Mit tehet a szülő, ha otthon szeretné tartani gyermekét?

Hogyan tudhatod egyszerre biztonságban a gyermekedet, és tehetsz eleget az óvoda-, iskolalátogatási kötelezettségeteknek koronavírus idején?

Hintalovon

2020.03.12.

Mit tehet a szülő, ha azt érzi biztonságosnak, hogy nem viszi a gyermekét iskolába, óvodába a koronavírus miatt?

Meg akartuk várni a mai nap híreit egy újabb poszttal, de annyian kérdeztetek minket, hogy itt válaszolunk a jelenlegi
– 2020.03.12., 8.20-kor érvényben lévő – helyzetre:

1. Szülőként jogod van úgy dönteni, hogy a gyermekedet otthon tartod, és a hiányzását magad igazolod.

2. Ahhoz, hogy ez a döntés jogszerű legyen, tudnod kell, hogy abban az intézményben, ahova a gyereked jár, hány napot tudsz igazolni szülőként. Ha ezt túlléped, akkor a következmény a gyerek igazolatlan hiányzása lehet (ennek folyományaként pedig gyermekvédelmi eljárás a hiányzás okának feltárására, ill. hogy fennállnak-e a családi pótlék megvonásának feltételei, stb.).

3. Javasoljuk, hogy előre egyeztess az intézményvezetővel, gyermeked osztályfőnökével, óvopedagógusával, hogy tudják miért nem jön a gyerek közösségbe, ill. ők is fel tudjanak készülni arra, ha hirtelen kiürül az osztály, gyerekcsoport.

4. Egyeztess a munkaadóddal, és tájékozódj arról, hogy van-e lehetőség otthoni munkavégzésre, milyen feltételekkel maradhatsz otthon a gyerekeddel. Mivel ebben az esetben saját döntésedről van szó, a munkaadót sokkal kevesebb kötelezettség terheli a munkabér fizetés és a munkavégzés helyével kapcsolatos igényeid figyelembevétele tekintetében.

Vigyázzatok egymásra. Hozzatok felelős döntéseket.
#agyerekjogvilágnézet

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Azzal, hogy Pannonhalmán szembe tudtak nézni a történtekkel, lehetőséget teremtettek a hasonló ügyek jövőbeli megelőzésére az ennek mentén kidolgozott gyermekvédelmi irányelveknek köszönhetően.
Gyermekjogi Követeinkkel közösen indított “Te hogy látod” kampányunkban közel 5300 gyerek mondta el a véleményét az ENSZ-nek, akik gyerekeknek készült kiadványunkban most visszajelzést kaphatnak a részvételükről.
Nagy felelősségük van az óvodáknak és óvodapedagógusoknak abban, hogy mennyire tudatosak az óvodás gyerekek képmegosztásait illetően – a szülők beleegyezése csak az első lépés.
A gyerekeket hírfogyasztóként sem vesszük komolyan. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány friss kutatásának előzetes adatai szerint 5-ből 4 gyerek rendszeresen tájékozódik, de a felük sok mindent nem ért meg ennek során. Hogyan vesznek részt az alakításában, a fogyasztásában, és hogyan jelennek meg a médiában a fiatalok?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ismerd meg a jogaidat! – Gyerekjogokról gyerekeknek

18 éven aluli vagy és mindig csak a kötelességeiddel jönnek? Ismerd meg a jogaidat is, ez a kiadványunk neked szól! A gyerekjog világnézet:)

Miért tilos a verés? – Beszéljünk a fenyítés káros hatásairól

Miért ártalmas a pofon, a fenékre csapás vagy a tasli ? Milyen más nevelési technikákat tudunk alkalmazni helyette? Segítünk!

Médiaszereplés alapelvei gyerekeknek

Hogyan bánhat a gyerekkel egy riporter? Mire érdemes figyelni, ha gyereked médiaszereplésre készül? Töltsd le gyerekeknek szóló anyagunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart