Gyerekvédelem házon belül

Gyermekjogi alapítványként kiemelten fontos számunkra, hogy a velünk kapcsolatba kerülő gyerekek teljes biztonságban legyenek.​

Teljes biztonság

A nálunk dolgozó valamennyi munkatárs, megbízott, vagy önkéntes kolléga átmegy egy olyan kiválasztási folyamaton, amelynek része annak ellenőrzése is, hogy a jelentkező a múltban nem követett el semmilyen bántalmazást vagy visszaélést.

Folyamatos szupervízió

A felvételt követően kollégáinkat belső tréningekkel, továbbképzésekkel és szupervízióval is segítjük. Valamint kidolgoztuk saját Gyerekvédelmi útmutatónkat, amely rögzíti felelősségünket, ha az alapítványi munkája során esetleg sérelem vagy kár ér egy gyereket.

Panasztétel folyamata

A panasztétel vagy jelzés folyamatát az útmutatóból ismerheted meg. Azok, akik 2022. szeptember előtt kerültek kapcsolatba velünk gyerekként, és utólag úgy érzik, hogy valami olyan történt az Alapítványban, ami nem volt megengedhető, akkor a Gyermekjogi irányelv alapján tudnak jelzést, panaszt tenni.

Gyermekvédelmi útmutatónk

Kidolgoztuk saját Gyerekvédelmi útmutatónkat, amely rögzíti felelősségünket, ha az alapítványi munkája során esetleg sérelem vagy kár ér egy gyereket.

  • Az aktuális (2022. szeptembertől érvényes) dokumentum itt érhető el magyar és angol nyelven

Gyerek vagy? Így figyelünk rád!

Fontosnak tartjuk, hogy a velünk kapcsolatba kerülő gyerekek is megismerjék, mit teszünk a biztonságukért, és jelzést tudjanak tenni, ha kényelmetlen helyzetbe kerültek.

Összefoglaltuk számukra a legfontosabb tudnivalókat az útmutatónkról, amelyből többek között megtudhatják, hogyan dolgozunk a középiskolás önkénteseinkkel, mit tehetnek, ha sérelem érte őket, és mi történik, ha jelzést tesznek felénk.

Útmutatónk a KCS által meghatározott alapelveknek megfelelően, az Alapítvány céljaival összhangban, a gyerekek legfőbb érdekének biztosítása érdekében született.

Ismerd meg az útmutató gyerekbarát változatát!

Az archív 2022 szeptemberéig érvényes gyererekbarát gyermekjogi irányelv itt található.