Gyermekjogi Követünk a gyermekjogi munkacsoportban

Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésekben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni; a Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport munkájában 2020-ban már 2 gyerek is részt vesz.

Hintalovon

2019.12.13.

A Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport a kormány hivatalos fóruma arra, hogy a civil, szakmai és érdekképviseleti szervezetekkel konzultáljon, és elősegítse a gyermekjogok magyarországi érvényesülésével kapcsolatos szakmai kommunikációt. A decemberi ülésen a Munkacsoport megszavazta, hogy 2020-tól azon két gyerek is részt vehet, egy Gyermekjogi Követünk és az UNICEF Magyarország egy Fiatal Nagykövete. 

Az Igazságügyi Minisztériumban működő Emberi Jogi Munkacsoport Titkársága félévenként hívja össze a tematikus munkacsoportot, melynek munkájában a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány meghívottként vesz részt. Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni. Minden afelé mutató lépés, hogy a gyerekeket partnerként ismerjük el a róluk szóló kérdésekben, és velük együtt gondolkodjunk azokról, fontos eredmény a gyerekjogok jobb érvényesüléséhez. Gyermekjogi Követ Programunk minden segítséget megad a résztvevő gyermekjogi követnek és a munkacsoportnak ahhoz, hogy a gyerekek segíteni tudják a fórum céljait, és valódi szerepük lehessen.

Ez a meghívás a gyerekek véleményét bemutató “Te hogy látod?” kampány egyik eredménye. Követeink két alkalommal is prezentálták az EMMI-ben a kutatás eredményeit, a munkacsoporton való részvétel ötlete itt merült fel elsőként.

További tartalmak a témában

A fiúk inkább érzik úgy, hogy figyelembe veszik a véleményüket, különösen a közélet terén. A lányokkal többet beszélnek a szexualitásról, drogokról és alkoholról. De milyen érzéseik vannak a gyerekeknek mindezzel kapcsolatban..?
A gyermekjogi megközelítés szerint a sport elsősorban örömforrás, és a gyermek életkori/fejlődési szükségleteire reflektál. A gyakorlatban azonban ez nem mindig teljesül – mit tehet ilyenkor a szülő?
Amit a Gyerekjogi Követek elmondtak a találkozón, azt több ezer gyerek állítja – a tényekre az EMMI képviselői is összefoglalták a Követeknek eddigi, a gyerekjogok érvényesítése érdekében tett lépéseiket.
A gyermekek és a fiatalok kulcsszerepet töltenek be az ország és Európa jövőjében is. Véleményükre nagyon fontos odafigyelni, nem csak azért, mert az ő életüket is befolyásolják napjaink döntései, hanem azért is, mert a döntéshozatalban való részvételük segíti őket abban, hogy megértsék a demokratikus értékeket

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Gyerekjogok a nőgyógyásznál - Plakát

Gyerekjogok a nőgyógyásznál – Plakát

Milyen jogai vannak a gyerekeknek, kamaszoknak a nőgyógyásznál? Milyen tájékoztatási kötelezettsége van az orvosnak a szülők felé?

Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? – Iskolai segédanyag az ENSZ gyerekjelentéshez

Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? Ki tudhatná ezt jobban, mint maguk a gyerekek. Mi megkérdeztük a véleményüket! Töltsd le most az iskolai anyagot!

Vigyázz magadra!

Vigyázz magadra! – Miért és hogyan vonjuk be a gyerekeket az erőszak elleni védelembe?

Szeretnénk, hogy a gyerekek szólnának, ha bántják őket vagy másokat, lépjenek fel az erőszak ellen. De hogyan érjük ezt el? Ha kíváncsi vagy válaszainkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart