Zéró tolerancia a gyerekkel szembeni erőszak formái ellen

A pofonban meg a verésben az is fáj, ahogy fizikailag megütnek, de az az érzés, ami mögötte van, hogy velem, meg a testemmel ezt meg lehet tenni, ráadásul pont az általam szeretett személynek, az beleég a gyerek lelkébe.
gyerekbántalmazás, pofon, zéró tolerancia

Hintalovon

2019.09.17.

Hol a határ? címmel tartottunk előadást az Együtt a bántalmazás ellen konferencián, Zuglóban! 

Az előadáson a gyerekekkel szembeni erőszak formáiról, anonimizált eset tanulmányokon keresztül mutatta be, dr. Sánta Nóra, a Gyermekjogi Központ programvezetője. 

“A mai felnőttek nagy része úgy nőtt fel, hogy gyerekkorában elfogadott nevelési módszer volt, ha otthon elcsattant 1-2 pofon. Ma már nem (lenne) az. Ma már tudjuk, hogy az erőszak – bár fizikai fájdalommal is járhat, leginkább a lelket érinti. A pofonban meg a verésben az is fáj, ahogy fizikailag megütnek, de az az érzés, ami mögötte van, hogy velem, meg a testemmel ezt meg lehet tenni, ráadásul pont az általam szeretett személynek, az beleég a gyerek lelkébe. Ezért nagyon fontos, hogy mi történik velünk az első 18 évünkben. A gyermekbántalmazás társadalmi kérdés, a zéró tolerancia és annak miértje minden felnőtt számára fontos, megértendő kérdés.” 

A rendezvény a Válaszkész Szülők Egyesülete szervezésében, 2019.09.14-én került megrendezésre a Zuglói Civil Házban. 

Köszönjük a meghívást!

Kiemelt kép innen.

További tartalmak a témában

Általában azok fogékonyabbak az olyan manipulációkra, amelyek másokat lealacsonyítanak vagy arra tanítanak, hogy másokat gyűlölni kell, akiket gyerekként nem tudtak úgy szeretni a szüleik, ahogy nekik arra szükségük lett volna.
Ha az az érzésed, hogy egy tanár egyértelműen bántani akarja, kipécézte magának, sokszor megalázza a gyerekedet – azt nem szabad a szőnyeg alá söpörni. Összeszedtük, miből veheted észre a bántalmazást, és mit tehetsz szülőként.
Hogyan készíthetjük fel a gyerekeket arra a kihívásra, hogyan kezelje majd a zsebpénzét, illetve hogyan tanulhatja meg mindebből, felnőttként hogyan lenne majd érdemes a pénzzel bánnia?
Élő chates tanácsadás, ahol egy héten kétszer, chaten lehet az Alapítvány jogász kollégáitól ingyen és név nélkül tanácsot kérni – mert hisszük, hogy a közösségi támogatás és összefogás az, amivel közösen megoldhatjuk ezt az válságos helyzetet.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Médiaszereplés alapelvei gyerekeknek

Hogyan bánhat a gyerekkel egy riporter? Mire érdemes figyelni, ha gyereked médiaszereplésre készül? Töltsd le gyerekeknek szóló anyagunkat!

kamaszkor útikalauz

Kamaszkor – Útikalauz (felvilágosításhoz) szülőknek 1. rész

A kamaszkor nehéz. Segítünk eligazodni a kamaszkor kényes nevelési kérdéseiben, legyen szó felvilágosításról, szexuális nevelésről, más fontos kérdésekről.

Ajánlások újságíróknak: interjúkészítés gyerekekkel

Hogyan lehet felelősen interjút készíteni gyerekjogi szempontból a gyerekekkel. A média munkatársainak szóló anyagunkban 14 pontban foglaljuk össze, töltsd le ajánlásunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart