Hogyan látják az internetet a gyerekek? – a Magyar Telekom és a Hintalovon Alapítvány közös kutatást indít

Hintalovon

2020.05.25.

A gyerekekről gondolkodni csak velük együtt érdemes. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány és a Magyar Telekom közös felmérést indít a 18 éven aluliak körében, annak érdekében, hogy megtudja, mit gondolnak a gyerekek a digitális oktatásról, mi a fontos nekik az interneten.

Az online kérdőív segítségével a gyerekek elmondhatják, hogy

  • mi okoz nekik nehézséget a digitális tanulás során,
  • mi zavarja őket az interneten,
  • mi jelent nekik valódi segítséget, ha valaki az online térben bántja vagy zaklatja őket,
  • milyen segítségre van szükségük a szülőktől, tanároktól
  • milyen lehetőséget látnak a digitalizációban, hogyan képzelik az internet jövőjét

A kutatás kiegészül szülők fókuszcsoportos megkérdezésével és szakemberekkel történő mélyinterjúkkal is. A kutatás felhasználásával ajánlás készül a szülőknek, tanároknak, vállalati döntéshozóknak és más szakembereknek, hogy mire van szükség ahhoz, hogy a gyerekek nagyobb biztonságban érezzék magukat az online térben. Az eredmények alapján a Hintalovon Alapítvány és a Telekom olyan kezdeményezések kialakítását tűzi ki célul, amelyek hatékony és fenntartható választ adnak a gyerekek internettel kapcsolatos problémáira, biztonságos környezetet teremtenek, mivel a gyermekek jóléte elsődleges fontosságú. Hiszünk abban, hogy minden gyermeknek joga van élni a technológia vívmányaival, kihasználni a digitalizációban rejlő lehetőségeket, hogy jobban éljenek fejlődjenek és előbbre jussanak. Célunk, hogy minél szélesebb körben biztosítsuk a gyerekek számára az információhoz való hozzáférést, a szabad véleménynyilvánítást, a magányszférához és az egyenlő bánásmódhoz való jogot, ugyanakkor felelősséggel tartozunk azért, hogy mindezt biztonságos módon tegyék, és helyes viselkedést tanúsítsanak az online térben.

A kutatás április 20-ától május 31-ig tölthető ki. A kutatás eredményét később nyilvánosan közzétesszük a hintalovon.hu/internetmost és a telekom.hu/internetmost oldalain. A kérdőív kitöltésében 18 éven aluli gyerekek válaszait várják a szervezők.

A kérdőív oldala

A Magyar Telekom oldala

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A Ferencvárosi Szociális és Gyermekjóléti Intézmények Igazgatóságának Családtámogató és Gyermekjóléti Központ meghívásának tettünk eleget múlt héten, Éves Gyermekvédelmi Jelzőrendszeri Találkozójukon való előadásunkkal.
A Gyermekjogi Követek találkozói a karantén alatt az online térbe helyeződtek. Mentoruk, Kun Zsuzsi mesél az új kihívásokról és az ezekre adott válaszokról.
Milyen hatással lesz az Alaptörvény 15. módosítása a gyermekjogokra? Tudj meg többet összefoglaló cikkünkből!
A gyerekeket érintő döntésekből nem kihagyhatók a gyerekek, a gyerek-részvételi kutatások pedig egy izgalmas és hasznos eszközt nyújtanak a gyerekek véleményének megismerésére.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

10 alapelv, ha felnőttekkel dolgozik a gyereked

Hogyan dolgozzon együtt egy gyerek felnőttekkel? Milyen jogai vannak, milyen feltételeket kell, hogy biztosítanak neki? Olvass utána!

Gyerekek és a szexualitás

Felvilágosítás – Mikor és mit mondjunk a gyerekeknek a szexualitásról?

Mikor kezdjünk el beszélni a gyerekeknek a szexualitásról? Mikor és milyen információkat, hogyan osszunk meg a gyerekekkel? A felvilágosítás egy folyamat.

Mit mondj ahelyett, hogy elveszem a telefonod!

Mit lehet tenni a kémkedés helyett, mi a jó megoldás ahhoz, hogy megtudjuk mit csinál a gyerek amikor online van? Tippek szülőknek.

Cikkajánló

×
×

Cart