Kortárs bántalmazás az iskolában 2.
Kortárs bántalmazás az iskolában 2.
Mit tehetünk pedagógusként a gyerekekkel szembeni erőszak és kortárs bántalmazás ellen? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma képzésünkre!
Dátum
Időtartam
Kinek ajánljuk?
Típus
online
Elérhetőség
Támogatási összeg
9 000 Ft
Tematika
- A gyerekbántalmazás fogalma, tipológiája
- Egyes bántalmazási formák részletes ismertetése (fizikai, érzelmi, szexuális bántalmazás, elhanyagolás, iskolai zaklatás, online zaklatás)
- Az iskolai élet szempontjából releváns egyes gyerekbántalmazási helyzetek mélyebb vizsgálata
- Biztonság az iskolában
- Gyerekvédelmi irányelvek
- Gyerekvédelmi jelzőrendszer működése
- Gyakorlati példák a gyerekvédelmi együttműködésre
Leírás
A pedagógusok sokszor érezhetik magukat eszköztelennek és tehetetlennek mind iskolai/óvodai időben és térben történő, mind pedig a gyerekek között intézményen kívül történő erőszak és bántalmazás esetek kapcsán. Ez érthető, hiszen a pedagógusképzésben nem helyeződik kellő hangsúly erre a témára, és a pedagógia módszertana sok szempontból nem, vagy csak nehezen alkalmazható. Az egyik oldalon ott a pedagógus, akinek reagálnia kellene (hiszen ő van jelen, amikor a bántalmazás történik, vagy ő értesül róla először), a másik oldalon pedig ők maguk is kiszolgáltatottak és sérülékenyek. A hatályos jogszabályok felelőssé teszik a pedagógusokat a gyerekek biztonságáért és jóllétéért, azonban az nincs sem jól szabályozva, sem jól kommunikálva, hogy ennek a felelősségnek hogyan tehetnek eleget. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány jelen továbbképzése ezen szeretne segíteni. Hiszünk abban, hogy nem természetes ez az állapot, és nem szükségszerű, hogy a pedagógusok tehetetlennek vagy kiszolgáltatottnak érezzék magukat, ha gyerekbántalmazásról van szó.
Továbbképzési pontszám beszámítása: A pedagógus-továbbképzésről, a pedagógus-szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben részt vevők juttatásairól és kedvezményeiről szóló 277/1997. (XII. 22.) Korm. Rendelet (továbbiakban: Rendelet) 5. § (3) bekezdés d) pontja alapján a hétévenkénti továbbképzés legfeljebb huszonöt százaléka teljesíthető harminc foglalkozási óránál rövidebb, nem akkreditált képzésben való részvétellel, amennyiben a képzési idő legalább az öt órát eléri. A Rendelet (6) bekezdése szerint a továbbképzés beszámításához az szükséges, hogy a munkáltató a részvételről kiállított okirat vagy a képzési program, illetve a résztvevő írásbeli beszámolója vagy a kutatást vezető intézmény, kutatóhely igazolása, a szaktanácsadó értékelése, elemzése alapján a továbbképzést elfogadja.
A képzés teljes egészében online, e-learning formában valósul meg. A résztvevő saját ütemben haladva, időlimit nélkül végezheti el a képzést. A képzés elvégzésének feltétele a képzés teljes egészének teljesítése, valamint a köztes ellenőrző feladatok illetve a két záró esettanulmány megoldása.
A képzést adományért cserébe tudod teljesíteni. Minden képzésnél megadtunk egy minimális támogatási összeget, de ha szeretnéd, nagyobb összeggel is támogathatod munkánkat. A képzéshez a ‘Jelentkezem’ gombra kattintva tudsz hozzáférni.
A képzés a Head & Shoulders kampánya során összegyűlt adománynak köszönhetően valósult meg.
Következő események
Miért fontos a szexuális nevelés? 1. (akkreditált)
Minden gyereknek joga van a biztonságos gyerekkorhoz, és a szexuális nevelés egy nagyon fontos eszköz a szexuális visszaélések és más bántalmazási formák megelőzéséhez. Jelentkezz képzésünkre még ma, és tanuljunk együtt a gyerekek biztonságáért!
17 500 Ft
Akkreditált gyerekjogi képzéscsomag ügyvédeknek
Mit jelent a gyerekrészvétel és hogyan is néz ez ki az ügyvédi gyakorlatban? Mire van szüksége a gyerekeknek a válás során, és mit tudsz tenni ügyvédként, hogy minél gyerekbarátabb legyen ennek a jogi folyamata? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma akkreditált képzéseinkre!
35 000 Ft