Iskolás gyerekeket érintő kérdések COVID-19 idején

Szülőként számos kérdés felmerülhet benned az iskolákban ebben az időszakban érvényes szabályok kapcsán - igyekeztünk egy helyen, érthető formában összegyűjteni a legfontosabb kérdéseket és válaszokat.

Hintalovon

2020.11.15.

Összefoglalónkból kiderül: milyen szabályok vonatkoznak a maszkviselésre az iskolákban, hol kötelező a tantermen kívüli oktatási rend, és mi az EMMI által kiadott intézkedési terv? Rendben van-e adatvédelmi szempontból a kötelező hőmérőzés? A szülők bekísérhetik-e gyermeküket az iskolába?

Szakmai összefoglalónkkal szeretnénk segíteni azokat a családokat, akik ebben a megváltozott helyzetben szeretnének könnyen érthető információhoz jutni.

Maszkviselés, kötelező hőmérőzés és tantermen kívüli oktatás

A leggyakrabban felmerülő kérdésekre válaszoló, letölthető anyagunk érinti a kötelező maszkhasználat jogszabályi és intézményi hátterét, az intézkedési tervhez kapcsolódó eljárásrendet, az abban megjelenő kritériumokat (milyen esetekben tekintendő valaki covid-19 gyanúsnak), az iskolába való visszatérés feltételeit, és a mindezekhez kapcsolódóan felmerülő esetleges adatvédelmi, illetve kommunikációs bizonytalanságokat.

Az iskolák a 484/2020. (XI.10) Kormányrendelet szigorító intézkedései, és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) által kiadott határozata, és intézkedési terve alapján határozza meg mindennapi működését a jelenlegi veszélyhelyzetben.

Összefoglalónkat a legfrissebb jogszabályi rendelkezések, intézkedési terv ajánlásai, gyermekjogi szempontok és a Nemzeti Adatvédelmi Hatóság (NAIH) állásfoglalása alapján állítottunk össze.

Adatkezelési sarokpontok

Rendkívül nehéz feladat elé állította a jelenlegi helyzet a digitális távoktatás valamennyi szereplőjét, így köztük a diákokat, szülőket és pedagógusokat is. Ezért szedtük össze röviden azokat a legfontosabb előírásokat, javaslatokat és jó gyakorlatokat, amik segíthetnek eligazodni a digitális oktatás adatvédelmi szabályainak útvesztőjében. Összefoglalónkat a Nemzeti Adatvédelmi Hatóság (NAIH) 2020/7127. sz. Tájékoztatója alapján állítottuk össze.

A tantermen kívüli oktatás számonkérési módjaival kapcsolatos további szakmai anyagainkat itt találja.

[woo_product_slider id=”4796″]

Kiemelt kép innen.

További tartalmak a témában

Hogyan kérhet segítséget egy gyerek, ha veszélyben érzi magát és hogyan segíthetnek azok, akik a környezetükben bántalmazást, elhanyagolást tapasztalnak?
Mondd el az ENSZ-nek, mit gondolsz a klímaváltozással kapcsolatos törekvéseiről, és gyűjtsd össze a gyerekek rajzait, történeteit, véleményét is. Angol, környezetvédelmi és más táborokba is jó program!
2019 óta a Hintalovon Alapítvány is a gyermekjogi szervezeteket tömörítő Eurochild tagja; tudd meg, hogyan zajlott az éves közgyűlés, és hogyan vettek részt ebben a munkában a gyerekek.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Kamaszkor – útikalauz (a felvilágosításról) szülőknek 2. rész

A kamaszkor nehéz. Segítünk eligazodni a kamaszkor kényes nevelési kérdéseiben, legyen szó felvilágosításról, szexuális nevelésről, más fontos kérdésekről.

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

10 alapelv, ha felnőttekkel dolgozik a gyereked

Hogyan dolgozzon együtt egy gyerek felnőttekkel? Milyen jogai vannak, milyen feltételeket kell, hogy biztosítanak neki? Olvass utána!

Cikkajánló

×
×

Cart