A cyberbullying globális méretű problémává nőtte ki magát: a statisztikák szerint minden harmadik fiatalt ért már ilyen típusú zaklatás, de a közszereplők, az újságírók is napi szinten céltáblái a névtelen, arctalan kommentelőktől érkező sértő megjegyzéseknek, kritikáknak.
A független újságírók fenyegetettsége világszerte növekszik, a női újságírók helyzete ezen a téren pedig a szakmán belül is sokszor különösen megterhelő. Konfliktuszónákban az ellehetetlenítésük, fizikai bántalmazásuk és megerőszakolásuk a háborús nemi erőszakéhoz hasonló: célja a leigázás és mindannak a szimbolikus és fizikai megsemmisítése, amit egy női újságíró képviselhet – esélyegyenlőség, demokratikus érték, szolidaritás.
Az áldozatok közül sokan nem mernek beszélni lelki traumájukról, pedig a kibeszélés, a „nem vagyok egyedül”-érzése az első lépés a gyógyulás felé vezető úton. Fontos, hogy felhívjuk a figyelmet a jelenségre és hogy minél szélesebb körben beszéljünk a témáról.
2020 szeptemberében a Central Médiacsoport a Hintalovon Alapítvány szakmai segítségével érzékenyítő kampányt indít az internetes zaklatás ellen. A kampányban olyan közszereplőket is meg szeretnénk szólaltatni, akik akár a saját történetükön keresztül segítik a traumán átesett fiatalokat és családtagjaikat.