Különleges bánásmódot igénylő gyerekek a közoktatásban

Szakmai ajánlás a különleges bánásmódot igénylő gyermekek, és a mellettük jelenlévő szülők és segítő szakemberek számára az Őket nevelésük, oktatásuk során megillető jogok mentén.
szakmai ajánlás, különleges bánásmódot igénylő gyerekek

Hintalovon

2020.12.04.

Mi is az a BTMN? Kötelezhető-e a szülő arra, hogy szakértői vizsgálatra vigye gyermekét? Ha megállapítják, akkor milyen speciális garanciáknak kell védeni a gyerekek tanuláshoz való jogát?

Az elkészített összefoglaló röviden bemutatja a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő gyermekeket megillető jogaikat nevelésük és oktatásuk során, felhívja a figyelmet a pedagógiai segítés céljaira, feladataira és módszereire. Az összefoglalás alapjául szolgáló szakmai ajánlás elsősorban a különleges bánásmódot igénylő gyermekekre fókuszál, azonban a mellettük jelenlévő szülők és a segítő szakemberek munkájára is abból a célból, hogy együtt jobban, a lehető leghatékonyabban megtalálják a fejlesztési irányokat, szakmai tudást, különleges bánásmódot a pedagógiai problémák és konfliktusok kezeléséhez, a kudarcok elkerüléséhez, a gyermek sikerélményeinek gyarapításához, önbizalmuk erősítéséhez a köznevelésben eltöltött időszak alatt.

Az összefoglaló az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar Szakmai Ajánlása alapján készült. 

Az összefoglalót az Eötvös Lóránt Tudomány Egyetem hallgatója, Dancs Tamás készítette, a Társadalmi Felelősségvállalás kurzus keretében.

Kiemelt kép innen.

További tartalmak a témában

Tényleg számít az, amit válaszolok? Honnan tudhatod, hogy van-e értelme kitölteni egy kérdőívet? Miért úgy tesznek fel egy kérdést, ahogy? Többek között ezekre a kérdések ad választ gyerekeknek (és felnőtteknek) kiadványunk a kérdőíves konzultációkról.
31 évvel a Gyermekvédelmi Egyezmény, és 25 évvel a Gyermekvédelmi Törvény elfogadása után azt látjuk, hogy a komoly rendszerszintű problémákra 2022-ben olyan időszakos krízisek is rárakódtak, amelyek túlnőnek a jogalkotás vagy a kommunikáció kompetencia területein. Szavakkal nem megoldható kihívásokról van szó. A munkaerőhiány, az állami gondoskodás rendszerén belüli kapacitás problémák, és a gyermekvédelmet érintő strukturális nehézségek ráadásul pont azokat a régiókat sújtják különösen, ahol alapból több és jobb ellátórendszerre lenne szükség.
Az iskolai gyerekjogoknak sokféle szintje lehet: vannak tanulói és diákjogok, vannak a házirendben rögzített szabályok, és vannak olyan alapvető jogok, melyeket az ENSZ Gyermekjogi egyezménye ír elő. Hogyan valósulnak meg ezek a gyakorlatban?
A Gyermekjogi Követ Program részt vett a Eurochild konferencián Horvátországban, Opatijában. A rendezvény – amely a gyerekjogok európai érvényesítéséről szól – egyik különlegessége, hogy jól kezelték a szervezők a tizennyolc éven aluli résztvevőket. Nagyon sok rendezvény reklámozza magát gyermekrészvétellel, akkor mégis miért volt ez más?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Szexedukáció szülőknek -10 napos e-mail kurzus

Felvilágosítás – szexedukáció szülőknek – 10 napos e-mail-kurzus

Ha kiváncsi vagy e-mail-kurzusunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és jelentkezz még ma!

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Gyerekek a bontóperkben

Gyerekek a bontóperekben: – Segédanyag a gyerekek tájékoztatásához, felkészítéséhez

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes szakemberként figyelned egy válás kapcsán, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart