A gyereked fotója 3,5 perc alatt kerülhet egy pedofil kezébe

Hányféleképp élhetnek vissza azzal, amit megosztunk a gyermekeinkről az online térben? Hallgasd meg a podcastet! Gyurkó Szilvi gyermekjogi szakértő válaszol.
gyerekek fotójával vissza lehet élni

Hintalovon

2019.12.30.

Mindannyian botlottunk már olyan fotóba a Facebookon valamelyik ismerősünk gyerekéről, unokájáról, aminek láttán feszengve görgettünk tovább, vagy ami akár ki is verte a biztosítékot. Ismeritek például a kakis fotó műfaját?

“A gyereked fotója három és fél perc alatt kerülhet egy darknetes pedofilhálózatra és tizenkettő múlva már arra maszturbál valaki”- wmn.hu


Tudtátok, mi az a sharenting? Mi a baj a viccesnek szánt nem bejelentő videókkal? Mi az a műkupi? Mit jelent a digitális önrendelkezés, és mi az alsó korhatára? Gyurkó Szilvia gyerekjogász ijesztő dolgokat tud mondani arról, hányféleképp élhetnek vissza azzal, amit megosztunk a gyermekeinkről az online térben. Farkasházi Rékának a saját Instagram-oldaláról leszedett képei köré kerekítettek kamuújságcikkeket, Tóth „Girlzonboard” Flóra pedig épp nemrég hozott meg egy fontos döntést a kislányai védelmében. De hogy jönnek ide a delfinek, mivel árulhatja el a szülő, melyik gyerekét szereti jobban, és mi van a tökéletesre komponált Insta-képek mögött? WMN Popfilter – Szűrjük a zajt!

A podcastot itt tudod meghallgatni.

További tartalmak a témában

Sok esetben még a gyerekekkel közvetlenül foglalkozó munkatársak (tanárok, védőnők, háziorvosok, pszichológusok, stb.) sem mindig tudják pontosan, mikor, mit, hogyan és kinek kell jelezni.
Ha csak a médiában látottak alapján ítélkezel, rosszul járhatsz. A torzító híradások mellett használd a józan eszedet, és ne higgy el mindent, amit látsz.
Mit jelent az online szexuális bántalmazás? Mi számít szexuális visszaélésnek? Mi az a grooming? Ezekre a fontos kérdésekre próbálunk most választ adni.
Egy kutatás során megkérdezték a diákokat, hogyan kellene a tanároknak jobban vagy másképpen tanítani, hogy gördülékenyebb legyen a digitális oktatás.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ajánlás -iskolaőr

Ajánlás iskolaőröknek, intézményvezetőknek

Hogyan tudnak partneri viszonyt kialakítani és együttműködni az iskolaőrök és intézményvezetők a gyerekek és a felnőttek biztonsága érdekében? Ha kiváncsi vagy ajánlásunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le még ma kiadványunk!

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Annak ellenére, hogy természetes jelenség, nem könnyű beszélgetni a menstruációról. Mit mondjunk a gyerekünknek és hogyan? Válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Iskolaváltás szabályai – Összefoglaló plakát

Elköltöztök? Bántják a gyereked az iskolában? Ha kíváncsi vagy az iskolaváltással kapcsolatos legfontosabb információkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le még ma kiadványunk!

Cikkajánló

×
×

Cart