Steinbach József gondolatai a Pannonhalmi Szimpóziumról

Olvassátok el Steinbach József, Magyarországi Református Egyház Dunántúli Református Egyházkerület püspökének személyes gondolatait a közelgő Pannonhalmi Gyerekjogi Szimpózium kapcsán.

Hintalovon

2019.09.24.

Olvassátok el Steinbach József,  Magyarországi Református Egyház Dunántúli Református Egyházkerület püspökének személyes gondolatait a közelgő Pannonhalmi Gyerekjogi Szimpózium kapcsán.

“Személyes motivációm, az a teremtő Istentől kapott rend, ami a Szentírásban megfogalmazódik: az ember közösségben tudja betölteni Istentől kapott feladatát, népben, nemzetben, egyházban, munkában, barátságokban és a legszorosabb kötelékben a családban! Isten törvényében és evangéliumában mindent megadott ahhoz, hogy a család közössége teljes legyen! Az áldott Isten megáld bennünket, hogy áldássá legyünk házban, hazában, egyházban, világban, a jövő generáció számára, hiszen az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom! De látjuk és tapasztaljuk, hogy az ember képes arra, hogy önmaga ellenségeként rombolja szét az Istentől kapott ajándékot – szörnyű, ha az, ami áldásként lett elkészítve a család részére, átok lesz egy gyermek életében! Egyházaink és az egyházi iskoláknak, de gyülekezeteinknek, hívő családjainknak döntően fontos, Istentől kapott szolgálata, hogy az evangéliumot, a „jó hírt“, jó szóval, jó tettekkel, hitelesen, a jézusi alázat és szelídség lelkületével, de biztos, szeretettel teli hittel adja át és élje meg a gyermekek felé. “

További tartalmak a témában

31 évvel a Gyermekvédelmi Egyezmény, és 25 évvel a Gyermekvédelmi Törvény elfogadása után azt látjuk, hogy a komoly rendszerszintű problémákra 2022-ben olyan időszakos krízisek is rárakódtak, amelyek túlnőnek a jogalkotás vagy a kommunikáció kompetencia területein. Szavakkal nem megoldható kihívásokról van szó. A munkaerőhiány, az állami gondoskodás rendszerén belüli kapacitás problémák, és a gyermekvédelmet érintő strukturális nehézségek ráadásul pont azokat a régiókat sújtják különösen, ahol alapból több és jobb ellátórendszerre lenne szükség.
Szülőként van jogod a gyereked mellett lenni, ha karanténba kerülne? Tudd meg, pontosan milyen jogokat, és milyen mértékben érintenek a korlátozások.
A 14-18 éves fiatalokból álló gyermekjogi követ csapatunk hónapokon át dolgozott a 2017-es Gyermekjogi jelentésen, hogy más fiatalok is megismerhessék, mi történt a gyerekekkel. A közös munka eredményeképpen 4 infografikában hívják fel a figyelmet 2017 legfontosabb gyermekjogi eseményeire, és a vonatkozó gyermekjogokra.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mikor és hogyan jelezz? – Öltözői plakát sportoló gyerekeknek

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le öltözőkbe, sportlétesítményekbe szánt plakátunkat!

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen szempontokat érdemes végiggondolnod és figyelembe venned, ha a gyerekek véleményére vagy kíváncsi, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Gyerekek és a szexualitás

Felvilágosítás – Mikor és mit mondjunk a gyerekeknek a szexualitásról?

Mikor kezdjünk el beszélni a gyerekeknek a szexualitásról? Mikor és milyen információkat, hogyan osszunk meg a gyerekekkel? A felvilágosítás egy folyamat.

Cikkajánló

×
×

Cart