Bridge Booklist – 21 könyv 21. századi gyerekeknek

Íme egy gyerekkönyv-lista szülőknek a hétköznapok kihívásairól. Legyen szó elfogadásról, iskolai zaklatásról, mozaikcsaládokról, háborúról vagy önbizalomról.

Hintalovon

2023.12.18.

Te is emlékszel még a gyerekkori kedvenc meséidre és történeteidre, ugye? Arra, hogy melyik főhősben ismertél magadra és hogy mennyi, a te életedhez is kísértetiesen hasonló, kihívásokkal küzdött ő is. A könyvek segíthetnek a mindennapi és a nem is olyan mindennapi élethelyzetek megértésében, átkeretezésében és akár azok megoldásában is. Ez a mai gyerekek esetében sincs másképp, csak talán a kihívások lettek egy kicsit mások. 

Rengeteg különböző stílusú, témájú és minőségű gyerekkönyv van a piacon, amik közül szülőként néha nagyon nehéz választani. Az Edison Platform Gondolkodó Körének szakértők által létrehozott gyerekkönyvlistája most olyan hiteles történeteket és meséket ajánl, amikkel támogatni tudjuk a gyerekeket a hétköznapok és a 21. század kihívásaival való megküzdésben, legyen szó elfogadásról, iskolai zaklatásról, mozaikcsaládokról, háborúról vagy önbizalomról.

A listán található sokszínű könyvek segíthetnek növelni a gyerekek önbizalmát, önelfogadását, rugalmasságát és türelmét. Iránytűt adhat nekik, hogy jobban megértsék a körülöttük lévő világot, valamint támogatni tudják a szülőket is a nehezebb témákról való beszélgetésekben. Olvasd el a szakértők ajánlását az alábbi oldalon: 

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A finn és a dán ECPAT-nál dolgozó kollégák egy nagyon fontos szakmai anyagot készítettek, ami azzal a ritkán tárgyalt témával foglalkozik, hogyan lehet megelőzni és kezelni a kamaszkorban, fiatal felnőttkorban megjelenő pedofil késztetést.
Mindenki, aki 18 éven aluli, gyereknek számít, és vonatkoznak rá azok a speciális jogok, amelyeket gyermekjogoknak nevezünk. Ezeket az ENSZ Gyermekjogi egyezménye foglalja össze – Te tudod, mindez hogyan teljesül a gyakorlatban? Mi évről évre megvizsgáljuk.
A Gyermekjogi Központunkhoz az elmúlt napokban több esetben érkezett kérdés elvált szülők gyermekükkel történő kapcsolattartásának az újonnan elmaradt őszi szünetet érintő megvalósulásának lehetőségeiről, és hogy hogyan tudnak azok a szülők e kérdésben a gyerekeik érdekében eljárni, akik között egyébként is kifejezetten és hosszú ideje megromlott a kommunikáció és a kapcsolat.
A Hintalovon Alapítvány e-learning képzése a Civil Díj 2025 döntősei között! Támogass minket a közönségszavazáson a gyerekek biztonságáért!

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Iskolaváltás szabályai – Összefoglaló plakát

Elköltöztök? Bántják a gyereked az iskolában? Ha kíváncsi vagy az iskolaváltással kapcsolatos legfontosabb információkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le még ma kiadványunk!

mi értelme az online kérdőíveknek

Van értelme kitöltenem? Kérdőíves konzultációkról gyerekeknek

Mire jó egy online kérdőív? Tényleg számít, mit gondolnak a gyerekek? Honnan tudhatjuk, hogy nem élnek vissza vele?

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Cikkajánló

×
×

Cart