Az EMMI-ben jártak Gyermekjogi Követeink

Az egyeztetésen lehetőség volt arra, hogy önkénteseink bemutassák a kampány eddigi tapasztalatait, és beszéljenek a minisztérium szakembereivel arról, hogyan tud a gyerekek véleménye nagyobb figyelmet kapni.

Hintalovon

2019.05.29.

A Gyermekügyi Főosztály meghívására az EMMI -ben jártunk, ahol Gyermekjogi Követeink  prezentálták a TE HOGY LÁTOD? kampány tapasztalatait.  A találkozó résztvevői azon dolgoznak, hogy a gyerekjogok magyarországi helyzetéről képet adjanak az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának, de eltérő oldalról vizsgálják azt. Az egyeztetésen lehetőség volt arra, hogy önkénteseink bemutassák a kampány eddigi tapasztalatait, és beszéljenek a minisztérium szakembereivel arról, hogyan tud a gyerekek véleménye nagyobb figyelmet kapni.

A kormánynak 2019. júniusában kell országjelentést küldenie a Gyermekjogi egyezmény végrehajtását vizsgáló független szervnek, más szereplőknek (civileknek, gyerekeknek) 2019. szeptember 1-ig van lehetőségük jelentés benyújtására. Diák önkénteseink ősz óta dolgoznak azon, hogy minél több gyerek véleményét összegyűjtsék és bemutassák az ENSZ számára.

A találkozó célja az volt, hogy a minisztérium megismerje, kik és hogyan dolgoznak a gyerekek jelentésén, és betekintést kapjon az online felmérés előzetes eredményeibe. A Gyermekjogi Követek célja, hogy a gyerekek véleményét minél szélesebb körben megismerjék és figyelembe vegyék. Ehhez épített most hidat ez az első találkozó. 

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Milyen hatással lesz az Alaptörvény 15. módosítása a gyermekjogokra? Tudj meg többet összefoglaló cikkünkből!
Milyen volt 2016-ban gyereknek lenni Magyarországon? Van-e elegendő tanár és háziorvos a rendszerben? Ehhez hasonló kérdésekre ad válaszat a 2016-os Gyerekjogi jelentés.
Gyerekeknek szóló, a helyzet értelmezését, megértését segítő anyagok a digitális oktatásról, az adatvédelemről és az ezekkel összefüggő legfontosabb kérdésekről koronavírus idején.
Gondolkoztál már azon, hogy milyen lehet Gyermekjogi követnek lenni? Most a gyermekjogok legfiatalabb képviselői árulják el, hogy miért lehet ez jó neked – és mit szeretnek Ők ebben a munkában.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mitől lesz gyerekbarát egy anyag?

Mitől lesz egy anyag gyerekbarát?

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes figyelned egy gyerekeknek szóló anyag készítése kapcsán, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen szempontokat érdemes végiggondolnod és figyelembe venned, ha a gyerekek véleményére vagy kíváncsi, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Gyerekjogok az orvosnál – Plakát

Milyen jogai vannak a gyerekeknek, kamaszoknak az orvosnál? Milyen tájékoztatási kötelezettsége van az orvosnak a szülők felé?

Cikkajánló

×
×

Cart