Újságíró képzés a gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélésekről

Újságíró képzést készít a Hintalovon Alapítvány a gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélésekről angol és magyar nyelven.
Minden gyereknek joga van az online biztonsághoz.

Hintalovon

2024.10.09.

Gyermekvédelmi tudatosság növelése és újságírók képzése a gyermekek online biztonságáért.

Tovább folytatjuk 2023-ban megkezdett programunkat a gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélésekkel kapcsolatos érzékenység növelésére.

A gyerekek online biztonsága egyre nagyobb kihívást jelent Magyarországon, különösen civil szervezetek számára, akik nehezen férnek hozzá a döntéshozókhoz és a véleményvezérekhez ezen a területen. Ennek következtében alternatív módszerek kidolgozása szükséges ahhoz, hogy hatást lehessen gyakorolni az érintettekre. A Hintalovon Alapítvány, mint ECPAT Hungary 2023-ban egy olyan projektet valósított meg, amelynek célja az volt, hogy hálózatot építsen ki a gyermekek online biztonságával foglalkozó szereplők között. Bár ez a hálózatépítés volt a projekt legnehezebb része, a közvetlenül a magyar társadalom tudatosítására irányuló online kampányunk és az újságírók képzése sokkal sikeresebbnek bizonyult. Ezért ezt akartuk 2024-ben is folytatni, immár nem csak személyes, hanem online is elérhető tananyag fejlesztésével.

Ezt a célt pedig már a 2023 szeptemberében elindított Hintalovon Akadémia keretében valósítjuk meg, ahol akkreditált, személyes és online képzéseket kínálunk pedagógusok, szociális munkások és jogászok számára. 2024-ben elindítottuk az első szülőknek szóló képzést is, ami a gyerekek szexuális bántalmazásának témájával foglalkozik. Az akadémia indulása óta több mint 10 000 fő vett részt a programban, többségük online formában. Emellé érkezik 2024 novemberében az újságíróknak, tartalomgyártóknak készített online tananyag.

Célunk a gyerekek online szexuális kizsákmányolásával kapcsolatos tudatosság növelése Magyarországon és az Európai Unióban egyaránt. A program célja, hogy érzékenyebbé tegye az újságírókat, tartalomgyártókat a gyermekvédelem és az online visszaélések témájában. Mivel Magyarországon a civil szervezetek számára egyre nehezebb a párbeszéd a döntéshozókkal, az újságírók és a média szerepe különösen fontossá vált. Egy olyan közegben, ahol a társadalmi párbeszéd egyre megosztottabb, a gyermekjogi érdekképviselet és a civil szervezetek munkája nagy kihívásokkal néz szembe.

A projekt részeként ezért kutatást is végzünk a gyermekjogi érdekképviselet (advocacy) helyzetéről Magyarországon, különös tekintettel a civil szervezetek szerepére és nehézségeire. Bár a kutatás magyar fókuszú, nemzetközi szempontból is releváns lesz azok számára, akik hasonló kihívásokkal küzdenek más országokban.

A Hintalovon ezzel a programmal jelentős lépést tesz a gyermekek online biztonsága érdekében, nemcsak Magyarországon, hanem az Európai Unióban is, hogy a jövő generációi nagyobb védelemben részesüljenek az online veszélyekkel szemben.

Sok minden veszélyben van most - a Hintalovon is

Évről évre egyre nehezebb körülmények között dolgozunk – azonban most először kérdésessé vált, hogy tudjuk-e folytatni a munkánkat. A Hintalovon Alapítvány már márciusban felkerült a Szuverenitásvédelmi Hivatal listájára –  csak azért, mert uniós támogatást nyertünk egy gyermekjogi, környezetvédelmi projektünkre.  

 

Most újabb lista van készülőben az “átláthatósági” törvényjavaslatnak köszönhetően. Ha felkerülünk erre a listára, az ellehetetlenít mindent, amit eddig felépítettünk.

Csatlakozz kampányunkhoz és támogass bennünket, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Kik bántalmaznak fiúkat és miért? Beszélnek-e a fiúk az őket ért szexuális visszaélésekről? Egyedülálló kutatás készült a fiúk szexuális bántalmazásáról.
2018-as kutatási adatok szerint Magyarországon a 7-12 éves gyerekek egyötöde regisztrált már közösségi oldalra, és a 10-18 éves gyerekek 23%-a volt érintett valamilyen internetes bántalmazásban. Ez a szám a valóságban még magasabb lehet, hiszen sokuk fel sem ismeri, hogy cyberbullying áldozata, vagy nem mer, esetleg nincs is kitől segítséget kérnie. Ezért különösen fontos, hogy minden fiatal és szülő tisztában legyen azzal, hogy az interneten miként tudja megvédeni magát és szeretteit.
Egy anyának állandóan dönteni kell a gyerekei életével kapcsolatban: hova járjon iskolába, mit egyen. Miért ne dönthetné el ő maga, hogy a gyerekek szerepeljenek-e a videóban, vagy sem?
Mostantól még nagyobb figyelmet kaphat a gyermekprostitúció és a gyerekekkel szembeni szexuális erőszak Magyarországon: 2020. márciusától már magyarországi tagja is van a világ legnagyobb, gyerekek szexuális kizsákmányolásával foglalkozó ernyőszervezetének, az ECPAT-nak.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Rendezvényt szervezel gyerekekkel?

Ha gyerekek is lesznek az eseményen, amit szervezel, akkor ez az anyag neked szól. Mutasd meg, hogy ez egy olyan rendezvény, ahol egy gyerek nem eszköz és nem díszlet!

Mi az a grooming és hogyan ismerheted fel?

Plakátunkban összefoglaltuk neked a grooming jeleit és találhatsz pár hasznos tanácsot is, hogy hogyan lehetsz az online térben biztonságban. Válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Biztonságos, egyszerűen hozzáférhető és könnyen használható – mi az? Az óvszer

Miért a biztonságos szex a jó szex? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le kiadványunkat, mely jó kiindulási alap lehet a biztonságos szexről szóló beszélgetéseknek.

Cikkajánló

×
×

Cart