Gyermekjogi Követünk a gyermekjogi munkacsoportban

Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésekben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni; a Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport munkájában 2020-ban már 2 gyerek is részt vesz.

Hintalovon

2019.12.13.

A Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport a kormány hivatalos fóruma arra, hogy a civil, szakmai és érdekképviseleti szervezetekkel konzultáljon, és elősegítse a gyermekjogok magyarországi érvényesülésével kapcsolatos szakmai kommunikációt. A decemberi ülésen a Munkacsoport megszavazta, hogy 2020-tól azon két gyerek is részt vehet, egy Gyermekjogi Követünk és az UNICEF Magyarország egy Fiatal Nagykövete. 

Az Igazságügyi Minisztériumban működő Emberi Jogi Munkacsoport Titkársága félévenként hívja össze a tematikus munkacsoportot, melynek munkájában a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány meghívottként vesz részt. Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni. Minden afelé mutató lépés, hogy a gyerekeket partnerként ismerjük el a róluk szóló kérdésekben, és velük együtt gondolkodjunk azokról, fontos eredmény a gyerekjogok jobb érvényesüléséhez. Gyermekjogi Követ Programunk minden segítséget megad a résztvevő gyermekjogi követnek és a munkacsoportnak ahhoz, hogy a gyerekek segíteni tudják a fórum céljait, és valódi szerepük lehessen.

Ez a meghívás a gyerekek véleményét bemutató „Te hogy látod?” kampány egyik eredménye. Követeink két alkalommal is prezentálták az EMMI-ben a kutatás eredményeit, a munkacsoporton való részvétel ötlete itt merült fel elsőként.

További tartalmak a témában

A problémák elhallgatása súlyos következményekkel jár – különösen, ha a ránk bízott gyerekek életéről van szó. Pannonhalma példát mutatott abból, hogyan kell (és lehet) megtörni a csendet.
Ha az az érzésed, hogy egy tanár egyértelműen bántani akarja, kipécézte magának, sokszor megalázza a gyerekedet – azt nem szabad a szőnyeg alá söpörni. Összeszedtük, miből veheted észre a bántalmazást, és mit tehetsz szülőként.
Mindegy is, hogy mi áll az érzelmi bántalmazás hátterében, és miért csinálja, aki csinálja. Irigység, düh, féltékenység, öncélú bántási vágy, a hatalom megélése vagy az erőfölénnyel való visszaélés? Az ok lényegtelen, mert semmi nem indokolhatja azt, hogy az egyik ember ilyet tegyen a másikkal.
Az „Ez már szexuális zaklatás?” című kiadvány kifejezetten 12–18 évesek számára készült, hogy a gyerekek konkrét példákon keresztül ismerhessék meg a szexuális zaklatás, kizsákmányolás tipikus formáit, illetve a büntetőeljárást érintő jogaikat.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Családi Szerződés

Bejön kopogás nélkül a szobádba? Türelmetlenek vagytok egymással? Zavarjátok egymást tanulás, munka közben? Itt egy kis segítség az egész családnak, hiszen bármennyire is közel álltok egymáshoz, a mindennapokban természetesek lehetnek a kisebb összetűzések, surlódások. Különösen igaz ez a karantén idején, amikor hosszú ideig vagytok összezárva. Ezért a Kiskorú Kollégáink (KiKo) összeállítottak egy családi szerződés mintát, hogy könnyebb legyen az együttélés mindenkinek. Nézzétek át közösen és egészítsétek ki Ti is a családotok saját szabályaival.    

Mitől jó a digitális oktatás: tippek gyerekektől tanároknak

Tudd meg, hogy a gyerekek szerint mi teheti jobbá a digitális oktatást, válassz alábbi adományösszegek közül és töltsd le tanároknak szóló tippjeinket!

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Cikkajánló

×
×

Cart