Családon belüli erőszakot érintő jogszabály változás

A gyerekeket minden esetben megilleti a védelem; különösen igaz ez, amikor a veszély onnan érkezik, ahol gondoskodásra és védelemre kellene találnia a gyereknek. Hogyan védik meg Őket a tervezett, családon belüli erőszakot érintő jogszabály-változások?
erőszak

Hintalovon

2020.01.30.

Az Alapítvány munkatársai a gyerekeket megillető jogok, és ezek részeként számukra biztosítandó cédelem szem előtt tartásával fogalmazták meg észrevételeiket a családon belüli erőszakot érintő, 2020. januárjában közzétett jogszabály-változtatási tervekkel kapcsolatban.

A családon belüli erőszakot érintő jogszabály változtatással kapcsolatos észrevételeink

Családon belüli erőszaknál, ha van gyerek a családban, akkor őt mindig áldozatnak tekintjük. Akkor is, ha “csak” tanúja a bántalmazásnak, és nem közvetlen elszenvedője. Ennek oka, hogy a gyerekek számára az erőszak látványa is traumatizáló, és hatása nem korlátozódik a jelenre – az átéltek hosszú távon károsan hathatnak a gyerek egészséges fejlődésére, és így felnőttkorára is.

A családon belüli erőszakot érintő 2020. januárjában közzétett jogszabály-változtatási tervek, valamint 2019. decemberében, Győrben, két gyermek halálát okozó bántalmazás ügyében nyilvánosságra hozott Igazságügy Minisztériumi vélemény emiatt közvetlen gyermekvédelmi/gyermekjogi jelentőséggel is bír. Ezért alapítványunk munkatársai mindkét dokumentumot áttekintették, és megfogalmazták észrevételeiket – felhívva a figyelmet a hiányzó gyermekjogi, gyermekvédelmi szempontokra.

További tartalmak a témában

A szülői elidegenítés szindróma az egyik szülő tudatos elidegenítése a másik szülőtől – súlyos esetben ez akár a lelki abúzusig is fajulhat. Tudd meg, mit jelent tulajdonképpen ez a tünetegyüttes.
Nagy felelősségük van az óvodáknak és óvodapedagógusoknak abban, hogy mennyire tudatosak az óvodás gyerekek képmegosztásait illetően – a szülők beleegyezése csak az első lépés.
Egy gyereknek joga van mindkét szülővel kapcsolatot tartani, és ahhoz is joga van, hogy szülei minden lehetséges támogatást megadjanak számára ehhez. Azonban mi a helyzet a kapcsolattartással, ha családon belüli erőszak gyanúja merül fel? Esettanulmányunkban bemutatjuk, hogy egy ilyen helyzetben mi a gyermek legfőbb érdeke.
Hogyan fest a Vastrónért vívott küzdelem története a gyerekjogi szakértő értelmezésében? Vessünk egy pillantást a Trónok harca eseményeire a gyerekek szempontjából is!

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mi a különbség a segítségkérés és az árulkodás között? – plakát

Mit tehet egy gyerek ha bántják vagy szemtanúja annak, hogy mást bántanak? Miért fontos megtanítani, hogy mi a különbség az árulkodás és a segítségkérés között? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

Hogyan beszélj a gyerekeknek a gyerekjogokról?

Mik azok a gyerekjogok és hogyan beszélgess róluk gyerekeddel? Az alábbi pontok ebben nyújtanak segítséget.

Online konzultáció gyerekekkel

Milyen szempontokt érdemes figyelembevenni, ha egy gyerekekkel, virtuálisan, online tartunk megbeszélést? Ajánlás szakembereknek.

Cikkajánló

×
×

Cart