fóruma arra, hogy a civil, szakmai és érdekképviseleti szervezetekkel konzultáljon, és elősegítse a gyermekjogok magyarországi érvényesülésével kapcsolatos szakmai kommunikációt. A decemberi ülésen a Munkacsoport megszavazta, hogy 2020-tól azon két gyerek is részt vehet, egy Gyermekjogi Követünk és az UNICEF Magyarország egy Fiatal Nagykövete. 

Az Igazságügyi Minisztériumban működő Emberi Jogi Munkacsoport Titkársága félévenként hívja össze a tematikus munkacsoportot, melynek munkájában a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány meghívottként vesz részt. Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni. Minden afelé mutató lépés, hogy a gyerekeket partnerként ismerjük el a róluk szóló kérdésekben, és velük együtt gondolkodjunk azokról, fontos eredmény a gyerekjogok jobb érvényesüléséhez. Gyermekjogi Követ Programunk minden segítséget megad a résztvevő gyermekjogi követnek és a munkacsoportnak ahhoz, hogy a gyerekek segíteni tudják a fórum céljait, és valódi szerepük lehessen.

Ez a meghívás a gyerekek véleményét bemutató „Te hogy látod?” kampány egyik eredménye. Követeink két alkalommal is prezentálták az EMMI-ben a kutatás eredményeit, a munkacsoporton való részvétel ötlete itt merült fel elsőként.

További tartalmak a témában

Ismerd meg, hogyan zajlott az elmúlt fél évben a Gyermekjogi Követekkel közös munka, és hogy Ők maguk mit gondolnak minderről.
Letölthető segédanyag tanároknak a diák, a tanár és a szülők online biztonságának és digitális jóllétének elemeiről az iskolai távoktatás idején: a digitális lábnyom, digitális bizalom, magánélethez való jog, online-offline egyensúly fogalmai és azok tartalma gyermekvédelmi szempontból.
Milyen gyerekjogilag releváns témák jelentek meg 2017-ben a köztudatban? Még minding elfogadottnak számít a gyerekverés? Ehhez hasonló kérdésekre ad választ a Hintalovon Alapítvány 2017-es Gyermekjogi Jelentése.
dr. Juhász-Laczik Albint, Pannonhalmi Bencés Gimnázium igazgatóját kérdeztük az iskolai bántalmazásról a közelgő Pannonhalmi Szimpózium és a Nem bánom, hogy víz alá nyomtatok! című beszélgetés kapcsán.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Családi Szerződés

Bejön kopogás nélkül a szobádba? Türelmetlenek vagytok egymással? Zavarjátok egymást tanulás, munka közben? Itt egy kis segítség az egész családnak, hiszen bármennyire is közel álltok egymáshoz, a mindennapokban természetesek lehetnek a kisebb összetűzések, surlódások. Különösen igaz ez a karantén idején, amikor hosszú ideig vagytok összezárva. Ezért a Kiskorú Kollégáink (KiKo) összeállítottak egy családi szerződés mintát, hogy könnyebb legyen az együttélés mindenkinek. Nézzétek át közösen és egészítsétek ki Ti is a családotok saját szabályaival.    

Hogyan beszélj a gyerekeknek a gyerekjogokról?

Mik azok a gyerekjogok és hogyan beszélgess róluk gyerekeddel? Az alábbi pontok ebben nyújtanak segítséget.

Mitől lesz gyerekbarát egy anyag?

Mitől lesz egy anyag gyerekbarát?

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes figyelned egy gyerekeknek szóló anyag készítése kapcsán, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart