14-17 éves vagy, és szeretnél kiállni a gyerekekért?

Gondolkoztál már azon, hogy milyen lehet Gyermekjogi követnek lenni? Most a gyermekjogok legfiatalabb képviselői árulják el, hogy miért lehet ez jó neked - és mit szeretnek Ők ebben a munkában.
Jelentkezz gyermekjogi követnek!

Hintalovon

2018.06.01.

Jelentkezz Gyermekjogi Követnek! Most a gyermekjogok legfiatalabb képviselői árulják el, hogy miért lesz ez jó neked. Tudj meg többet!

A program célja,

hogy a gyerekek véleményét jobban figyelembe vegyék Magyarországon. Szól a gyerekekhez, hogy megismerjék a jogaikat, és támogassa őket véleményük biztonságos kifejezésében. De szól a felnőttekhez is, hogy bevonják a gyerekeket az őket érintő kérdésekbe, odafigyeljenek a gyerekek nézőpontjára, és úgy tudjanak együttműködni velük, hogy az eredményes, biztonságos és etikus legyen. A program támogatja a gyerekek részvételével történő kutatásokat, projekteket, és bevonja a gyerekeket az alapítvány szakmai munkájába is – hiszen róluk gondolkodni csak velük érdemes.

Miért fontos?

Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint egy gyereknek joga van ahhoz, hogy minden őt érintő ügyben figyelembe vegyék a véleményét. A felnőtteknek pedig elég információt és lehetőséget kell biztosítaniuk ahhoz, hogy ezt kialakíthassák és kifejezhessék, akár egyénileg, akár közösen. A gyerekek bevonása erősíti a gyerekek önbizalmát, biztonságérzetét és felelősségvállalását, és segíti a demokratikus értékek kialakulását. Jobb döntésekhez vezet, mert a gyerekekkel közös gondolkozás hatékonyabb és fenntarthatóbb megoldásokat eredményez az őket érintő kérdésekben.

Mit teszünk?

A program 2017-ben indult, hogy – hazánkban az elsőként – a gyerekekkel közösen dolgozzunk a gyerekek jogainak képviseletén. Ekkor már egy éve dolgoztunk a Yelon programban résztvevő diákönkéntesekkel, de egyrészt szerettünk volna az alapítvány bővülő tevékenységeiben is helyet adni a gyerekek véleményének; másrészt célul tűztük ki, hogy mások is figyelembevegyék azt, ha gyerekekkel dolgoznak vagy hozzájuk szólnak.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Mi van, ha beteg leszek, ha előrehozom, ha nem megyek el szóbelizni? Összeszedtük a leggyakoribb kérdéseket az érettségi kapcsán
Népszavazási „Kérdések és válaszok” – sorozatunkban a gyermekjogok és a gyerekek legfőbb érdeke szempontjából értékelve végigvesszük a „gyermekvédelmi” népszavazás egyes kérdéseit.
Egyedüli magyarországi résztvevőként részt vettünk az Európa Tanács strasbourgi konferenciáján 2019. április 8-9-én, melyet a Lanzarote egyezmény végrehajtásában és monitorozásában való civil társadalmi és gyermek részvételről rendeztek.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Lili és a bátorság: Te tudod- titoknyitogató füzet

Mia különbség jó és rossz titok között? Ilyen és ehhez hasonló nehéz témákat jár körbe Te tudod- titoknyitogató fűzet.

Ismerd meg a jogaidat! – Gyerekjogokról gyerekeknek

18 éven aluli vagy és mindig csak a kötelességeiddel jönnek? Ismerd meg a jogaidat is, ez a kiadványunk neked szól! A gyerekjog világnézet:)

Ajánlások újságíróknak: interjúkészítés gyerekekkel – magyar és angol verzió

Hogyan lehet felelősen interjút készíteni gyerekjogi szempontból a gyerekekkel. A média munkatársainak szóló anyagunkban 14 pontban foglaljuk össze, töltsd le ajánlásunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart