Így lehet meg a közösségi szolgálatod még az érettségi előtt!

Ha végzős vagy és szükséged van még pár óra munkára, hogy az érettségid előtt teljesítsd az 50 órás közösségi szolgálatot, a Hintalovon Alapítványnál online is megteheted.

Hintalovon

2021.03.05.

A járvány miatt sok idén érettségiző számára nehézséget jelent az iskolai közösségi szolgálat (IKSZ) teljesítése. Te is aggódsz amiatt, hogyan lesz meg az 50 óra májusig? Itt egy lehetőség végzősöknek, ami otthonról, saját ütemben is teljesíthető! Várjuk a fiatalok jelentkezését!

A Covid korlátozások megnehezítették az iskolai közösségi szolgálat megszervezését, de a követelmény alól az idei évfolyam sem kapott felmentést.  A diákok, szülők, iskolák izgatottsága érthető, komoly kihívást jelent számukra, hogy olyan lehetőséget találjanak, ahol a gyerekek érdemi tapasztalatot szerezhetnek és valóban segíteni tudnak.  A Hintalovon Gyermekrészvétel programja ezért az IKSZ-re is kiterjeszti fiataloknak szóló önkéntes programját, és lehetőséget kínál az IKSZ távmunkában történő elvégzésére. 

Az Alapítvány összeállított önkéntes program megfelel az 50 órás szolgálatnak és az EMMI ajánlásainak, egyéni tevékenységként, a járványügyi előírásokkal összhangban is teljesíthető. Regisztrált IKSZ fogadó szervezetként számos iskolával van már együttműködésünk, gyerek önkénteseink a tapasztalataik megosztásával érdemben hozzájárulnak a gyerekjogok érvényesítéséhez. 

Miért jó az IKSZ-et a Hintalovon Alapítványnál teljesíteni?

  • A résztvevők saját ütemben, bárhonnan teljesíthetik a feladatokat,
  • a feladatok elvégzéséhez csak internet-elérésre van szükség,
  • a felkészülés során megismerkedhetnek a gyerekjogokkal,
  • hozzájárulhatnak a gyermekjogi érdekérvényesítő munkához,
  • olyan tevékenységet végezhetnek, ahol a saját véleményük, tudásuk számít,
  • részesei lehetnek a Hintalovon diákönkénteseiből álló online közösségnek.

Mit kell tudni az iskolai közösségi szolgálatokról? Hogyan válassz számodra megfelelő szolgálatot? Olvasd el az erről szóló ajánlásunkat!

Milyen tevékenységekben lehet részt venni?

  • Vélemények, tapasztalatok megosztása egy-egy témában, (pl.: diákönkormányzatok; gyerekjogokat érintő filmek, sorozatok)
  • kreatív, figyelemfelkeltő anyagok készítése kutatási eredményekről,
  • kutatás, anyaggyűjtés a gyerekjogokhoz kapcsolódóan,
  • gyerekeknek szóló anyagok véleményezése.

A Hintalovon Alapítvány a kezdetektől fogva együtt dolgozik gyerekekkel, hogy minél többen megismerjék a gyerekjogokat, és figyelembe veszi a gyerekek véleményét saját programjaiban is. Az együttműködés biztonságát és a minőségi részvétel feltételeit a Hintalovon Gyermekvédelmi irányelve szabályozza, összhangban az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának alapelveivel.

Hány órát tud az Alapítvány igazolni?

Az elvégzett munkádtól függ, hogy hány órát tud az Alapítvány igazolni neked, de ha vállalod, akár az 50 óra is beleférhet. Hat óra számolódik a konzultációkra, 4 óra képzés a felkészülésre (gyerekjogok, gyerekvédelmi irányelvek), a többi rajtad múlik, hogy mennyi időt szánsz a feladatokra.

Online konzultációk időpontja:

  • Indító találkozó: 2021. március 17. 17:00-19:00
  • Időközi konzultáció: 2021. március 30. 17:00-18:00
  • Időközi konzultáció: 2021. április 12. 17:00-18:00
  • Lezárás: 2021. április 26. 17:00-19:00

Mit kell tenned a jelentkezéshez?

Ismerd meg a Hintalovon Alapítvány adatvédelmi nyilatkozatát és töltsd ki ezt az űrlapot legkésőbb 2021. március 16-ig. A jelentkezők számának függvényében a jelentkezést előbb is lezárhatja az Alapítvány. Ha kérdésed van, írj nekünk!

További tartalmak a témában

A Pannonhalmi Gimnáziumban működő Védelmi Csoport tagjaként a gyermekvédelem kiemelten fontos terület Szűcsné Villányi Rita számára – a Pannonhalmi Gyerekjogi Szimpózium kapcsán kérdeztük.
Minősítés és a szavaik kiforgatása helyett összefoglaltuk mit tehetsz meg és mit érdemes átgondolnod felnőttként, amikor a gyerekek kiállnak a saját véleményük mellett.
Az ENSZ tudni szerette volna, milyen ma Magyarországon gyereknek lenni; a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány pedig, a Gyermekjogi Követek segítségével, megkérdezte Őket. Tudd meg, milyennek látják a gyerekek a saját helyzetüket!
Nem lehet része az intézményi sportoktatásnak a megalázó, bántalmazó viselkedés a gyerekekkel szemben.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Gyerekek rendezvényeken, konferenciákon

Gyerekek rendezvényeken, konferenciákon

Ha kíváncsi vagy, hogy mit érdemes végiggondolnod, ha a gyerekek is aktív résztvevői az általad szervezett rendezvénynek, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

10 alapelv, ha felnőttekkel dolgozik a gyereked

Hogyan dolgozzon együtt egy gyerek felnőttekkel? Milyen jogai vannak, milyen feltételeket kell, hogy biztosítanak neki? Olvass utána!

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Mit gondolj végig, ha kikérnéd a gyerekek véleményét?

Ha kíváncsi vagy, hogy milyen szempontokat érdemes végiggondolnod és figyelembe venned, ha a gyerekek véleményére vagy kíváncsi, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart