Online biztonság gyerekeknek a határmenti térségben

Hogyan lehetnek a gyerekek biztonságban az online térben? Mit érdemes tudni a gyerekjogokról? Hogyan segíthetik a szülők a gyerekek online biztonságát és mit tehetnek a pedagógusok azért, hogy a gyerekek nagyobb biztonságban legyenek? Tudj meg többet a témáról a Futureggel közös projektünkből!
Online-biztonsag-gyerekeknek-a-hatamenti-tersegben

Hintalovon

2021.05.10.

Hogyan lehetnek a gyerekek biztonságban az online térben? Mit érdemes tudni a gyerekjogokról? Hogyan segíthetik a szülők a gyerekek online biztonságát és mit tehetnek a pedagógusok azért, hogy a gyerekek nagyobb biztonságban legyenek? A Futureg és a Hintalovon Alapítvány közös munkája 2021 januárjában indult el annak érdekében, hogy információs anyagokkal segítse a szülőket, gyerekeket az online biztonsághoz.

A 2021. márciusában indult KIDSAFEDU projekt célja, hogy támogatást nyújtson a szlovák-magyar határmenti régió nyugati határtérségében. A projektben oktatási intézményeknek, szakembereknek és szülőknek egyaránt segítséget nyújtunk abban, hogyan támogatni a gyerekeket a biztonságosabb online jelenlétükben. A projektben partnerünk a FutuReg. 2015-ben alapult FutuReg fő küldetése a kulturális és társadalmi értékek fejlődésének elősegítése a Csallóközben, a gyermekek jogainak, az egészséges és boldog gyermekkor tudatosságának növelése, valamint a tudomány, az oktatás és a képzés támogatására összpontosít. 

Az együttműködés során tréningeket tartottunk gyermekvédelemben dolgozó szakembereknek, online beszélgető estet szerveztünk közösségi média felületeinken.

Az online biztonság témájában készült videós tartalmak bárki számára elérhetőek a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Youtube csatornáján.

Szlovák fordítás: KIDSAFEDU_SK_online-biztonság, digitális szülőség

Alapítványunk az online biztonságról szóló kis videók mellett különböző szakmai anyagokat is készített, többek között gyakori kérdéseket – gyerekeknek, pedagógusoknak szülőknek:

  • és esettanulmányokat:

Továbbá az SKHU / WETA / 1901 / 4.1 / 317. projekt keretében elkészült egy helyzetértékelés és egy kutatás arról, hogy mit gondolnak a gyerekek az online biztonságról.

A SKHU / WETA / 1901 / 4.1 / 317. projekt előírásainak megfelelően a projektben közreműködő kollégáinkkal kötött szerződést közzétesszük:

A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány és a Futureg Polgári Társulás által készült anyagok az SKHU / WETA / 1901 / 4.1 / 317. projektben készültek, amely az Interreg V-A Szlovákia – Magyarország Együttműködési Program keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg. (Részletes információ a programról a www.skhu.eu valamint az www.rdvegtc-spf.eu oldalon érhető el).

http://rdvegtc-spf.eu, https://www.skhu.eu , https://ec.europa.eu/regional_policy/hu/funding/erdf/

Az aloldal tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.

További tartalmak a témában

Frissen felfedezett átjáró a mennybe, hamarosan érkező sarkvidéki időjárás, állatkertben elkóborolt kislány, akit egy kígyó gyomrából kellett kivágni – ilyen hírekkel találkozhat a gyanútlan netező az álhíreket terjesztő oldalakon és megosztásaik révén a közösségi médiában. Mi a célja ezeknek az álhíreknek, és hogyan tanulhatjuk meg felismerni őket?
Egy gyermek szüleinek válása és a gyerek elhelyezésének a rendezése kizárólag a szülőkre és az érintett gyerekekre tartozik; mi a teendő, ha a média mégis tudósítani szeretne erről? Hogyan óvhatjuk meg a történet gyerek-szereplőjét?
„A gyerekek biztonsága magával hozza a felnőttek biztonságát is” – a gyermekvédelmi irányelvét minden intézmény saját magára szabhatja, amivel bántalmazások, traumák sorát előzheti meg.
A gyerekek szexuális erőszak elleni védelméről szóló legfontosabb jogokat ismerteti a kamaszokkal, már 10 nyelven elérhető.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Gyerekek és a szexualitás

Felvilágosítás – Mikor és mit mondjunk a gyerekeknek a szexualitásról?

Mikor kezdjünk el beszélni a gyerekeknek a szexualitásról? Mikor és milyen információkat, hogyan osszunk meg a gyerekekkel? A felvilágosítás egy folyamat.

Mitől jó a digitális oktatás: tippek gyerekektől tanároknak

Tudd meg, hogy a gyerekek szerint mi teheti jobbá a digitális oktatást, válassz alábbi adományösszegek közül és töltsd le tanároknak szóló tippjeinket!

Médiaszereplés alapelvei gyerekeknek

Hogyan bánhat a gyerekkel egy riporter? Mire érdemes figyelni, ha gyereked médiaszereplésre készül? Töltsd le gyerekeknek szóló anyagunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart