Gyerekek a neten – 7 napos email kurzus szülőknek

Ahhoz, hogy egy gyerek biztonságban, biztonsággal tudja használni a netet, szüksége lesz a felnőttek folyamatos támogatására – a felnőtteknek pedig ehhez információkra és eszközökre van szükségük.

Hintalovon

2020.11.10.

Hogyan legyek elég jó digitális szülő? Tiltsam vagy engedjem? Mit tegyek hogy a gyerekem biztonságban legyen online is? Sokan felteszik ezeket a kérdéseket maguknak: A digitális biztonságról szóló, új online email-kurzusunkban nekik szeretnénk segíteni!

Alapismeretek és gyakorlati tippek az online biztonsághoz

A digitális világ fejlődése évekkel előbbre tart, mint az online tér szabályozása, így a gyerekek online biztonsága a szülők felelőssége. Hogyan lehet egy gyerek biztonságban a neten? Úgy, ha segítünk neki ebben – sokszor viszont mi magunk is segítségre szorulunk ezekben a kérdésekben: 7 alkalmas e-mail kurzusunk azoknak a felnőtteknek készítettük, akik szeretnének  jobb digitális szülők lenni. 

Miről lesz szó a kurzuson?

  • Mit jelent az online biztonság és miért fontos?
  • Mikor van biztonságban egy gyerek az online térben?
  • Milyen eszközökre lehet szükségünk? Milyen veszélyek vannak az interneten?
  • Káros tartalmak: mik ezek, és miért soroljuk ide őket?
  • Kapcsolatok az online térben: Influenszerek, Cyberbullying
  • Miért és hogyan lehetnek veszélyesek a nem gyerekeknek szánt tartalmak a neten?
  • Hirdetések, szerveződések, felnőtt tartalmak
  • LOL, XD, ASAP, YOLO, FOMO és a többiek
  • Bántalmazás az online térben
  • Valóság kontra virtuális valóság
  • Amit szülőként tehetsz,
  • Segítő alapelvek, a Szülői minta fontossága
  • Gyakorlati tippek
  • Hasznos eszközök
  • Ajánlók

Célunk áttekintést és eszközöket adni a kezedbe:  a sorozat egyes részei akár pár perc alatt is átfuthatóak, a benne található linkek mentén pedig akkor mélyülhetsz el jobban a témában, amikor Neked kényelmes.

Az online kurzusra itt tudsz feliratkozni! A termék megvásárlásával a munkánkat támogatod! Tarts velünk!

További tartalmak a témában

2018-as kutatási adatok szerint Magyarországon a 7-12 éves gyerekek egyötöde regisztrált már közösségi oldalra, és a 10-18 éves gyerekek 23%-a volt érintett valamilyen internetes bántalmazásban. Ez a szám a valóságban még magasabb lehet, hiszen sokuk fel sem ismeri, hogy cyberbullying áldozata, vagy nem mer, esetleg nincs is kitől segítséget kérnie. Ezért különösen fontos, hogy minden fiatal és szülő tisztában legyen azzal, hogy az interneten miként tudja megvédeni magát és szeretteit.
Nagyon fontos tudnod, hogy amennyiben kiközösítenek téged, az nem a te hibád. Éppen emiatt érdemes egy olyan emberrel beszélned, akiben megbízol, és tudod, hogy támogatni fog téged – a lényeg, hogy ne maradj egyedül ezzel a helyzettel.
A gyermekjogi szakértő írása a “STOP PEDOFILIA”- tervezetről: avagy a szexuális nevelésről, és annak hiányáról. Biztos, hogy az rejti a nagyobb kockázatot, amitől jobban tartunk? Vagy csak arról van szó, hogy minta hiányában nem merünk kockáztatni..?
Te is lehetsz tudatosan digitális! Hogyan lehetsz digitális szülő? Tudj meg többet a témáról a  Magyar Telekommal közös kampányunkból! 

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Grooming – előzd meg, vedd észre, támogasd jól a gyereked!

Ha kíváncsi vagy mit is jelent a grooming és hogyan veheted észre, ha gyereked becserkészés áldozata lett, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le az erről szóló kiadványunkat!

Gyerekek a bontóperkben

Gyerekek a bontóperekben: – Segédanyag a gyerekek tájékoztatásához, felkészítéséhez

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes szakemberként figyelned egy válás kapcsán, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Mi a különbség a segítségkérés és az árulkodás között? – plakát

Mit tehet egy gyerek ha bántják vagy szemtanúja annak, hogy mást bántanak? Miért fontos megtanítani, hogy mi a különbség az árulkodás és a segítségkérés között? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart