Gyermekjogi Követünk a gyermekjogi munkacsoportban

Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésekben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni; a Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport munkájában 2020-ban már 2 gyerek is részt vesz.

Hintalovon

2019.12.13.

A Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport a kormány hivatalos fóruma arra, hogy a civil, szakmai és érdekképviseleti szervezetekkel konzultáljon, és elősegítse a gyermekjogok magyarországi érvényesülésével kapcsolatos szakmai kommunikációt. A decemberi ülésen a Munkacsoport megszavazta, hogy 2020-tól azon két gyerek is részt vehet, egy Gyermekjogi Követünk és az UNICEF Magyarország egy Fiatal Nagykövete. 

Az Igazságügyi Minisztériumban működő Emberi Jogi Munkacsoport Titkársága félévenként hívja össze a tematikus munkacsoportot, melynek munkájában a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány meghívottként vesz részt. Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni. Minden afelé mutató lépés, hogy a gyerekeket partnerként ismerjük el a róluk szóló kérdésekben, és velük együtt gondolkodjunk azokról, fontos eredmény a gyerekjogok jobb érvényesüléséhez. Gyermekjogi Követ Programunk minden segítséget megad a résztvevő gyermekjogi követnek és a munkacsoportnak ahhoz, hogy a gyerekek segíteni tudják a fórum céljait, és valódi szerepük lehessen.

Ez a meghívás a gyerekek véleményét bemutató “Te hogy látod?” kampány egyik eredménye. Követeink két alkalommal is prezentálták az EMMI-ben a kutatás eredményeit, a munkacsoporton való részvétel ötlete itt merült fel elsőként.

További tartalmak a témában

Az Európa Tanácsnak a gyermekek szexuális kizsákmányolás és szexuális zaklatás elleni védelméről szóló egyezménye – a Lanzarote Egyezmény – már a gyerekek számára is könnyen megismerhető. A kiadvány elsőként magyar és angol nyelven elérhető, de az Európa Tanács oldalán hamarosan további nyelveken is hozzáférhető lesz.
Kutatást végzünk 10-17 éves gyerekek segítségével, hogy feltárjuk a gyerekek érzéseit és szükségleteit különböző hétköznapi, sérülékeny helyzetekben. A fókuszcsoportos, drámatechnikát alkalmazó kutatásból zárójelentés készül, melyet felhasználva készülnek majd el a szakembereknek szóló ajánlások.
A Dörmi legújabb kampányában az iskolai bántalmazás megelőzését segítő NEMECSEK Programot támogatja. 
A gyermekjogi megközelítés szerint a sport elsősorban örömforrás, és a gyermek életkori/fejlődési szükségleteire reflektál. A gyakorlatban azonban ez nem mindig teljesül – mit tehet ilyenkor a szülő?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Nevelés vagy büntetés? – plakát

Mi a nevelés célja? Mi a különbség az egészséges fegyelmezés és a büntetés között? Tudd meg szülőknek készült plakátunkról!

Tüntetni készül a gyereked?

A gyerekeknek is joga van tüntetésen kifejezni a véleményét. 15 pontban összegyűjtöttük, diákként mit kell tudnia a tüntetésekről.

Mi volt ma a suliban? 22 ötlet, hogy megtudd anélkül, hogy feltennéd ezt a kérdést

22 tipp amivel elindulhat egy jó beszélgetés.

Cikkajánló

×
×

Cart