Mit és hogyan olvassunk a gyereknek?

Hogyan válasszunk mesekönyvet a gyerekeknek? A Hintalovon Podcastban praktikus tanácsok és könyvajánlók várnak, hogy varázslatos olvasmányélményeket teremts!

Hintalovon

2024.12.09.

“Ha azt szeretnéd, hogy gyermeked okos legyen, akkor olvass neki sok mesét. Ha  még intelligensebb gyermeket szeretnél, olvass neki még több mesét.” Albert Einstein idézetéből kiindulva a Hintalovon Podcast legújabb részének fő témája ezúttal az olvasás volt. A Bookline idei gyerekkönyves sikerlistája alapján arról beszélgettünk, hogy milyen könyveket, miért és hogyan olvassunk a gyerekeknek.

Az epizódban több mesekönyv is szóba kerül, például:

  • Zalka Csenge Virág: Hétlábú paripák és jó boszorkányok – Hargitai népmesék új köntösben, tele varázslattal, humorral és olyan tanulságokkal, amelyek generációk óta formálják a gyerekek világlátását. Ez a könyv tökéletes választás, ha szeretnél a hagyományos mesevilágba mélyebben elmerülni.
  • Bajzáth Mária: Karácsony- és újévváró történetek – Egy csodálatos kötet, amely az adventi időszak hangulatát hozza közelebb. A mesék nemcsak az ünnepi készülődést teszik varázslatossá, hanem segítenek ráhangolódni a közös családi pillanatokra.
  • Kiss Judit Ágnes: Tujaszörny és a Nyírfakobold – Egy izgalmas történet, amely a gyerekek beilleszkedési nehézségeire reflektál, segítve őket és a szülőket abban, hogy jobban megértsék és kezeljék ezeket a helyzeteket.
  • Révész Emese: Amíg én oviban vagyok – Egy mesekönyv, amely a gyerekek legnagyobb kíváncsiságára ad választ: mi történik otthon, amíg ők az óvodában vannak? 
  • Vass Dorotea: Olvasásmotiváció a listánkban ez egy kakukktojás, mert nem gyerekeknek, hanem szülőknek, pedagógusoknak készült, hogy kreatív módszerekkel és élményszerű megközelítéssel tudják segíteni a gyerekeket az olvasás megszeretésében.

Minden könyv más és más, de közös bennük, hogy segítenek megteremteni azokat a pillanatokat, amelyekből a legszebb gyerekkori emlékek születnek. ✨

A cikket a Bookline támogatta, köszönjük nekik!

További tartalmak a témában

Joggal aggódhatsz, ha a gyereked tüntetni készül; az Alapítvány egy videós kisokosban szedte össze, amit gyerekként egy ilyen döntéshez tudni érdemes.
Stáhly Kata vagyok, a Hintalovon Alapítvány munkatársa, és egyben a Bookline Kids mesekönyveket ajánló zsűritagja, pszichológus és anya. Szerencsére több olyan helyzet is van, ahol ez a 4 féle terület összekapcsolódik, az egyik ilyen a meseolvasás, a mesekönyvek világa.
Mindenki, aki 18 éven aluli, gyereknek számít, és vonatkoznak rá azok a speciális jogok, amelyeket gyermekjogoknak nevezünk. Ezeket az ENSZ Gyermekjogi egyezménye foglalja össze. Te tudod, mindez hogyan teljesül a gyakorlatban? Mi évről évre megvizsgáljuk.
Internet nélkül nehezebb élni! A nyugdíjas diákok igazán értő – és egyébként a foglalkozásokra előre felkészített – digitális bennszülött diáktanárok segítségével ismerhetik meg az internet, a kütyük világát.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mi az a grooming és hogyan ismerheted fel?

Plakátunkban összefoglaltuk neked a grooming jeleit és találhatsz pár hasznos tanácsot is, hogy hogyan lehetsz az online térben biztonságban. Válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Számítanak a szavaid! -Megerősítő mondatok az iskolában

Összegyűjtöttünk pár ötletet, hogyan reagálhat pozitívan egy tanár a mindennapi helyzetekre. Próbáld ki ezeket a mondatokat!

Vedd észre mások értékeit!- Plakát

Vedd észre mások értékeit – Plakát

Mi a közös a sarkantyús teknősben, a dongóban és az afrikai elefántban? Hogy nind rendelkeznek értékes tulajdonságokkal. Ha kíváncsi vagy állati jó, beszélgetésindító plakátjainkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart