A Hintalovon felvételt nyert az ECPAT-ba

Mostantól még nagyobb figyelmet kaphat a gyermekprostitúció és a gyerekekkel szembeni szexuális erőszak Magyarországon: 2020. márciusától már magyarországi tagja is van a világ legnagyobb, gyerekek szexuális kizsákmányolásával foglalkozó ernyőszervezetének, az ECPAT-nak.

Hintalovon

2020.03.21.

Mostantól még nagyobb figyelmet kaphat a gyermekek prostitúció célú kizsákmányolása és a gyerekekkel szembeni szexuális erőszak Magyarországon: 2020. márciusától már magyarországi tagja is van a világ legnagyobb, gyerekek szexuális kizsákmányolásával foglalkozó ernyőszervezetének, az ECPAT-nak.

Egy alapos átvilágítás és egy nagyon hosszú megfelelőségi eljárás végén a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány felvételt nyert az ECPAT-ba, így ők képviselik a jövőben a nemzetközi szervezetet Magyarországon.

A 2016-ban bejegyzett alapítvány működteti a több nemzetközi és magyar díjjal is kitüntetett yelon.hu oldalon futó online szexedukációs programot, a Yelont; valamint az ország egyetlen olyan gyermekjogi jogsegély szolgálatát, ami több mint 20 pro bono ügyvéd közreműködésével működik, és kiemelt figyelmet fordít a gyerekekkel szembeni szexuális erőszakre.

A tagságnak hála a jövőben a szexuális erőszak és kizsákmányolás áldozatává vált gyerekek joginak és érdekeinek még hatékonyabb képviselői lehetünk Magyarországon, ahogyan az is komoly előrelépés, hogy az ECPAT kampányait, szakmai anyagait, híreit közvetlenül el tudjuk majd juttatni a szakemberekhez és az érdeklődőkhöz.” – nyilatkozta dr Gyurkó Szilvia, az alapítvány vezetője.

A tagsággal járó kötelezettségek része, hogy 2020-tól minden évben elkészüljön egy országjelentés a szexuális kizsákmányolás gyerekeket érintő kérdéseiről, és a Hintalovon Alapítvány segítse a globális kampányok magyarországi megismerését – így például felhívja a figyelmet a fiúgyermekek érintettségére a szexuális erőszak áldozatává válásának körében.

Az ECPAT tagság keretében végzett szakmai munkát a Hintalovon Alapítvány széles körű szakmai együttműködés keretében kívánja végezni gyermekjogi, gyermekvédelmi, oktatási és rendészeti szervezetek bevonásával.

További tartalmak a témában

Ha csak a médiában látottak alapján ítélkezel, rosszul járhatsz. A torzító híradások mellett használd a józan eszedet, és ne higgy el mindent, amit látsz.
Hogyan kérhet segítséget egy gyerek, ha veszélyben érzi magát és hogyan segíthetnek azok, akik a környezetükben bántalmazást, elhanyagolást tapasztalnak?
Letölthető segédanyag tanároknak a diák, a tanár és a szülők online biztonságának és digitális jóllétének elemeiről az iskolai távoktatás idején: a digitális lábnyom, digitális bizalom, magánélethez való jog, online-offline egyensúly fogalmai és azok tartalma gyermekvédelmi szempontból.
Szülőként fontos feladatunk, hogy felkészüljünk a digitális szülőségre és online is biztonságot nyújtsunk a gyerekeknek. Ebben a mini videósorozatban arról beszélgetünk, mit tehet a szülő, hogy biztonságban tudja gyermekét az online térben.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

5+1 indok, amiért érdemes a gyereked bevonni a döntésekbe

5+1 indok, amiért jó a gyerekednek, ha őt is bevonod a döntésekbe – Plakát

Ha kíváncsi vagy, hogy miért érdemes a gyerekedet is bevonni az őt érintő kérdésekben, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló plakátunkat!

Mikor és hogyan jelezz? – Öltözői plakát sportoló gyerekeknek

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le öltözőkbe, sportlétesítményekbe szánt plakátunkat!

28 pozitív mondat – Plakát

Összegyűjtöttünk ehhez 28 mondatot, amivel bátoríthatod a gyerekedet és kifejezheted mennyire szereted őt.

Cikkajánló

×
×

Cart