14-17 éves vagy, és szeretnél kiállni a gyerekekért?

Gondolkoztál már azon, hogy milyen lehet Gyermekjogi követnek lenni? Most a gyermekjogok legfiatalabb képviselői árulják el, hogy miért lehet ez jó neked - és mit szeretnek Ők ebben a munkában.
Jelentkezz gyermekjogi követnek!

Hintalovon

2018.06.01.

Jelentkezz Gyermekjogi Követnek! Most a gyermekjogok legfiatalabb képviselői árulják el, hogy miért lesz ez jó neked. Tudj meg többet!

A program célja,

hogy a gyerekek véleményét jobban figyelembe vegyék Magyarországon. Szól a gyerekekhez, hogy megismerjék a jogaikat, és támogassa őket véleményük biztonságos kifejezésében. De szól a felnőttekhez is, hogy bevonják a gyerekeket az őket érintő kérdésekbe, odafigyeljenek a gyerekek nézőpontjára, és úgy tudjanak együttműködni velük, hogy az eredményes, biztonságos és etikus legyen. A program támogatja a gyerekek részvételével történő kutatásokat, projekteket, és bevonja a gyerekeket az alapítvány szakmai munkájába is – hiszen róluk gondolkodni csak velük érdemes.

Miért fontos?

Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint egy gyereknek joga van ahhoz, hogy minden őt érintő ügyben figyelembe vegyék a véleményét. A felnőtteknek pedig elég információt és lehetőséget kell biztosítaniuk ahhoz, hogy ezt kialakíthassák és kifejezhessék, akár egyénileg, akár közösen. A gyerekek bevonása erősíti a gyerekek önbizalmát, biztonságérzetét és felelősségvállalását, és segíti a demokratikus értékek kialakulását. Jobb döntésekhez vezet, mert a gyerekekkel közös gondolkozás hatékonyabb és fenntarthatóbb megoldásokat eredményez az őket érintő kérdésekben.

Mit teszünk?

A program 2017-ben indult, hogy – hazánkban az elsőként – a gyerekekkel közösen dolgozzunk a gyerekek jogainak képviseletén. Ekkor már egy éve dolgoztunk a Yelon programban résztvevő diákönkéntesekkel, de egyrészt szerettünk volna az alapítvány bővülő tevékenységeiben is helyet adni a gyerekek véleményének; másrészt célul tűztük ki, hogy mások is figyelembevegyék azt, ha gyerekekkel dolgoznak vagy hozzájuk szólnak.

További tartalmak a témában

Az Európai Bizottság stratégiát készít a 2021-2024-es időszakra a gyerekjogok védelméért, valamint elindít egy kezdeményezést az egyenlő esélyekhez való hozzáférés előmozdítására. Kialakításukhoz a gyerekek véleményére is szükségük van – segíts, hogy elmondhassák!
Joggal aggódhatsz, ha a gyereked tüntetni készül; az Alapítvány egy videós kisokosban szedte össze, amit gyerekként egy ilyen döntéshez tudni érdemes.
Hasznosabb tananyag, több idő a családdal és kevesebb iskolai zaklatás. Ezekben hangsúlyosabb a magyar gyerekek hiányérzete európai kortársaiknál, minden más kérdésben nagyságrendileg azonos a többi európai gyerekével: ők is komolyan tartanak a munkanélküliségtől, nagyon félnek a klímaváltozás következményeitől és elutasítanak mindenfajta megkülönböztetést.
A Pest Megyei Rendőr-Főkapitányság meghívására a Főkapitányság szakmai napján adtunk elő. A Bűnmegelőzési Osztály szakmai továbbképzést szervezett „A bántalmazott gyerekek meghallgatásának jogi alapjai, valamint pszichológiai, rendőrszakmai sajátosságai” címmel.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mit mondj ahelyett, hogy elveszem a telefonod!

Mit lehet tenni a kémkedés helyett, mi a jó megoldás ahhoz, hogy megtudjuk mit csinál a gyerek amikor online van? Tippek szülőknek.

Lili és a bátorság: Te tudod- titoknyitogató füzet

Mia különbség jó és rossz titok között? Ilyen és ehhez hasonló nehéz témákat jár körbe Te tudod- titoknyitogató fűzet.

20 mondat, ahelyett hogy NE SÍRJ! – Plakát

Adunk néhány tippet arra, mit tudsz mondani ahelyett, hogy ne sírj! Töltsd le plakátunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart