Gyermekjogi tanácsadás
Bizonytalan vagy, hogy gyermekjogi tanácsadásra van-e szükséged? Töltsd ki kérdőívünket! Amennyiben válaszaid alapján gyermekjogi tanácsadásunkat ajánljuk, úgy a lenti űrlap kitöltésével tudsz jelentkezni. Jelenleg a tanácsadásra jelentkezők várólistára kerülnek, az űrlapra érkező ügyek feldolgozását megkezdjük, amint a korábban hozzánk fordulók kérdéseit megválaszoltuk. Gyermekjogi ügyekben honlapunkon is rengeteg információt találsz, többek között a Tudástárunkban, ahol szakmai anyagok és esettanulmányok segíthetnek a felmerült probléma megoldásában. Emellett ajánljuk a Hintalovon Akadémia képzéseit is. További segítő szervezeteket a Jogsegélyek máshol gombra kattintva ismerhetsz meg.
Gyerekközpontú tanácsadás
Bárki keres meg minket (szakember, szülő, rokon, vagy maga a gyerek), mi mindig az ügyben érintett gyerek jogait fogjuk szem előtt tartani. Arról adunk tájékoztatást, tanácsot, hogyan lehet a gyerek érdekeit, és szükségleteit megvédeni, jól képviselni, véleményét figyelembe venni.
Eredmények
Különböző formákban 2017 óta működik a Hintalovon Alapítványban gyermekjogi tanácsadás. Büszkék vagyunk arra, hogy programunkat 2019-ben beválasztottak a világ 20 legjobb gyermekjogi jogsegélyszolgálata közé. A munkát a kezdetektől együttműködésben végzik jogász és pszichológus munkatársaink, pro bono ügyvédi irodai partnereink, valamint önkénteseink.
Munkatársaink
dr. Gyurkó Szilvi
Szakmai tanácsadó
dr. Rácz Dominika
Szakmai vezető
Glatz Anna
szakmai munkatárs
Partnereink
Rólunk mondták
” Ami számomra a legfontosabb az alapítványi munka kapcsán, az az élmény, hogy egy-egy gyerek szempontjából nézve talán valóban számít, amit csinálunk. Teljesen új élethelyzetekbe kapunk betekintést, egészen más jellegű kihívásokkal találkozunk, mint amit eddig megszoktunk. Kimozdít a komforzónából, és remélhetőleg valóban hasznossá teszi a jogi tudásunkat olyanok számára, akik a leginkább rászorulnak.”
partner, DLA partner
„Amikor a Hintalovonnal dolgozunk, olyan emberi élményekkel, a munka világán túlmutató élményekkel és lehetőségekkel gazdagodunk, amik az igazán fontos dolgokról szólnak. Azt látom azokon a kollégákon, akik részt vesznek ebben a közös munkában, hogy amellett, hogy elvégzik a napi teendőket, azt, amiért a fizetésüket kapják, bekerült egy olyan tevékenység is az életükbe, ami emberileg hozzáadott értéket jelent.”