Háború és a gyerekek: Hogyan segíts jól tanárként

A háborúról a gyerekek is beszélnek Összeszedtük, hogy tanárként hogyan tudsz jól segíteni, hogy ne maradjanak egyedül a kérdéseikkel,
Hogyan segíts jól tanárként- 7 tipp

Hintalovon

2022.03.01.

A gyerekek tudnak a háborúról. Ha nem beszélhetnek róla a saját közösségeikben nyíltan, az nem jelenti azt, hogy nem is fognak róla beszélni.

Az iskolák, a tanárok nagyon sokat tehetnek azért hogy segítsék ebben a gyerekeket, moderálják ezeket a beszélgetéseket, teret adjanak a kérdéseknek, feszültségeknek, segítsék a gyerekeket abban, hogy ne maradjanak egyedül a kérdéseikkel.

Mi segíthet a gyerekeknek?

1. Fogadd el, hogy a háború a gyerekek között is téma. Ha tabuként kezeljük, azzal csak növeljük a gyerekek szorongását és bizonytalanságát!

2. Kérdezd meg, hogy szeretnének-e erről beszélni!

3. Kérdezz rá, hogy kinek milyen információi vannak, és hogy érzik magukat ezzel kapcsolatban!

4. Beszélgess velük úgy, hogy csak az beszéljen, aki szeretne!

5. Készülj fel a várható kérdésekre. A leggyakoribb kérdés: Miért kezdődött? Mi történik éppen?

6. Hívd fel a figyelmüket arra, hogy rengeteg az álhír! Adj tanácsot abban, hogy szűrhetik ki ezeket!

7. A „nem tudom a választ” is teljesen hiteles válasz lehet a részedről.

Ha a tanárok nem beszélnek, a gyerekek akkor is beszélni fognak, de ha a tanár tudja moderálni a beszélgetéseket, akkor a gyerekek hitelesebb információkhoz juthatnak.

Legyen bármilyen összetett és nehéz egy adott téma, ha beszélhetünk róla, kevésbé lesz zavaros, vagy ijesztő.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Íme egy gyerekkönyv-lista szülőknek a hétköznapok kihívásairól. Legyen szó elfogadásról, iskolai zaklatásról, mozaikcsaládokról, háborúról vagy önbizalomról.
Egy pofon még nem a világ? – Kutatás a bántalmazás társadalmi elfogadottságáról c. kérdőív kitöltéssel kapcsolatos adatkezelési tájékoztató
A Neticle és a Hintalovon közös kutatásának eredményei az első csókról, az első szexről és a kamaszkor fontosabb kérdéseiről megerősítették, hogy a gyerekek többsége sem otthon, sem az iskolában nem kapja meg a biztonságos, egészséges fejlődéséhez szükséges, alapvető információkat.
A Hintalovon Alapítvány Gyermekjogi Központja is részt vett a PILnet, a pro bono ügyvédek legnagyobb nemzetközi fórumán, 70 ország 750 képviselőjével.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

60 léleksimogató mondat – Plakát

Megerősítő, pozitív mondatok a mindennapi gyerekneveléshez: 60 jó mondat, amit neked is ismerned kell! Töltsd le plakátunkat!

MInden gyereknek joga van a suliban

Minden gyereknek joga van a suliban …

Mit jelentenek a gyerekjogok az iskolában? Lehet-e enni a tanórán? Ki mehet-e a gyerek pisilni óra közben? Ha kíváncsi vagy összefoglalónkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

5+1 indok amiért jó a szülőknek ha bevonják a gyerekeket a döntésekbe

5+1 indok, amiért jó a szülőknek, ha bevonják a gyerekeket a döntésekbe – Plakát

Ha kíváncsi vagy, hogy miért jó a szülőknek, ha megkérdezik és figyelembe veszik gyerekeik véleményét is az őket érintő kérdésekben, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló plakátunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart