A ChiLLS program megbeszélésén jártunk Hágában

Az Alapítvány munkatársai Hágában jártak, a Nemzetközi Büntetőbíróságon - a ChiLLS program többi partnerszervezetével közösen dolgoztak a gyermekközpontú igazságszolgáltatás támogatásának lehetőségein.

Hintalovon

2020.02.06.

Az Európai Bizottság támogatásával 2018 novemberében elindult a ChiLLS program (JUST-JACC-AG-2017) negyedik megbeszélésén jártunk, Hollandiában. A ChiLLS program célja a gyermekközpontú igazságszolgáltatás támogatása, melynek érdekében a gyermekek meghallgatása, kihallgatása körülményeinek javítása, különös tekintettel a fokozottan sérülékeny (bántalmazott, erőszak áldozatává vált, az eljárás nyelvét nem ismerő, fogyatékossággal élő, stb.) gyerekekre. 

2020. februárjában Hágában, a Nemzetközi Büntetőbíróságon tartottuk negyedik egyeztetésünket a partnerszervezetekkel.  Alapítványunk vezetője, dr. Gyurkó Szilvia, Gyermekrészvételi Programunk vezetője Németh Barbara, Yelon programunk főszerkesztője Fodor Bernadett és Gyermekjogi Központunk vezetője dr. Sánta Nóra képviselte Alapítványunkat a 3 napos, intenzív megbeszélésen.

Legközelebb 2020. október elején, a budapesti zárókonferencián találkozunk, ahol végre bemutathatjuk, amin az elmúlt 2 évben dolgozunk! 

További tartalmak a témában

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Lili és a bátorság: Te tudod- titoknyitogató füzet

Mia különbség jó és rossz titok között? Ilyen és ehhez hasonló nehéz témákat jár körbe Te tudod- titoknyitogató fűzet.

10 alapelv, ha felnőttekkel dolgozik a gyereked

Hogyan dolgozzon együtt egy gyerek felnőttekkel? Milyen jogai vannak, milyen feltételeket kell, hogy biztosítanak neki? Olvass utána!

Szülői kommunikáció váláskor – 5 lehetőség a nézeteltérések békés lezárására

A válás nem a gyerek döntése, de érinti őt, ezért fontos, mit tudunk tenni szülőként azért, hogy a lehető legkevésbé sérüljön.

Cikkajánló

×
×

Cart