Hogyan segít a humor a gyereknevelésben?

A humor nemcsak szórakoztat, hanem tanít és gyógyít is. Tudj meg mindent arról, miért nélkülözhetetlen a nevetés a gyerekek életében!

Hintalovon

2024.12.13.

Miért fontos a humor a gyerekek életében? Hogyan használhatjuk eszközként a nevelésben, és milyen könyvekkel érdemes körülvennünk magunkat, ha közösen akarunk nagyokat nevetni?

A humor nemcsak nevetésről szól, hanem egy valódi „szuperképesség”, amely segít a gyerekeknek megbirkózni a mindennapok kihívásaival és félelmeivel. Oldja a feszültséget, csökkenti a stresszt, és közben erősíti a szülő-gyerek kapcsolatot is.

Milyen könyveket ajánlunk, ha együtt szeretnétek nevetni?

A humor nemcsak szórakoztat, hanem tanít és gyógyít is. Legyen szó nehéz helyzetekről vagy a mindennapok kisebb-nagyobb kihívásairól, a humor segítségével sokkal könnyebb lesz az élet. Ne felejtsétek: a humor a gyermeknevelés egyik legerősebb titkos fegyvere!

Podcastsorozatunkban a Bookline által ajánlott gyerekkönyvekből válogatva igyekszünk alaposabban is körbejárni egy-egy témát Stáhly Katával, a Hintalovon pszichológusával, és Szeder Katával, az Alapítvány kommunikációs munkatársával. A humorról szóló beszélgetést ezen a linken hallgathatjátok meg.

A cikket a Bookline támogatta, köszönjük nekik!

További tartalmak a témában

Ha még nem vagy 18, gyereknek számítasz a törvény előtt: vannak különleges jogaid. Te tudod, mik ezek, és mit jelentenek?
Minden szülő úgy gondolja, hogy az ő gyereke a legszebb, legügyesebb, legaranyosabb. Büszkének lenni és szuperlatívuszokban beszélni „a család szeme fényéről” egy teljesen természetes, viszont nagyban szubjektív szülői tulajdonság. Viszont mi történik akkor, amikor már nem elég a rokonok és a barátok elismerő szavai? Ha az anyuka vagy apuka be akarja bizonyítani, hogy az ő gyereke a legszebb az egész országban, kontinensen, világon?
Gyerekeknek szóló, a helyzet értelmezését, megértését segítő anyagok a digitális oktatásról, az adatvédelemről és az ezekkel összefüggő legfontosabb kérdésekről koronavírus idején.
A 14-18 éves fiatalokból álló gyermekjogi követ csapatunk hónapokon át dolgozott a 2017-es Gyermekjogi jelentésen, hogy más fiatalok is megismerhessék, mi történt a gyerekekkel. A közös munka eredményeképpen 4 infografikában hívják fel a figyelmet 2017 legfontosabb gyermekjogi eseményeire, és a vonatkozó gyermekjogokra.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Internetes házirend – Segítség szülőknek és gyerekeknek

Nem tudod hogyan szabályozd a netezést? Támogasd, vedd el, korlátozd? Ha bizonytalan, mennyit lés hogyan lehessen otthon netezni, ez a kidvány neked szól!

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Annak ellenére, hogy természetes jelenség, nem könnyű beszélgetni a menstruációról. Mit mondjunk a gyerekünknek és hogyan? Válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Családi Szerződés

Bejön kopogás nélkül a szobádba? Türelmetlenek vagytok egymással? Zavarjátok egymást tanulás, munka közben? Itt egy kis segítség az egész családnak, hiszen bármennyire is közel álltok egymáshoz, a mindennapokban természetesek lehetnek a kisebb összetűzések, surlódások. Különösen igaz ez a karantén idején, amikor hosszú ideig vagytok összezárva. Ezért a Kiskorú Kollégáink (KiKo) összeállítottak egy családi szerződés mintát, hogy könnyebb legyen az együttélés mindenkinek. Nézzétek át közösen és egészítsétek ki Ti is a családotok saját szabályaival.    

Cikkajánló

×
×

Cart