Iskolaőrség: Hogyan dolgozzunk együtt?

478 iskolában egy újabb szereplő lépi át az iskola küszöbét minden tanítási napon és csatlakozik az iskola életébe: az ezzel az őj helyzettel kapcsolatos, leggyakrabban felmerülő kérdésekre gyűjtöttük össze a szakértők válaszait.

Hintalovon

2020.09.07.

Ajánlás iskolaőröknek és intézményvezetőknek

Nem tudjuk, hogy milyen lesz ez az iskolaév, de az biztos, hogy szeptember elsején elkezdődött a tanítás. Ez a szeptember 1. azonban nem csak a járványhelyzet miatt különleges, hiszen idén kezdte meg a működését az iskolaőri szolgálat. 478 iskolában egy újabb szereplő lépi át az iskola küszöbét minden tanítási napon és csatlakozik az iskola életébe.

Az iskola egy olyan ökoszisztéma, melynek minden résztvevője számít, mindenkinek megvan a maga helye, szerepe.

Ebben a rendszerben vajon az iskolaőr tudni fogja, hogy mi az ő szerepe? Ugyan a rendőrséggel áll munkaviszonyban, de milyen viszonyban lesz az iskola igazgatójával? Hogyan érdemes együttműködnie az iskola vezetésével? Mit jelent a tanárok és a gyerekek biztonsága az iskolában?

Számtalan megválaszolatlan kérdés, melyre nem minden iskolaőr és nem minden intézményvezető kapott választ. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány abban kívánja segíteni az intézményvezetőket és az iskolájukban szolgálatot teljesítő iskolaőröket, hogy a hatékonyabb, eredményesebb és emberibb munkavégzés érdekében hogyan tudnak partneri viszonyt kialakítani és együttműködni a gyerekek és a felnőttek biztonsága érdekében.

Az AJÁNLÁS INNEN LETÖLTHETŐ.

Az ajánlást a Hintalovon Alapítvány munkatársai, a Nemecsek Program vezetői készítették.

[woo_product_slider id=”4796″]

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Szülőként számos kérdés felmerülhet benned az iskolákban ebben az időszakban érvényes szabályok kapcsán – igyekeztünk egy helyen, érthető formában összegyűjteni a legfontosabb kérdéseket és válaszokat.
Az Európai Bizottság stratégiát készít a 2021-2024-es időszakra a gyerekjogok védelméért, valamint elindít egy kezdeményezést az egyenlő esélyekhez való hozzáférés előmozdítására. Kialakításukhoz a gyerekek véleményére is szükségük van – segíts, hogy elmondhassák!
Szülőként fontos kérdés lehet, hogy mivel a jelenlegi járványügyi intézkedések nem teszik lehetővé, hogy a felnőttek bekísérjék a gyermekeiket az intézménybe, egy „nyílt nap“ alkalmával az óvodás korú gyermeket egyedül kell-e beengedniük a teljesen idegen oktatási intézménybe
„Képes-e a védelemre szorulók melletti elköteleződés felekezettől, világnézettől és fenntartótól függetlenül összekötni minket? Megvan annak a veszélye, hogy ideológiai különbségeink, félelmeink és előítéleteink erősebbek, mint a gyermekek és a kiszolgáltatott helyzetben lévők melletti elköteleződésünk.” Dr. Dejcsics Konrád gondolatai a Pannonhalmi Szimpózium kapcsán.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Online zaklatás- Kérdések és válaszok fiataloknak

Mikor és hogyan jelezz? – Öltözői plakát sportoló gyerekeknek

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le öltözőkbe, sportlétesítményekbe szánt plakátunkat!

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Cikkajánló

×
×

Cart