“Ha azt szeretnéd, hogy gyermeked okos legyen, akkor olvass neki sok mesét. Ha még intelligensebb gyermeket szeretnél, olvass neki még több mesét.” Albert Einstein idézetéből kiindulva a Hintalovon Podcast legújabb részének fő témája ezúttal az olvasás volt. A Bookline idei gyerekkönyves sikerlistája alapján arról beszélgettünk, hogy milyen könyveket, miért és hogyan olvassunk a gyerekeknek.
Az epizódban több mesekönyv is szóba kerül, például:
- Zalka Csenge Virág: Hétlábú paripák és jó boszorkányok – Hargitai népmesék új köntösben, tele varázslattal, humorral és olyan tanulságokkal, amelyek generációk óta formálják a gyerekek világlátását. Ez a könyv tökéletes választás, ha szeretnél a hagyományos mesevilágba mélyebben elmerülni.
- Bajzáth Mária: Karácsony- és újévváró történetek – Egy csodálatos kötet, amely az adventi időszak hangulatát hozza közelebb. A mesék nemcsak az ünnepi készülődést teszik varázslatossá, hanem segítenek ráhangolódni a közös családi pillanatokra.
- Kiss Judit Ágnes: Tujaszörny és a Nyírfakobold – Egy izgalmas történet, amely a gyerekek beilleszkedési nehézségeire reflektál, segítve őket és a szülőket abban, hogy jobban megértsék és kezeljék ezeket a helyzeteket.
- Révész Emese: Amíg én oviban vagyok – Egy mesekönyv, amely a gyerekek legnagyobb kíváncsiságára ad választ: mi történik otthon, amíg ők az óvodában vannak?
- Vass Dorotea: Olvasásmotiváció – a listánkban ez egy kakukktojás, mert nem gyerekeknek, hanem szülőknek, pedagógusoknak készült, hogy kreatív módszerekkel és élményszerű megközelítéssel tudják segíteni a gyerekeket az olvasás megszeretésében.
Minden könyv más és más, de közös bennük, hogy segítenek megteremteni azokat a pillanatokat, amelyekből a legszebb gyerekkori emlékek születnek. ✨
A cikket a Bookline támogatta, köszönjük nekik!