A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány csapata készített egy összefoglalót az érintetteknek, vagyis a gyerekeknek mindarról, ami az iskolai közösségi szolgálat kapcsán felmerülhet bennük.
A teljes kiadvány letölthető innen, illetve cikk formájában is elérhető a Yelon fiataloknak szóló oldalán, és bármelyik formában remek kiindulópontként szolgálhat, hogy segítsünk a gyerekeinknek végiggondolni és a számukra legmegfelelőbb, legtesthezállóbb módon megválaszolni az ezzel kapcsolatos kérdéseket.
Átbeszélhetjük közösen, hogy mi is az az iskolai közösségi szolgálat, mi a célja és mi nem az (nem munkavégzés, nem diákmunka, nem önkéntes munka, nem közmunka és nem szakmai gyakorlat), mit érdemes végiggondolni a tevékenység és a szervezet kiválasztása során, milyen szabályokról fontos tudni, illetve mindezt sok példa is illusztrálja a kiadványban.
50 óra közösségi szolgálat az érettségihez
Magyarországon az érettségi vizsgák megkezdéséhez igazolni kell 50 óra közösségi szolgálat elvégzését, amit érdemes lehet még a 9–11. évfolyamban ledolgozni, hogy az érettségi évében már ne kelljen ezen izgulni.
A fiataloknak készült összefoglaló mentén segíthetünk a gyerekeinknek az erre való tudatos felkészülésben, így lehetővé téve számukra, hogy módjukban álljon megszerezni mindazt a tudást és tapasztalatot, amit az IKSZ adhat:
- Szélesebb lesz a látókörük, több mindent megismerve kritikusabban tudnak majd gondolkozni különböző témákról.
- Sokat tanulhatnak a csapatmunkáról, az együttműködésről, a kommunikációról.
- Fejleszthetik a problémamegoldó képességüket.
- Jobban megismerhetik magukat, ez pedig a magabiztoságukat is növelheti.
- Ezek az élmények segíthetnek dönteni a továbbtanulásban is: megtudhatják, mi az, ami igazán érdekli őket, amiben jók, és amit szívesen csinálnak.
Kiemelt kép innen.