Az év hősnője 2020: Dr. Gyurkó Szilvia

A magazin "Az év hősnője" elismeréssel 2011. óta díjaz olyan nőket, szervezeteket, akik kiemelkedően sokat tesznek másokért, ezáltal pedig példaként szolgálhatnak mindannyiunk számára.

Hintalovon

2020.09.24.

A 12. alkalommal megrendezésre került a GLAMOUR „Women of the Year” – márciusról szeptemberre halasztott – gáláján az Év hősnője címet a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány alapítója, Dr. Gyurkó Szilvia kapta.

Idén tavasszal közel 140 000 szavazatot adtak le a magazin olvasói kedvenc női jelöltjeikre, ám a kialakult helyzet miatt, csak egy fél évvel később vehették át a nyertesek az – immár ikonikusnak számító – GLAMOUR szobrokat.

A Glamour Women of the Year 2020 díjazottjai

Év vállalkozója: Kulcsár Edina
Év énekesnője: Péterfy Bori
Év színésznője: Trokán Nóra
Év sportolónője: Illés Fanni
Év divattervezője: Cakó Kinga
Év lakberendezője: Pataki Lili

Az év hősnője

A magazin „Az év hősnője” elismeréssel 2011. óta díjaz olyan nőket, szervezeteket, akik kiemelkedően sokat tesznek másokért, ezáltal pedig példaként szolgálhatnak mindannyiunk számára:

2011 – Multikultúra Egyesület
2012 – Varga Erika – Romani Design
2013 – Csernus Ági – Figurka Design
2014 – Messzelátó Egyesület
2015 – Bódis Kriszta – Van Helyed Alapítvány
2016 – Kaufer Virág – Greenpeace
2017 – Réz Anna és Gát Anna – Üvegplafon
2018 – Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület (NANE)
2019 – Miklós Melinda – Nyitottak vagyunk

[woo_product_slider id=”4796″]

A 2020-as év nyertese, Dr. Gyurkó Szilvia, az Alapítvány alapítójának és kuratóriumának elnöke, beszédében is azt hangsúlyozta, hogy a gyermekek ügye közös ügyünk – hogy miért fontos erről beszélni, tudni, gondolkodni, most Te is megtudhatod.

További tartalmak a témában

2022-ben a Hintalovon Alapítvány alapítója, Gyurkó Szilvi lett a leginspirálóbb civil teljesítmény kategória győztese. Ezúton is gratulálunk az összes jelöltnek és díjazottnak!
Mindenki, aki 18 éven aluli, gyereknek számít, és vonatkoznak rá azok a speciális jogok, amelyeket gyermekjogoknak nevezünk. Ezeket az ENSZ Gyermekjogi egyezménye foglalja össze – Te tudod, mindez hogyan teljesül a gyakorlatban? Mi évről évre megvizsgáljuk.
„Egy jobb Európát építeni a gyerekekkel: Beszállás!” – ezt a címet kapta a Eurochild kétévente megrendezett legnagyobb eseménye, ahol gyerekek és felnőttek egyenrangú félként dolgoztak azért, hogy a politikusok többet és jobban figyeljenek a gyerekek véleményére. Az alapítványt a Gyermekjogi követ program kollégái és öt Gyermekjogi Követ képviselte.
A Hintalovon Alapítvány 2018-as Gyermekjogi jelentése az ENSZ által Magyarország részére megfogalmazott észrevételekre és kérdésekre is reagál.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Lili és a bátorság: Te tudod- titoknyitogató füzet

Mia különbség jó és rossz titok között? Ilyen és ehhez hasonló nehéz témákat jár körbe Te tudod- titoknyitogató fűzet.

Mi a különbség a segítségkérés és az árulkodás között? – plakát

Mit tehet egy gyerek ha bántják vagy szemtanúja annak, hogy mást bántanak? Miért fontos megtanítani, hogy mi a különbség az árulkodás és a segítségkérés között? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

Kamaszkor – útikalauz (a felvilágosításról) szülőknek 2. rész

A kamaszkor nehéz. Segítünk eligazodni a kamaszkor kényes nevelési kérdéseiben, legyen szó felvilágosításról, szexuális nevelésről, más fontos kérdésekről.

Cikkajánló

×
×

Cart