Kortárs bántalmazás az iskolában 2.

Mit tehetünk pedagógusként a gyerekekkel szembeni erőszak és kortárs bántalmazás ellen? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma képzésünkre!

Dátum

Bármikor elvégezhető

Időtartam

28 óra, egyéni ütemben végezhető

Kinek ajánljuk?

szülőknek, felelős felnőtteknek és pedagógusoknak

Típus

online

Elérhetőség

Támogatási összeg

9 500 Ft

Tematika

  • A gyerekbántalmazás fogalma, tipológiája
  • Egyes bántalmazási formák részletes ismertetése (fizikai, érzelmi, szexuális bántalmazás, elhanyagolás, iskolai zaklatás, online zaklatás)
  • Az iskolai élet szempontjából releváns egyes gyerekbántalmazási helyzetek mélyebb vizsgálata
  • Biztonság az iskolában
  • Gyerekvédelmi irányelvek
  • Gyerekvédelmi jelzőrendszer működése
  • Gyakorlati példák a gyerekvédelmi együttműködésre

Leírás

A pedagógusok sokszor érezhetik magukat eszköztelennek és tehetetlennek mind iskolai/óvodai időben és térben történő, mind pedig a gyerekek között intézményen kívül történő erőszak és bántalmazás esetek kapcsán. Ez érthető, hiszen a pedagógusképzésben nem helyeződik kellő hangsúly erre a témára, és a pedagógia módszertana sok szempontból nem, vagy csak nehezen alkalmazható.  Az egyik oldalon ott a pedagógus, akinek reagálnia kellene (hiszen ő van jelen, amikor a bántalmazás történik, vagy ő értesül róla először), a másik oldalon pedig ők maguk is kiszolgáltatottak és sérülékenyek. A hatályos jogszabályok felelőssé teszik a pedagógusokat a gyerekek biztonságáért és jóllétéért, azonban az nincs sem jól szabályozva, sem jól kommunikálva, hogy ennek a felelősségnek hogyan tehetnek eleget. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány jelen továbbképzése ezen szeretne segíteni. Hiszünk abban, hogy nem természetes ez az állapot, és nem szükségszerű, hogy a pedagógusok tehetetlennek vagy kiszolgáltatottnak érezzék magukat, ha gyerekbántalmazásról van szó.

A képzés teljes egészében online, e-learning formában valósul meg. A résztvevő saját ütemben haladva, időlimit nélkül végezheti el a képzést. A képzés elvégzésének feltétele a képzés teljes egészének teljesítése, valamint a köztes ellenőrző feladatok illetve a két záró esettanulmány megoldása.

A képzés a Head & Shoulders kampánya során összegyűlt adománynak köszönhetően valósult meg.

Kapcsolódó tartalmaink

Következő események

Szexuális edukáció az iskolában – Hogyan beszéljünk kamaszokkal a határokról: igenekről és nemekről?

Mi a különbség felvilágosítás és szexedukáció között, és hogyan előzheti meg a szexedukáció a gyerekekkel szembeni szexuális visszaéléseket? Ha érdekelnek a válaszok, jelentkezz még ma képzésünkre!  

Ingyenesen is elérhető

Mi a pedofília, és mik a legfontosabb tudnivalók a gyermekekkel szembeni szexuális erőszakról?

Mit tehetünk felelős felnőttként azért, hogy a gyerekek minél nagyobb biztonságban legyenek? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma képzésünkre!

Ingyenesen is elérhető

Milyen a valódi szexuális nevelés? (akkreditált)

Minden gyereknek joga van a biztonságos gyerekkorhoz, és a szexuális nevelés egy nagyon fontos eszköz a szexuális visszaélések és más bántalmazási formák megelőzéséhez. Jelentkezz képzésünkre még ma, és tanuljunk együtt a gyerekek biztonságáért!  

Ingyenesen is elérhető