A gyerekek véleményére is figyel Strasbourg

Egyedüli magyarországi résztvevőként részt vettünk az Európa Tanács strasbourgi konferenciáján 2019. április 8-9-én, melyet a Lanzarote egyezmény végrehajtásában és monitorozásában való civil társadalmi és gyermek részvételről rendeztek.

Hintalovon

2019.04.11.

Egyedüli magyarországi résztvevőként részt vettünk az Európa Tanács strasbourgi konferenciáján 2019. április 8-9-én, melyet a Lanzarote egyezmény végrehajtásában és monitorozásában való civil társadalmi és gyermek részvételről rendeztek. Az eseményen a Gyermekjogi Követ Programunk vezetője, Németh Barbara vitaindító előadást tartott a gyerekek részvételéről az emberi jogi egyezmények monitoringjában, és 19 ország közel 50 képviselője és a Lanzarote Bizottság előtt beszélt az alapítvány diákönkénteseinek vonatkozó munkájáról, és azokról a lehetőségekről és kihívásokról, amit a gyerekek véleményének figyelembevételéért folytatott munka során tapasztalnak.

Az alapítvány gyermekjogi követei 2018-ban részt vettek a Lanzarote egyezmény végrehajtását vizsgáló 2. monitoring körben, és egy videóban foglalták össze véleményüket a szextingről és az online szexuális visszaélésekről elérhető információkról, támogatásról. Az ő jelentésükön kívül további 6 országból küldték meg véleményüket a gyerekek a Bizottság számára, melyet a szakértőkből álló testület a kormány és a civilek jelentésével is összevet ‒ az ENSZ Gyermekjogi egyezményének monitorozásához némileg hasonlóan. A Lanzarote Bizottság tematikus vizsgálatainak eredményét átfogó jelentésben foglalja össze.

A gyerekek szexuális kizsákmányolása és zaklatása ellen 2007-ben, a Spanyolországhoz tartozó Lanzarote szigetén elfogadott Európa Tanács egyezményt 44 ország írta alá, köztük Magyarország 2010-ben. 2017 márciusában alapítványunk több mint 4000 aláíró támogatásával petíciót nyújtott be az Országgyűlés számára a Lanzarote egyezmény mielőbbi végrehajtását és olyan kormányzati lépéseket sürgetve, amelyek eredményeként minden magyar gyerek segítséget kérhet, védelmet kaphat, és elkerülheti, hogy szexuális erőszak áldozatává váljon.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Szép ünnepeket, és egy olyan új évet kívánunk mindenkinek, amiben jó gyereknek lenni!
Nagyon sok minden zajlik a gyerekek körül, és több területen lehet most szükségük a felnőttek figyelmére: összegyűjtöttük a 10 legfontosabb területet és legnagyobb kockázatot.
A Eurochild 2020 novemberében megjelent jelentése a járvány gyerekekre gyakorolt hatását vizsgálta, az Európa 25 országából gyűjtött adatok alapján pedig ajánlásokat fogalmaztak meg a családok támogatása érdekében.
Vannak közösségek, ahová jó tartozni, vannak olyanok, ahová kötelességünk, és vannak olyanok is, amelyeket jobb volna inkább elkerülni. Mitől függ, hogyan reagál egy közösség az újonnan érkező tagra, mit kell megtennie az érkezőnek azért, hogy befogadják, és hogyan válhat sok-sok idegenből egy összetartó társaság?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ne posztolj

Miért ne posztolj a gyerekről?

Tudod mi az a digitális lábnyom? Tudtad, hogy van összefüggés a posztolt képek és az iskolai bullying között? Legyetek online is biztonságban!

Top 10 ötlet a digitális oktatáshoz – Plakát

Mitől működne jobban a digitális oktatás? Mire van szüksége a gyerekeknek a hatékony online tanuláshoz? Megkérdeztük a gyerekeket!

Mitől jó a digitális oktatás: tippek gyerekektől tanároknak

Tudd meg, hogy a gyerekek szerint mi teheti jobbá a digitális oktatást, válassz alábbi adományösszegek közül és töltsd le tanároknak szóló tippjeinket!

Cikkajánló

×
×

Cart