Kampány a Nők Lapjával az internetes zaklatás ellen

A cyberbullying globális méretű problémává nőtte ki magát: a statisztikák szerint minden harmadik fiatalt ért már ilyen típusú zaklatás, miközben, ha az értük felelős felnőtteket kérdezzük a témában, leggyakrabban tehetetlennek érzik magukat.
stopabuzus

Hintalovon

2020.09.17.

A cyberbullying globális méretű problémává nőtte ki magát: a statisztikák szerint minden harmadik fiatalt ért már ilyen típusú zaklatás, de a közszereplők, az újságírók is napi szinten céltáblái a névtelen, arctalan kommentelőktől érkező sértő megjegyzéseknek, kritikáknak.

A független újságírók fenyegetettsége világszerte növekszik, a női újságírók helyzete ezen a téren pedig a szakmán belül is sokszor különösen megterhelő. Konfliktuszónákban az ellehetetlenítésük, fizikai bántalmazásuk és megerőszakolásuk a háborús nemi erőszakéhoz hasonló: célja a leigázás és mindannak a szimbolikus és fizikai megsemmisítése, amit egy női újságíró képviselhet – esélyegyenlőség, demokratikus érték, szolidaritás.

Az áldozatok közül sokan nem mernek beszélni lelki traumájukról, pedig a kibeszélés, a „nem vagyok egyedül”-érzése az első lépés a gyógyulás felé vezető úton. Fontos, hogy felhívjuk a figyelmet a jelenségre és hogy minél szélesebb körben beszéljünk a témáról.

2020 szeptemberében a Central Médiacsoport a Hintalovon Alapítvány szakmai segítségével érzékenyítő kampányt indít az internetes zaklatás ellen. A kampányban olyan közszereplőket is meg szeretnénk szólaltatni, akik akár a saját történetükön keresztül segítik a traumán átesett fiatalokat és családtagjaikat.


#zérótolerancia #agyerekjogvilágnézet #stopabuzus

További tartalmak a témában

A gyermekjogi szakértő szerint a legjobb, amit tehetünk, ha segítséget kérünk, amikor ilyen esetekkel találkozunk: a lesütött szem, a néma száj, a közöny mindig a bántalmazót támogatják.
Tényleg betiltják a telefonokat az iskolákban? Új tanév, szeptember, vissza az iskolapadba! De milyen változások várnak ránk az idei tanévben? Olvasd el “kérdezz-felelek” írásunkat és tudj meg többet az iskolásokat érintő változásokról! 
A Hintalovon elkészítette a Gyermekjogi Egyezmény új kommentárjának magyar fordítását a digitális gyerekjogokról.
A Gyermekjogi Követek tavasztól kezdve részt vettek a Lanzarote egyezményhez tartozó 2018-as jelentéstételben. A követek a bizottság által megfogalmazott kérdések mentén összefoglalták, mit gondolnak a szexting és az iskola szerepéről. Ismerjétek meg, hogyan dolgoztak a gyerekek a jelentés elkészítésén.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Válás gyerekszemmel - Mire figyeljenek a felnőttek egy váláskor?

Válás gyerekszemmel – Mire figyeljenek a felnőttek egy váláskor?

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes felelős felnőttként figyelned egy váláskor, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Teljen és ne múljon a nyár!

Összegyűjtöttünk pár ötletet, hogy  a nyári  szünet ne csak logisztika, szervezés és drága mulatság legyen, hanem pihenés, közös élményekkel teli feltöltődés az egész család számára.

Jól válni gyerekkel – Felelős szülők 10 pontja

A válás nehéz, főleg ha gyerek is érintett benne, de hisszük, hogy lehet jól válni! Ebben igyekszünk segíteni a felelős szülők 10 pontjával!

Cikkajánló

×
×

Cart