Így lehet meg a közösségi szolgálatod még az érettségi előtt!

Ha végzős vagy és szükséged van még pár óra munkára, hogy az érettségid előtt teljesítsd az 50 órás közösségi szolgálatot, a Hintalovon Alapítványnál online is megteheted.

Hintalovon

2021.03.05.

A járvány miatt sok idén érettségiző számára nehézséget jelent az iskolai közösségi szolgálat (IKSZ) teljesítése. Te is aggódsz amiatt, hogyan lesz meg az 50 óra májusig? Itt egy lehetőség végzősöknek, ami otthonról, saját ütemben is teljesíthető! Várjuk a fiatalok jelentkezését!

A Covid korlátozások megnehezítették az iskolai közösségi szolgálat megszervezését, de a követelmény alól az idei évfolyam sem kapott felmentést.  A diákok, szülők, iskolák izgatottsága érthető, komoly kihívást jelent számukra, hogy olyan lehetőséget találjanak, ahol a gyerekek érdemi tapasztalatot szerezhetnek és valóban segíteni tudnak.  A Hintalovon Gyermekrészvétel programja ezért az IKSZ-re is kiterjeszti fiataloknak szóló önkéntes programját, és lehetőséget kínál az IKSZ távmunkában történő elvégzésére. 

Az Alapítvány összeállított önkéntes program megfelel az 50 órás szolgálatnak és az EMMI ajánlásainak, egyéni tevékenységként, a járványügyi előírásokkal összhangban is teljesíthető. Regisztrált IKSZ fogadó szervezetként számos iskolával van már együttműködésünk, gyerek önkénteseink a tapasztalataik megosztásával érdemben hozzájárulnak a gyerekjogok érvényesítéséhez. 

Miért jó az IKSZ-et a Hintalovon Alapítványnál teljesíteni?

  • A résztvevők saját ütemben, bárhonnan teljesíthetik a feladatokat,
  • a feladatok elvégzéséhez csak internet-elérésre van szükség,
  • a felkészülés során megismerkedhetnek a gyerekjogokkal,
  • hozzájárulhatnak a gyermekjogi érdekérvényesítő munkához,
  • olyan tevékenységet végezhetnek, ahol a saját véleményük, tudásuk számít,
  • részesei lehetnek a Hintalovon diákönkénteseiből álló online közösségnek.

Mit kell tudni az iskolai közösségi szolgálatokról? Hogyan válassz számodra megfelelő szolgálatot? Olvasd el az erről szóló ajánlásunkat!

Milyen tevékenységekben lehet részt venni?

  • Vélemények, tapasztalatok megosztása egy-egy témában, (pl.: diákönkormányzatok; gyerekjogokat érintő filmek, sorozatok)
  • kreatív, figyelemfelkeltő anyagok készítése kutatási eredményekről,
  • kutatás, anyaggyűjtés a gyerekjogokhoz kapcsolódóan,
  • gyerekeknek szóló anyagok véleményezése.

A Hintalovon Alapítvány a kezdetektől fogva együtt dolgozik gyerekekkel, hogy minél többen megismerjék a gyerekjogokat, és figyelembe veszi a gyerekek véleményét saját programjaiban is. Az együttműködés biztonságát és a minőségi részvétel feltételeit a Hintalovon Gyermekvédelmi irányelve szabályozza, összhangban az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának alapelveivel.

Hány órát tud az Alapítvány igazolni?

Az elvégzett munkádtól függ, hogy hány órát tud az Alapítvány igazolni neked, de ha vállalod, akár az 50 óra is beleférhet. Hat óra számolódik a konzultációkra, 4 óra képzés a felkészülésre (gyerekjogok, gyerekvédelmi irányelvek), a többi rajtad múlik, hogy mennyi időt szánsz a feladatokra.

Online konzultációk időpontja:

  • Indító találkozó: 2021. március 17. 17:00-19:00
  • Időközi konzultáció: 2021. március 30. 17:00-18:00
  • Időközi konzultáció: 2021. április 12. 17:00-18:00
  • Lezárás: 2021. április 26. 17:00-19:00

Mit kell tenned a jelentkezéshez?

Ismerd meg a Hintalovon Alapítvány adatvédelmi nyilatkozatát és töltsd ki ezt az űrlapot legkésőbb 2021. március 16-ig. A jelentkezők számának függvényében a jelentkezést előbb is lezárhatja az Alapítvány. Ha kérdésed van, írj nekünk!

További tartalmak a témában

Alapelv, hogy alapvetően nem szólunk bele, ki hogyan neveli a gyerekét; az erőszak viszont, akár iskolában, akár családon belül, akár az utcán történik, nem nevelés, és nem tekinthető a nevelés részének.
Az iskolai igazolatlan hiányzásokkal kapcsolatban sok kérdés és bizonytalanság merül fel. Mit igazolhat a szülő, mit nem? Mi számít igazolatlan mulasztásnak és milyen következményei vannak? Mennyi igazolatlan mulasztás von egyáltalán következményt maga után? Ezt járjuk körbe egy kicsit részletesebben a jogszabályok segítségével.
Kezeljük úgy a médiát, a mobilt meg az internetet, mint a gyereknevelés egyéb területeit. A gyerekeknek szükségük van szabályokra, korlátokra, és persze odafigyelésre, a szülők vigyázó tekintetére is.
Száz gyerekkel szembeni szexuális erőszak esetből tíz derül ki, és egyetlenegy kapcsán indul csak eljárás. Minden más esetben hallgatás veszi körül az ügyet, és semmiféle következménye nincs.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Számítanak a szavaid! -Megerősítő mondatok az iskolában

Összegyűjtöttünk pár ötletet, hogyan reagálhat pozitívan egy tanár a mindennapi helyzetekre. Próbáld ki ezeket a mondatokat!

Így szurkoljatok nekünk! – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le az Így szurkoljatok nekünk! plakátot!

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Cikkajánló

×
×

Cart