A gyerekek véleményére is figyel Strasbourg

Egyedüli magyarországi résztvevőként részt vettünk az Európa Tanács strasbourgi konferenciáján 2019. április 8-9-én, melyet a Lanzarote egyezmény végrehajtásában és monitorozásában való civil társadalmi és gyermek részvételről rendeztek.

Hintalovon

2019.04.11.

Egyedüli magyarországi résztvevőként részt vettünk az Európa Tanács strasbourgi konferenciáján 2019. április 8-9-én, melyet a Lanzarote egyezmény végrehajtásában és monitorozásában való civil társadalmi és gyermek részvételről rendeztek. Az eseményen a Gyermekjogi Követ Programunk vezetője, Németh Barbara vitaindító előadást tartott a gyerekek részvételéről az emberi jogi egyezmények monitoringjában, és 19 ország közel 50 képviselője és a Lanzarote Bizottság előtt beszélt az alapítvány diákönkénteseinek vonatkozó munkájáról, és azokról a lehetőségekről és kihívásokról, amit a gyerekek véleményének figyelembevételéért folytatott munka során tapasztalnak.

Az alapítvány gyermekjogi követei 2018-ban részt vettek a Lanzarote egyezmény végrehajtását vizsgáló 2. monitoring körben, és egy videóban foglalták össze véleményüket a szextingről és az online szexuális visszaélésekről elérhető információkról, támogatásról. Az ő jelentésükön kívül további 6 országból küldték meg véleményüket a gyerekek a Bizottság számára, melyet a szakértőkből álló testület a kormány és a civilek jelentésével is összevet ‒ az ENSZ Gyermekjogi egyezményének monitorozásához némileg hasonlóan. A Lanzarote Bizottság tematikus vizsgálatainak eredményét átfogó jelentésben foglalja össze.

A gyerekek szexuális kizsákmányolása és zaklatása ellen 2007-ben, a Spanyolországhoz tartozó Lanzarote szigetén elfogadott Európa Tanács egyezményt 44 ország írta alá, köztük Magyarország 2010-ben. 2017 márciusában alapítványunk több mint 4000 aláíró támogatásával petíciót nyújtott be az Országgyűlés számára a Lanzarote egyezmény mielőbbi végrehajtását és olyan kormányzati lépéseket sürgetve, amelyek eredményeként minden magyar gyerek segítséget kérhet, védelmet kaphat, és elkerülheti, hogy szexuális erőszak áldozatává váljon.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Milyen hatással volt a kormányzati LBMTQI-ellenes kampány a civil szervezetekre, iskolákra, gyerekekre?
Az Európai Unióban évente kb. 1300 gyereket visz el az egyik szülő egy másik országba a másik szülő engedélye nélkül. Az INCLUDE kutatásban a gyerekek segítségét kértük, hogy jobban megértsük a gyerekek érzéseit és szükségleteit egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben.
Biztosítsunk lehetőséget arra, hogy a gyerekek nyiltan beszélhessenek a járványhelyzet miatti érzéseikről, félelmeikről, aggodalmaikról – ha ezek a rossz érzések csökkennek a gyerekekben, a zaklatás kockázata is csökken.
Az Alapítvány egyetlen magyar tagként felvételt nyert a gyermekek biztonsága és jólléte érdekében a világ 120 országában működő, gyermekvédelmi szervezeteket tömörítő Keeping Children Safe szervezetbe.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

A sportszülőség 6 fontos témája, amit érdemes átgondolni – 6 napos e-mail-kurzus

Tarts velünk 6 napos e-mail-kurzusunkon, amelynek célja, hogy sorra vegyük a sportolással, a sportoló gyerekekkel kapcsolatban felmerülő legfontosabb témákat, valamint igyekszünk a legégetőbb kérdésekre és problémákra választ találni. Válassz az alábbi adományösszegek közül és kezdd el még ma e-mail-kurzusnkat!

MInden gyereknek joga van a suliban

Minden gyereknek joga van a suliban …

Mit jelentenek a gyerekjogok az iskolában? Lehet-e enni a tanórán? Ki mehet-e a gyerek pisilni óra közben? Ha kíváncsi vagy összefoglalónkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

gyerekek a jogi eljárásokban

Gyerekbarát anyagok jogi eljárásokhoz

A felnőttek felelőssége, hogy a gyerekeket tájékoztassák a jogaikról a jogi eljárásokban. A gyerekbarát anyagok érhetőbbé teszi a gyerekeknek mi fog velük történni egy jogi eljárás során.

Cikkajánló

×
×

Cart