A gyereked fotója 3,5 perc alatt kerülhet egy pedofil kezébe

Hányféleképp élhetnek vissza azzal, amit megosztunk a gyermekeinkről az online térben? Hallgasd meg a podcastet! Gyurkó Szilvi gyermekjogi szakértő válaszol.
gyerekek fotójával vissza lehet élni

Hintalovon

2019.12.30.

Mindannyian botlottunk már olyan fotóba a Facebookon valamelyik ismerősünk gyerekéről, unokájáról, aminek láttán feszengve görgettünk tovább, vagy ami akár ki is verte a biztosítékot. Ismeritek például a kakis fotó műfaját?

“A gyereked fotója három és fél perc alatt kerülhet egy darknetes pedofilhálózatra és tizenkettő múlva már arra maszturbál valaki”- wmn.hu


Tudtátok, mi az a sharenting? Mi a baj a viccesnek szánt nem bejelentő videókkal? Mi az a műkupi? Mit jelent a digitális önrendelkezés, és mi az alsó korhatára? Gyurkó Szilvia gyerekjogász ijesztő dolgokat tud mondani arról, hányféleképp élhetnek vissza azzal, amit megosztunk a gyermekeinkről az online térben. Farkasházi Rékának a saját Instagram-oldaláról leszedett képei köré kerekítettek kamuújságcikkeket, Tóth „Girlzonboard” Flóra pedig épp nemrég hozott meg egy fontos döntést a kislányai védelmében. De hogy jönnek ide a delfinek, mivel árulhatja el a szülő, melyik gyerekét szereti jobban, és mi van a tökéletesre komponált Insta-képek mögött? WMN Popfilter – Szűrjük a zajt!

A podcastot itt tudod meghallgatni.

További tartalmak a témában

Jogi szempontból nincs akadálya annak, hogy a szülő hang- ill. videófelvételt készítsen a gyermekeiről, azonban morális-etikai szempontból az kifogásolható, ha ezek a felvételek – a gyermeket mintegy felhasználva – bizonyítási célból készülnek.
Mit tehetsz szülőként, ha a gyereked intim képeket osztott meg magáról az online térben? Tudj meg többet esettanulmányunkból!
Egész napos konferencia szakértőktől szülőknek. A digitális kor olyan új kihívások elé állítja a szülőket, amelyek megoldására nemhogy mintánk, de sokszor megfelelő tudásunk sincs. Hogyan tanítsuk meg a gyereket biztonságosan használni az internetet, ha mi sem tudjuk, hogyan kell? Workshop a Dívány és a Hintalovon közös szervezésében.
Többnyire a szexting kortársak között zajlik, de nagyon gyakori, hogy felnőttek próbálnak fiataloktól erotikus felvételeket kicsalni – ami még veszélyesebb lehet. 10-11 éves gyerekekkel már életkoruknak és érettségüknek megfelelően tudunk beszélgetni az online biztonságról.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Szempontrendszer

Szempontrendszer – a véleményükért kiálló gyerekek támogatásához

Virrasztást, sztrájkot, petíciót vagy más akciót szerveznek a suliban? Miket fontos átgondolni előtte?  Ha kíváncsi válaszainkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le kiadványunkat!

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen szempontokat érdemes végiggondolnod és figyelembe venned, ha a gyerekek véleményére vagy kíváncsi, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

A verés tilos

Miért tilos a verés? – Beszéljünk a fenyítés káros hatásairól

Miért ártalmas a pofon, a fenékre csapás vagy a tasli ? Milyen más nevelési technikákat tudunk alkalmazni helyette? Segítünk!

Cikkajánló

×
×

Cart