Mit gondolnak a diákok az online oktatásról?

Egy kutatás során megkérdezték a diákokat, hogyan kellene a tanároknak jobban vagy másképpen tanítani, hogy gördülékenyebb legyen a digitális oktatás.

Hintalovon

2020.10.06.

Ha a járványhelyzet miatt újra csak online lehet tanítani, érdemes a diákok véleményére és tapasztalataira támaszkodni – az együttgondolkodás megkönnyíti mindkét fél helyzetét.

Az online oktatás nemcsak a tanárokat állította ismeretlen helyzet elé, de a gyerekeknek is meg kellett szokniuk egy sor új dolgot. A Magyar Telekommal közösen készített InternetMost kutatásban felmértük, hogy mit gondolnak a diákok a digitális tanításról és arról, hogy mit tehetnének a tanárok azért, hogy mindez könnyebb és hatékonyabb lehessen.

Mi okozott nehézséget a gyerekeknek?

A gyerekek tapasztalata és véleménye segíthet a pedagógusoknak is, hogy az idei tanévben már rutinosabban használják a különböző platformokat, könnyebben felmérjék, hogy pontosan milyen feladatokra és mennyi időre van szükség az adott tananyag megtanításához, illetve gyakorlottabban kezeljék majd a felmerülő problémákat.

Ha tudjuk, mi jelentette a legnagyobb kihívást, illetve kellemetlenséget a diákoknak az otthoni tanulás során, könnyebben dolgozhatunk ki jó válaszokat egy újabb, hasonló forgatókönyv esetén. Tudtad például, hogy a kutatásban részt vevő gyerekek egy része úgy próbálta meg tartani a társaival a lépést, hogy nem volt egy nyugodt része a lakásnak, ahová elvonulhattak volna tanulni?

[woo_product_slider id=”4796″]

Mi segíti a diákokat?

De nemcsak a megfelelő körülmények, hanem a szabad idő (hétvégén kézhez kapott feladatok, extrém magas képernyőidő stb.) és a barátokkal, osztálytársakkal való kapcsolattartás hiánya is komoly nehézségeket okozott. A kutatásra adott válaszaikat ebben, a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány adományboltjából akár ingyen is letölthető segédanyagban gyűjtöttük össze, míg az ezeken alapuló, konkrét tippeket egy letölthető plakát formájában is előkészítettük.

További tartalmak a témában

Egész napos konferencia szakértőktől szülőknek. A digitális kor olyan új kihívások elé állítja a szülőket, amelyek megoldására nemhogy mintánk, de sokszor megfelelő tudásunk sincs. Hogyan tanítsuk meg a gyereket biztonságosan használni az internetet, ha mi sem tudjuk, hogyan kell? Workshop a Dívány és a Hintalovon közös szervezésében.
Egy anyának állandóan dönteni kell a gyerekei életével kapcsolatban: hova járjon iskolába, mit egyen. Miért ne dönthetné el ő maga, hogy a gyerekek szerepeljenek-e a videóban, vagy sem?
Központi és kötelező szabályozásról szóló Ecpat kampány a gyerekek elleni online szexuális visszaélések szabályozása érdekében
Kezeljük úgy a médiát, a mobilt meg az internetet, mint a gyereknevelés egyéb területeit. A gyerekeknek szükségük van szabályokra, korlátokra, és persze odafigyelésre, a szülők vigyázó tekintetére is.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Teljesen rendben van, ha- plakát

Teljesen rendben van – Plakát

Milyen az a hely, ahol a gyerekek biztonságban érzik magukat? Szerintünk olyan, ahol lehet hibázni, kérdezni, fáradtnak lenni, segítséget kérni  Ha kíváncsi vagy plakátunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le még ma!

20 segítő mondat szülőknek, hogy a gyereknek igazi öröm lehessen a sport – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

Amit felelős felnőttként a groomingról tudni érdemes

Ha kíváncsi vagy mit is jelent a grooming, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le az erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart