Mi a gyerekvédelem? – Sokszor halljuk, de miről is beszélünk pontosan?

Olvasd el a NEMECSEK Program szakmai vezetőjénrk, Stáhly Katalinnak legújabb, wmn.hu-n megjelent cikkét.

Hintalovon

2025.03.31.

A gyermekvédelem nem csak a szakemberek vagy az állam dolga – hanem mindannyiunké. Ezt a gondolatot bontja ki Stáhly Katalin, a Hintalovon Alapítvány pszichológusa és NEMECSEK Program szakmai vezetője a WMN friss cikkében.

Közösségi gyermekvédelem – elsőre talán hivatalosan hangzik, de valójában nagyon is emberi és hétköznapi dologról van szó. Arról, hogy a gyerekek biztonsága nem egyetlen intézmény felelőssége, hanem mindazoké, akik a gyerek körül élnek: a tanáré, a szomszéd nénié, a buszsofőré, vagy akár a boltban dolgozó eladóé is.

Minden felnőtt szerepet játszhat abban, hogy egy gyerek jól legyen – már azzal is, ha meghallgatja, ha figyel, ha kérdez. Ha nem néz félre. Mert a gyermekvédelem nemcsak akkor fontos, amikor már baj van – hanem épp a baj megelőzése a lényege.

A cikk segít abban, hogy felismerjük: igenis van közünk a gyerekekhez – még ha nem is a sajátjainkról van szó. És hogy együtt, közösségként sokkal nagyobb hatásunk lehet, mint hinnénk.

Ott van viszont a közösség, a „falu”. Ott vagyunk mi magunk. Sajnos azonban ez a falu, ez a közösség sok esetben szunnyad: nem tudják az emberek, hogy ők is tehetnek a gyerekek biztonsága és jólléte érdekében.

📖 Olvasd el a teljes cikket itt: wmn.hu

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Sokat lehet tenni a pandémia szülte gyerekeket érintő traumatikus helyzetek megelőzése és kezelése terén: állami és intézményi szinten egyaránt – Nagy-Britannia jó gyakorlatai.
A gyerekek oktatáshoz való joga alapjog. Törvény biztosítja. Érdemes tehát alaposan végiggondolni mi és hogyan sérti, sértheti ennek az alapjognak az érvényesülését.
Egy anyának állandóan dönteni kell a gyerekei életével kapcsolatban: hova járjon iskolába, mit egyen. Miért ne dönthetné el ő maga, hogy a gyerekek szerepeljenek-e a videóban, vagy sem?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

5+1 indok amiért jó a szülőknek ha bevonják a gyerekeket a döntésekbe

5+1 indok, amiért jó a szülőknek, ha bevonják a gyerekeket a döntésekbe – Plakát

Ha kíváncsi vagy, hogy miért jó a szülőknek, ha megkérdezik és figyelembe veszik gyerekeik véleményét is az őket érintő kérdésekben, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló plakátunkat!

Gyerekrészvételről érthetően- 6 napos e-mail-kurzus

Tarts velünk 6 napos e-mail-kurzusunkon, amelynek célja, hogy sorra vegyük a gyerekrészvétellel kapcsolatban felmerülő legfontosabb témákat és fogalmakat. Válassz az alábbi adományösszegek közül és kezdd el még ma e-mail-kurzusnkat!

Mítosz és valóság a gyerekekkel szembeni szexuális visszaélésekről

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le Mítosz és valóság a gyerekekkel szembeni szexuális visszaélésekről  plakátot!

Cikkajánló

×
×

Cart