Szexuális edukáció az iskolában – Hogyan beszéljünk kamaszokkal a határokról: igenekről és nemekről?

Szexuális edukáció az iskolában – Hogyan beszéljünk kamaszokkal a határokról: igenekről és nemekről?
Mi a különbség felvilágosítás és szexedukáció között, és hogyan előzheti meg a szexedukáció a gyerekekkel szembeni szexuális visszaéléseket? Ha érdekelnek a válaszok, jelentkezz még ma képzésünkre!
Dátum
Időtartam
Kinek ajánljuk?
Típus
online
Elérhetőség
Támogatási összeg
4 500 Ft
Tematika
- Az iskola és a szülő feladata a szexuális neveléseben: tévhitek és igazságok, szexedukáció és felvilágosítás kapcsolata, szexualitás fogalma
- Énkép és lelki változások: a kamaszok énképe és lelki változásaik
- Testkép és szexualitás: Kamaszok testképe, testi változásaik, kamaszkori szexualitás
- Szexedukációs foglalkozás előkészítése: gyerekek reakciójára való felkészülés, szexedukáció a gyakorlatban, reakcióval kapcsolatos esettanulmányok
- A pedagógusok szerepe és felelőssége: tabuk és titkok, pedagógusok felelősségének korlátai
Leírás
A szexuális nevelés nem (csak) a szexről szól. A szexualitásunknak része a testképünk, az önértékelésünk, az érzéseink, a kapcsolataink – akár párkapcsolatok, akár barátságok, vagy családi kapcsolatok -, a sok beszélgetés, amit gyerekkorunktól kezdve hallunk és folytatunk, illetve a szüleinktől és barátainktól érkező minták is. Így hát rengeteg hatás és változás éri ezt gyerekkortól felnőttkorig és tulajdonképpen életünk hátralevő idejében is.
Így hatással van rájuk az is, hogy az iskolában egy felvilágosító órát hallgatnak végig, vagy tudatos, többszöri szexuális nevelésben részesülnek. A képzés összeállításának során mindvégig az volt a célunk, hogy a pedagógusok tisztábban lássák szerepüket, és az iskolai szexedukáció adta korlátok helyett a lehetőségeiket is.
A képzés teljes egészében online, e-learning formában valósul meg. A résztvevő saját ütemben haladva, időlimit nélkül végezheti el a képzést. A képzés elvégzésének feltétele a képzés teljes egészének teljesítése, valamint a köztes ellenőrző feladatok illetve esettanulmányok megoldása.
A tananyag az eSense Human Resources Szolgáltató Nyrt. és az OTP Bank támogatásával készült.
Következő események
Segítség, válunk! Hogy van a gyerek? 1.
Egy válás mindenki számára nehéz és megterhelő, tele kétségekkel és bizonytalansággal. Ahhoz, hogy a gyerekek jól és biztonságban lehessenek a válás során, minden apró lépés számít – a szereteted, a figyelmed, és az, hogy szeretnél fejlődni, tanulni, elég jól csinálni. 3 órás, egyéni ütemben elvégezhető e-learning képzésünk ehhez ad segítséget, megerősítést.
Ingyenesen is elérhető
Gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélések megjelenítése a médiában
A média fontos szerepet játszik a gyermekek elleni online visszaélések tudatosításában, és a szenzációhajhász tudósítások sokszor torzítják a gyerekekkel szembeni szexuális visszaélések természetét. Tanuld meg, hogyan lehet felelősen és traumaérzékenyen tájékoztatni – végezd el e-learning képzésünket!
Ingyenesen is elérhető